دادفر:

مخالفان واردات خودرو، بنزسوار هستند

مخالفان واردات خودرو، بنزسوار هستند به گزارش رصد کالا دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: گفته می شود خودروهایی که وارد شود، لوکس است. ما ۱۰۰ مدل قانون نوشتیم و یک خودرو ۵۰۰ میلیون تومانی را تبدیل به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می نماییم، بعد می گوییم لوکس است. ما خودمان این کار را کردیم. این کارها را نکنیم تا همه سوار خودرو لوکس شوند.به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین، مهدی دادفر در کلاب هاوس خبرآنلاین «واردات خودرو؛ خودرو چینی یا کمی بیشتر؟» عنوان کرد: ما شرایط را بگونه ای رقم زدیم که در نمایشگاه اخیر خودرو، گوش تا گوش چینی ها در نمایشگاه مستقر بودند. این چه شیوه غلط سیاست گذار است.
وی ضمن اشاره به اظهارات در مورد کسری ارزی، اظهار داشت: ما کسری ارز برای خودرو داریم، اما برای نعل اسب و زین اسب نداریم. خودرو که همه زندگی مردم است و خانواده ها را تحت تأثیر قرار می دهد، عجیب است که بگوییم برای خودرو فقط کسری ارزی داریم.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه انحصار مطلق در تولید خودرو داریم، اضافه کرد: گفته می شود خودروهایی که وارد شود، لوکس است. ما ۱۰۰ مدل قانون نوشتیم و یک خودرو ۵۰۰ میلیون تومانی را تبدیل به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می نماییم، بعد می گوییم لوکس است. ما خودمان این کار را کردیم. این کارها را نکنیم تا همه سوار خودرو لوکس شوند.
دادفر خاطرنشان کرد: اینکه گفته می شود می خواهند خودرو لوکس بیاورند که خودشان سوار شوند، اظهار داشت: چطور انتظار داریم که مردم هنوز خودرو ۴۰۵ سوار شوند و خودرو به روز سوار نشوند.
وی متذکر شد: همه کسانی که مخالف واردات خودرو هستند، می بینیم خودشان سوار بنز می شوند، سالی ۳۰ بار هم کانادا می روند. اینکه رسم نشد. تفکرات مطلق گرایانه و زیان خودروسازان را، هزینه اش را مردم نباید بدهند.
مشروح گزارش درباره واردات خودرو را (ایـــنــــجــــــــا) بخوانید.
۲۲۳۲۲۵


منبع:

1401/03/24
09:29:25
5.0 / 5
166
تگهای خبر: ارز , تولید , خودرو , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها