رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

كاداستر در مورد همه بخش ها به صورت توامان باید اجرا شود

كاداستر در مورد همه بخش ها به صورت توامان باید اجرا شود رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور: اظهار داشت: طرح كاداستر در مورد همه بخش ها همچون اراضی ملی، زراعی، شهری و روستانی به صورت توامان باید اجرا شود.به گزارش رصد کالا به نقل از قوه قضاییه، سومین همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امسال امروز (۱۶ شهریور ماه) به ریاست دکتر خداییان و با مبحث «بررسی عملکرد استانها در مورد کاداستر و عرضه پیشنهادات» برگزار گردید.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانسی و از ۹ بامداد آغاز و تا شش عصر ادامه داشت، با تسلیت و تعزیت ایام عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، به بیان فرازهایی از مهمترین دعاهای موجود در زیارت عاشورا پرداخت و در سفارش ای اخلاقی، فضیلت مداومت در خواندن این زیارت را یاد شده قرار داد.

وی ضمن تشکر از مدیران ستادی و استانی، اهمیت اجرای طرح کاداستر را بعنوان خدمتی بزرگ به نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد.

معاون قوه قضاییه اظهار داشت: سالیان طولانی است که این طرح در دستور کار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار داشته که بنا به عللی مثل کمبود بودجه و نقشه بردار و عدم همکاری دستگاه ها، توفیقی حاصل نشده بود، ولی در دوره تحول بخش قابل توجهی از مشکلات رفع شد.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری های صورت گرفته همه دستگاه ها برای اجرای طرح کاداستر پای کار آمده اند، تصریح کرد: در استان ها هر هفته باید مدیرکل ثبت اسناد با ادارات منابع طبیعی و امور اراضی جلسه مشترک داشته باشند و معاونان سازمان در مرکز هم عملکرد استان ها را هر دو هفته یکبار مورد تجزیه قرار داده و پیشرفت کار را بر مبنای برنامه، ارزیابی نمایند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با یادآوری توفیقاتی که در اجرای طرح کاداستر حاصل شده است، تدقیق در تثبیت پلاک های ثبتی و سند کاداستری را مورد تاکید قرار داد.

وی بیان داشت: طرح کاداستر در مورد همه بخش ها همچون اراضی ملی، زراعی، شهری و روستانی به صورت توامان باید اجرا شود.

خداییان در بخش دیگری از اظهاراتش بر اجرای درست طرح الکترونیکی کردن کلیه فرآیندهای اجرا به منظور بهبود و ارتقای خدمت رسانی غیرحضوری به مردم و کاهش مراجعات، تصریح کرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نظارت بر واحدهای اجرا و خدمت رسانی سریع و بموقع به ارباب رجوع در این واحدها، بعنوان مأموریت مهم مدیران استانی یاد کرد.

وی از مدیران استانی خواست که در زمینه وصول معوقات بانکی تلاش مضاعفی به کار گیرند و اظهار داشت: باید کمک کرد تا این مبالغ به بیت المال و چرخه اقتصاد کشور بازگردد.

در ادامه این نشست مدیران استانی ادارات ثبت اسناد و املاک به بیان گزارش عملکرد خود پرداخته و از رهنودهای رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بهره مند شدند.
1399/06/16
22:48:31
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها