جزئیات تخصیص 15 لیتر بنزین به کارت های ملی

جزئیات تخصیص 15 لیتر بنزین به کارت های ملی به گزارش رصد کالا، ایلنا نوشت: یک نماینده مجلس اظهار داشت: طبق تصمیم کمیسیون تلفیق، دولت مجاز است برای کسانی که خودرو ندارند سهمیه ۱۵ لیتری در نظر بگیرد، در این حوزه بیشتر مبحث رعایت عدالت است اما تا وقتی که دولت زیرساخت و شرایط را فراهم نکند، اجرایی نمی گردد.رمضانعلی سنگدوینی، در رابطه با تصمیمات در ارتباط با سهمیه و قیمت بنزین عنوان کرد: قرار نیست قیمت بنزین در بودجه افزایش پیدا کند اما تصمیمی که در کمیسیون تلفیق گرفته شده در خصوص اینست که برای کسانی که خودرو ندارند هم سهمیه بنزین در نظر بگیرند.
وی اضافه کرد: در این خصوص دولت اجبار و تکلیفی ندارد و فقط اعلام شده که مجاز است برای کسانی که خودرو ندارند سهمیه ۱۵ لیتری در نظر بگیرد، در این حوزه بیشتر مبحث رعایت عدالت است اما تا وقتی که دولت زیرساخت و شرایط را فراهم نکند، اجرایی نمی گردد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: میزان مصرف در کشور ما بالا و انرژی و سوخت در کشور ما ارزان است. نرخ ۱۵۰۰ و ۳۰۰۰ تومانی برای بنزین و گازوئیل لیتری ۳۰۰ تومان واقعی نیست، ازاین رو باید در کشور عدالت برقرار شود و منابع ملی شامل همه مردم شود، چونکه هم اکنون عملا کسانی که خودرو ندارند از این سهم استفاده نمی کنند. کسانی که هر چه تعداد بیشتری خودرو دارند از این یارانه بیشتری هم برخوردار می باشند و دولت هم سوبسید بیشتری را در اختیار این افراد قرار می دهد.
وی اظهار داشت: مقرر است در آینده کارت های ملی برای همه امور قابل استفاده باشد و فردی که خودرو ندارد و بنا دارد سوخت خویش را بفروشد، می تواند سوختی را که در کارت ذخیره دارد با زیرساختی که در کارت های ملی فراهم می شود، بفروشد، فعلاً تا وقتی که زیرساخت و نرم افزار لازم تهیه نشود، این امکان وجود ندارد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: در هر حال این مسیر باید طی شود و در بودجه سال آینده هم آمده است، یعنی کسی که پرمصرف است به همان انداره هم باید پول آنرا پرداخت کند، کسی که خودرو ندارد و انرژی مصرفی نمی کند باید از این یارانه همانند دارنده خودرو برخوردار باشد.
وی تصریح کرد: کسی که بخواهد بیشتر از سهمیه در نظر گرفته شده مصرف داشته باشد باید هزرینه آنرا هم بپردازد، منابع عمومی برای تمام مردم است و باید به نسبت تقسیم شود، در هر صورت در بودجه ۱۴۰۲ بنزین و فرآورده گران نمیشود اما طبق آنچه گفته شده چانچه زیرساخت فراهم گردد باید سهمیه بنزین به همه افراد جامعه تعلق یابد.
بیشتر بخوانید: سقف سوخت گیری بنزین در تمامی استانها به روال قبل بازگشت
۳۵۲۱۷


منبع:

1401/12/06
13:39:25
5.0 / 5
227
تگهای خبر: ارز , بودجه , خودرو , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها