شروع همکاری بانک کارآفرین و دانشگاه تهران

شروع همکاری بانک کارآفرین و دانشگاه تهران رصد کالا: تفاهم نامه همکاری بین بانک کارآفرین و دانشگاه تهران با هدف «ترویج فرهنگ کارآفرینی» و با محوریت شرکت عصر امین کارآفرین و دانشکده تجارت و مالیه منعقد شد.به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین؛ طی نشستی با حضور دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین، دکتر مقیمی رییس دانشگاه تهران و تعدادی از مدیران ارشد دانشگاه تهران و بانک کارآفرین، تفاهم نامه همکاری با موضوع توسعه همکاریهای علمی و تخصصی حوزه کارآفرینی و با محوریت شرکت عصر امین کارآفرین و دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران امضاء شد.
دکتر بهاروندی در مراسم امضاء این تفاهم نامه با تقدیر از دانشگاه تهران به جهت کوشش برای پیوند میان صنعت و دانشگاه اظهار داشت: نگاهی گذارا بر برنامه ریزی های مختلف اقتصادی در ایران از سال های دور تا کنون نشان میدهد که متاسفانه به آنچه که می خواستیم نرسیدیم و تا رسیدن به جایگاه مطلوب نیز فاصله داریم.
بهاروندی با تاکید بر لزوم تغییر نگاه حکمرانی در اقتصاد، اشاره کرد: به سبب شرایط فعلی اقتصاد ایران و عدم دست یابی به اهداف و جایگاه های تعیین شده در برنامه های مختلف، نیاز به ایجاد نگاه و نگاهی بنیادی، راهبردی و راهبردی در دانشگاه ها داریم تا بتوانیم در راه کاربردی شدن نظریه های اقتصادی و پیاده سازی آنها در فضاهای کسب و کاری گام برداریم.
مدیرعامل بانک کارآفرین تاسیس دانشکده تجارت و مالیه را دردانشگاه تهران به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد: همانگونه که نام با مسمایی برای این دانشگاه انتخاب شده است، امیدوار هستم با همکاری بیشتر بخش خصوصی و دانشگاه و با تمرکز بر واقعی سازی مولفه های آموزشی اقتصاد در این دانشگاه نیروهایی رشد و تربیت شوند که در برنامه ریزی های آتی اقتصادی کشور، نقش موثری ایفا کنند.


دکتر سید محمد مقیمی نیز در نشست انعقاد تفاهم نامه با بانک کارآفرین، به شعار راهبردی دانشگاه تهران در خصوص جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی اشاره نمود و با یادآوری این که "ارتباط با صنعت" یکی از مولفه های دانشگاه کارآفرین است، گفت: نظام آموزش عالی کشور فاصله بسیاری با مفروضات دانشگاه کارآفرین دارد. نخستین گام برای تحقق مولفه های دانشگاه کارآفرین، برقراری ارتباط بین رشته های دانشگاهی و حوزه های تخصصی در صنعت است.
رییس دانشگاه تهران، تحقق جنبه مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه را در گروی پاسخگویی به نیازهای جامعه و صنعت دانست و اظهار داشت: با طراحی بسته آموزشی تحولی و در نظر گرفتن دوره های فشرده مهارتی، کارورزی و کارآفرینی برای دانشجویان رشته های مختلف، به دنبال این هستیم که فارغ التحصیلان دانشگاه در حوزه جنبه های عملیاتی و کاربردی مورد نیاز صنعت و جامعه نیز همانند جنبه های تئوریک و نظری تقویت شوند.
دکتر مقیمی در این جلسه که با محوریت دانشکده تازه تاسیس تجارت و مالیه برگزار شد، راه اندازی دانشکده های جدید دانشگاه تهران را برمبنای تقاضامحوری دانست و اضافه کرد: به عنوان نمونه، دانشکده حکمرانی با هدف تربیت حکمرانانی که اشراف فنی و مهارت های مدیریتی را بصورت توامان داشته باشند، افتتاح شد. دانشکده تجارت و مالیه نیز به دنبال حل مسائل و مشکلات تجاری کشور با مشارکت نهادهای مالی و تجاری است.
رییس دانشگاه تهران در آخر ابراز امیدواری کرد جهتگیری دانشگاه ها به سمت کاربردی شدن با هدف حل مسائل جامعه و صنعت هدایت شود که اگر جهتگیری ها را به این سمت بسیج نماییم، موجب رشد و توسعه کشور می شود.

در ادامه این جلسه دکتر هاشم آقازاده، رییس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران نیز، ایجاد پارک تخصصی فناوری های تجارت و مالیه را از اهداف راهبردی این دانشکده برشمرد و اظهار داشت: این پارک برای نخستین بار در کشور با مشارکت بخش غیردولتی راه اندازی می شود تا از صاحبان ایده و همین طور شرکت های حوزه تجارت و مالیه در قالب مراکز نوآوری، رشد و توسعه پشتیبانی کند.
وی از برنامه ریزی برای ایجاد و توسعه لابراتوار ها و مراکز تحقیقاتی تجارت و مالیه همچون لابراتوار تخصصی تجارت و مالی آگاهی داد و اظهار داشت: یکی از چالش های اصلی در بحث سرمایه گذاری و تجارت این است که تجار و سرمایه گذاران بدون این که ارزیابی فنی و تخصصی انجام دهند وارد عرصه های تجارت و سرمایه گذاری می شوند متاسفانه به سبب عدم ارزیابی علمی درست و بموقع، با شکست سنگینی مواجه می شوند در حالی که به آسانی می توانند با یک آزمایش کارشناسی، موفقیت خودرا تضمین کنند.
رییس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران اضافه کرد: در لابراتوار های تخصصی این دانشکده، با خطای خیلی کم می توانیم در مورد صحت و احتمال موفقیت تصمیمات و برنامه های تجار و سرمایه گذاران اظهارنظر تخصصی و کارشناسی ارائه دهیم.
دکتر آقازاده ابراز امیدواری کرد: باتوجه به سلسله جلسات برگزار شده با شرکت عصر امین کارآفرین، زمینه شکل گیری پارک تخصصی تجارت و مالیه، تامین مالی واحدهای فناور مستقر در آن، راه اندازی لابراتوار تخصصی تجارت و مالیه و اجرای برنامه های مشترک آموزشی، مطالعاتی و رویدادهای تجاری و مالی را فراهم خواهد ساخت.


سیدصابر امامی، مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت عصر امین کارآفرین نیز با اشاره به ماموریت محول شده به شرکت عصرامین کارآفرین که شناسایی و پشتیبانی از استارت آپ های حوزه فناورانه است اظهار داشت: جلسات مختلفی با دانشگاه تهران در امتداد نهایی کردن تفاهم نامه بین دانشگاه تهران و بانک کارآفرین انجام شد و بدین جهت امیدواریم با حمایت های مدیرعامل و هیئت مدیره بانک در زمینه سرمایه گذاری زیر ساختی بتوانیم با اجرائی شدن این تفاهم نامه، زمینه رشد و فعالیت گسترده استارت آپ ها را فراهم نموده و استارتاپ هایی که اکنون تحت مالکیت این شرکت، درحال فعالیت هستند نیز فضای جدیدی برای رشد و ارتقاء خود پیدا کنند تا در آینده نزدیک شاهد نقش آفرینی بیشتر آنها در زمینه کسب و کارهای فناورانه باشیم.
ایشان سپس اضافه کرد: ورود به حوزه های فین تک، برگزاری کنفرانس های علمی و استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه تهران برای رشد و آموزش کسب و کارهای نوپا مورد هدف، همچون برنامه های پیش رو خواهد بود و به دنبال این هستیم در زمینه فن آوری بتوانیم با نقش آفرینی کسب و کارهای تحت مالکیت خود، اقدامات خوبی را انجام دهیم.
امامی در آخر اشاره کرد: اعتقاد داریم با این تفاهم نامه پشتیبانی از استارتاپ ها وارد فاز جدیدی خواهد شد که فعالان این حوزه به زودی شاهد ثمرات آن خواهند بود.


منبع:

1401/05/19
22:42:03
5.0 / 5
184
تگهای خبر: آموزش , ارز , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها