دبیر ستاد حقوق بشر در مراسم بزرگداشت شهید فخری زاده:

دیپلماسی پیش برنده هدف شهیدان سلیمانی، شهریاری و فخری زاده تامین كننده منافع ملی است

دیپلماسی پیش برنده هدف شهیدان سلیمانی، شهریاری و فخری زاده تامین كننده منافع ملی است دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: تامین منافع ملی فقط در پیروی از مرام شهید و پیگیری خط و راه شهید است، پس توان دیپلماسی باید در مسیری فعال شود که نه فقط هم سو با مرام و مکمل مسیر شهید باشد بلکه باید به شکلی محکم و توفنده در میدان های بین المللی نقش آفرینی کند تا هزینه جنایت دشمن به حدی زیاد شود که او را از تکرار جنایت بازداردبه گزارش رصد کالا به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت شهید محسن فخری زاده که در آستان مقدس امامزاده صالح مقابل السلام برگزار شد، ضمن محکومیت رویکرد دولت های غربی در تروریستی ندانستن جنایت ترور این شهید والامقام، اظهار نمود: دشمن تلاش دارد از یک سو فاصله زمانی میان سیاست گذاری و اجرای آن سیاست ها را به حداقل رسانده و با بهره گیری از انواع ترفندها و ابزارها شرایطی را بوجود آورد تا با تسلیم شدن طرف مقابل و یا منفعل کردن آن، در کوتاه ترین زمان ممکن اراده و تصمیمش محقق شده و از طرف دیگر هزینه دستیابی به اهدافش به پایین ترین میزان ممکن برسد.

وی اشاره کرد: دشمن علاوه بر این که به دنبال دستیابی به اهداف مد نظر خود است، درصدد حداقل نمودن زمان و هزینه دستیابی به هدف نیز هست؛ چونکه در خیلی از موارد که دشمن از پیگیری سیاست خود و اقدام برای رسیدن به آن منصرف می شود، به خاطر این است که دوره زمانی تحقق هدف بسیار طولانی و یا هزینه رسیدن به آن هدف بسیار زیاد است.

باقری کنی اشاره کرد: اگرچه آمریکای پیش از انقلاب اسلامی با آمریکای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تفاوت چندانی نداشت اما هنر انقلاب اسلامی این بود که با نهادینه کردن اعتماد به نفس ملی، تحکیم خودباوری و ترویج خوداتکایی و نیز ایجاد ظرفیت های جدید و خلق توانمندی های نوین، فاصله میان اراده دشمن و حصول نتیجه مد نظر دشمن را تا حدی زیاد کرد که نه فقط دشمن را مجبور به انصراف از پیگیری آن اهداف کرد، بلکه تغییر سیاست به دشمن تحمیل شد.

وی تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، فاصله میان اراده و حصول نتیجه مد نظر دشمن تا حدی کوتاه بود که بعضاً در حد یک تلفن بود، به همین جهت قسمتی از خاک مقدس ایران عزیز، بدون شلیک حتی یک گلوله، از وطن جدا شد؛ چونکه اراده بیگانگان بر این امر تعلق گرفته بود و پس مزدوران آمریکا و انگلیس در کشور بدون هیچ تأملی تسلیم دشمن شده و مرتکب خیانت نابخشودنی جداسازی قسمتی از وطن از تمامیت ارضی کشور شدند.

دبیر ستاد حقوق بشر اشاره کرد: اما در مقابل، تجربه هشت سال جنگ تحمیلی به دشمن فهماند که ملت ایران حتی به قیمت خون عزیزان خود حاضر نیست اجازه دهد تا اراده دشمن محقق شود و پس دفاع مقدس عملاً فاصله میان اراده دشمن و نتیجه دلخواهش را بی نهایت کرد و اجازه نداد تا حتی یک ذره از خاک پاک میهن هم زیر چکمه های دشمن پلید باقی بماند.

وی اشاره کرد: پیام اصلی شهدا به ما این است که ما تا زنده بودیم با همه وجود اجازه ندادیم خواست و اراده دشمن محقق شود و حال که فاصله انداختن میان اراده دشمن و تحقق نتیجه مد نظر دشمن نیازمند خون ما است با تمام وجود و بدون هیچ تردیدی و بدون هیچ انتظاری خون خودرا برای بی نهایت کردن فاصله میان اراده دشمن و تحقق آن اراده تقدیم می نماییم.

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: پیام شهید سلیمانی، شهید شهریاری و شهید فخری زاده به دشمن این است که در زمان حیات مان اجازه ندادیم تا اراده تو محقق شود و با خون خود نیز کاری می نماییم تا مجبور شوی تصمیم و اراده ات را تغییر دهی و تسلیم اراده ملت ایران شوی! بدین جهت این تصمیم راهبردی باید دستور کار نخست همه دستگاهها همچون دستگاه دیپلماسی کشور باشد تا با همه توان و بدون وادادگی اولاً فاصله میان اراده دشمن و تحقق نتیجه مد نظر او را حداکثر کنند و ثانیاً هزینه های تحقق اهداف دشمن را تا حدی بالا ببرند که دشمن مجبور به انصراف از انجام اقدام خصمانه مقابل ملت ایران شود.

وی در ادامه بیان کرد: تامین منافع ملی فقط در پیروی از مرام شهید و پیگیری خط و راه شهید است پس توان دیپلماسی باید در مسیری فعال شود که نه فقط هم سو با مرام و مکمل مسیر شهید باشد، بلکه باید به شکلی محکم و توفنده در میدان های بین المللی نقش آفرینی کند تا هزینه جنایت دشمن به حدی زیاد شود که او را از تکرار جنایت بازدارد.

باقری کنی اظهار داشت: دیپلماسی ای که پیش برنده هدف و راه شهید سلیمانی، شهید شهریاری و شهید فخری زاده نباشد، تامین کننده منافع ملی نیست.

باقری کنی اشاره کرد: حالا دشمن دو دستور کار دارد، یکی "ترور" که کار مشترک دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی دشمن است و "مشروعیت بخشی به ترور" که محصول مشترک سازوکارهای سیاسی و رسانه ای دشمن است. مقابله با ترور و صیانت از جان نخبگان و برگزیدگان وظیفه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی کشور است، اما مهم تر از آن خنثی سازی ترفند دشمن در مشروعیت بخشی به تروریسم است که ماموریت مهم دستگاه دیپلماسی است.

بنا بگفته دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، ترفند جنایت بار دولت های غربی در مشروعیت بخشی به تروریسم نباید با انفعال دستگاه دیپلماسی، بدون بی هزینه جلو برود.

معاون بین الملل رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: جرم دولتمردان و سیاستمداران غربی که با سکوت خود در مقابل جنایت آشکار ترور، به تروریسم مشروعیت می بخشند، بطور قطع کمتر از جرم و جنایت تروریست ها نیست؛ چونکه تروریست ها مجری یک اقدام جنایت آمیز هستند ولی دولتمردان و سیاستمداران حامی تروریسم، عامل ترویج و اشاعه تروریسم هستند و پس بطور قطع شریک جرم همه جنایت های تروریستی هستند.

وی خاصیت بارز شهید سلیمانی، شهید شهریاری و شهید فخری زاده را تلاش و جهاد تا حصول نتیجه دانست و اظهار داشت: هیچ چیزی نمی توانست مانع پیشروی آنها در راه تامین منافع ملی شود و به همین جهت آنها تا پای جان برای تامین منافع ملی قهرمانانه جهاد کردند و عزت و افتخار را به ملت ایران هدیه نمودند و پس شهادت پاداش جهاد مخلصانه آنها از طرف خداوند متعال بود.
1399/09/22
12:16:18
5.0 / 5
1336
تگهای خبر: ارز , دستگاه , قیمت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها