گوشت قرمز در یک ماه گذشته چقدر گران شد؟

گوشت قرمز در یک ماه گذشته چقدر گران شد؟ به گزارش رصد کالا باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: شاخص قیمت گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آنها در مرداد ماه 1400 نسبت به ماه قبل با افزایش 5.5 درصدی همراه بوده است و نسبت ماه مشابه سال قبل افزایش 56.9 درصدی را نشان میدهد.


منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به مرداد ماه نسبت به دوره مشابه پیش از آنست. نرخ تورم سالانه مرداد ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به ۴۵.۲ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل ۱ درصد افزایش را نشان میدهد.

طبق داده های مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه ای مرداد ماه ۱۴۰۰ در مقایسه با ماه قبل، ۰.۴ درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه ای گروه عمده خوراکی آشامیدنی ها و دخانیات با افزایش ۱.۵ درصدی به ۵۸.۴ و گروه کالاهای غیر خوراکی و خدمات با کاهش ۱.۳ درصدی به ۳۶.۱ درصد رسیده است. در گروه عمده خوراکی ها آشامیدنی ها و دخانیات بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه سبزیجات (هویج فرنگی، کاهو و قارچ)، گروه لبنیات و تخم مرغ (تخم مرغ، انواع ماست و شیر) و گروه نان و غلات (نواع نان) است که در این گزارش به بررسی گروه لبنیات و تخم مرغ پرداخته ایم:


طبق جدول انتشار یافته از طرف مرکز آمار ایران تغییر شاخص قیمت گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آنها در مرداد ماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل با افزایش ۵.۵ درصدی همراه بوده است و نسبت ماه مشابه سال قبل افزایش ۵۶.۹ درصدی را نشان میدهد.

در گروه گوشت قرمز و گوشت ماکیان نسبت به ماه قبل ۵.۶ و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۴.۵ درصد افزایش داشته ایم.

همین طور در ماهی ها و صدفداران ۵.۴ درصد و ۷۳.۷ درصد افزایش داشته ایم. در گروه شیر، پنیر و تخم مرغ نیز ۵.۹ درصد و ۶۷.۵ درصد با افزایش رو به رو شده است.

223227


منبع:

1400/06/01
21:16:31
5.0 / 5
251
تگهای خبر: تورم , خدمات , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها