تأخیر در تحویل محصولات جایگزین خودرو های فرسوده

تأخیر در تحویل محصولات جایگزین خودرو های فرسوده به گزارش رصد کالا، تجارت نیوز نوشت: فروش محصولات نو به مالکان خودرو های فرسوده یکی از طرح های جدید خودروسازان است که 20 درصد از ظرفیت قرعه کشی ها را به خود مختص کرده است. اما مخاطبان تجارت نیوز اطلاع داده اند که ایران خودرو در تحویل خودرو در تعهدات خود دراین زمینه عمل نکرده است. اما این شرکت به چنین ادعایی چیست؟یکی از ایده های جدید ایران خودرو، در طرح های فروش فوری و فوق العاده خود عرضه محصولات جدید بجای خودرو های فرسوده است. این امتیاز جدیدی است که صاحبان این نوع خودرو ها گرفته اند. این طرح از سومین مرحله قرعه کشی در سامانه یکپارچه اختصاص خودرو در شهریور ماه اجرا شد و اکنون ادامه دارد. البته طرح دیگری نیز مشابه طرح جایگزینی وجود داشت که مختص خودرو های تاکسی بود.
حال بعد از گذشت چند ماه تعدادی از این برندگان ادعا می کنند که ایران خودرو در تحویل خودرو های خود با تاخیر هم راه است. این افراد به تجارت نیوز می گویند خودروهایی که در شهریورماه برنده شده بودند، با وجود تکمیل وجه و تکمیل فرآیندهای خرید، خودرو ها هنوز به دستشان نرسیده اند.
طبق پیگیری های تجارت نیوز از ایران خودرو، این شرکت ادعا کرد که تنها خودرو های تاکسی سورن را با تاخیر تحویل می دهد و سایر خودروهایی که در طرح جایگزینی خودرو های فرسوده با نو عرضه شده بودند را طبق تعهد تحویل برندگان تحویل داده است.
ایران خودرو به تجارت نیوز اعلام نمود که تحویل سورن های تاکسی به سبب گرفتن استاندارد و شماره گذاری با تاخیر همراه شده بود. ولی حالا این شرکت خودروسازی مجوزهای لازم برای عرضه سورن کسب کرده و به زودی این محصولات آماده تحویل هستند.
البته این اولین باری نیست که خودروسازان طبق تعهد خود عمل نمی کنند و تحویل محصولات شان با تاخیر هم راه است. برای مثال، قبل از ماجرای خودرو های فرسوده مرداد ماه سال قبل بود که تعدادی از برندگان قرعه کشی در طرح فروش سایپا اعلام نمودند که این شرکت کوییک اس را بعد از شش ماه تحویل مشتریان خود نداده است. گفته می شد شرکت سایپا نیز در پاسخ به سبب تاخیر بهانه کمبود قطعه را می آورد. در صورتیکه در تحویل سایر محصولات با چنین مشکلی همراه نبود.


بیشتر بخوانید: روزهای سوت و کور مراکز اسقاط خودرو/ افزایش قیمت خودرو فرسوده سد راه خروج
۴۶۲۲۰


منبع:

1401/09/09
10:07:22
5.0 / 5
272
تگهای خبر: خرید , خودرو , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها