اقدامات اساسی بانك ملی ایران برای كاهش مصرف انرژی

اقدامات اساسی بانك ملی ایران برای كاهش مصرف انرژی رصد كالا: بانك ملی ایران كه از دیرباز صرفه جویی در مصرف انرژی را سرلوحه كار خود قرار داده، این روزها نتایج مثبت عملكرد خود در این حوزه را مشاهده می كند.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك ملی ایران، استفاده از لامپ های كم مصرف و كاهش تعداد وسایل روشنایی تا حد مطلوب، از مهم ترین اقدامات این بانك برای كاهش مصرف برق بوده است.
تامین برق مصرفی ساختمان ها با استفاده از ژنراتور و هم سلول های خورشیدی، یكی دیگر از مهم ترین اقدامات برای كاهش مصرف برق شهری است، به صورتی كه هم اكنون ساختمان مدیریت بانك به همراه سه شعبه بزرگ و پرمصرف حافظ، سعدی و مركزی بانك ملی ایران از انرژی خورشیدی بهره می گیرند.
از جانب دیگر پروژه تامین برق مصرفی ساختمان های دیگر بانك با استفاده از انرژی خورشیدی تا زمانی كه توجیه اقتصادی داشته باشد، در حال طی مراحل قانونی است، به صورتی كه حدود ۲۰۰ ساختمان بانك به این منظور شناسایی شده است.
تغییر دمای آسایش تا ۲۵ درجه هم سبب كاهش مصرف انرژی شده، به صورتی كه اثر این اقدامات در هزینه برق مصرفی واحدهای بانك به خوبی مشهود است.
از جانب دیگر، مصرف آب در بانك ملی ایران كنترل شده است، به صورتی كه تا حد امكان شیرهای آب هوشمند در ساختمان های بازسازی شده استفاده می شوند.
استفاده از آب بازیافتی موسوم به «آب خاكستری» در بعضی ساختمان های بانك هم می تواند از هدررفت حجم قابل توجهی از آب جلوگیری كند كه اجرای این طرح در مراحل نهایی خود قرار دارد.
همینطور سعی شده با فرهنگ سازی میان كاركنان، صرفه جویی در مصرف انرژی نهادینه شود. پروژه طراحی و استقرار سیستم مدیریت انرژی بر مبنای استاندارد ISO۵۰۰۰۱ نسخه ۲۰۱۱ هم در ساختمان های منتخب بانك ملی ایران از اواسط سال قبل شروع شده و هم اكنون در مراحل پایانی قرار دارد.1397/04/17
13:45:57
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها