سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی:

دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است

دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است به گزارش رصد كالا سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: با توجه به این كه سقف قیمت خودرو ها در بازار معین نمی باشد، دست این سازمان برای برخورد با گرانفروشی بسته است.به گزارش رصد کالا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، سیدیاسر رایگانی در این زمینه اظهار نمود: زمانی گران فروشی مصداق پیدا می کند که سقف قیمت کالا و خدمات، مشخص باشد.

وی اضافه کرد: مبنا برای عرضه خودروساز، قیمت اعلامی شورای رقابت است و در عرضه، متاسفانه با توجه به این که سقف قیمت، مشخص نشده است نمی توانیم در خودرو مصداق گرانفروشی را تعیین نماییم هر چند که گرانفروشی وجود دارد، چون سقف قیمتی برای خودرو تعریف نشده است، بدین سبب از نظر قانونی، دست سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی بعنوان گرانفرشی، بسته است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: اختلاف قیمت بازار و خودروساز نشان میدهد نه خودروساز از این قیمت ها راضی است و نه مردم، اما در این میان عده ای بعنوان دلال و واسطه در حال مدیریت بازار هستند و سود اصلی به جیب آنها می رود.

رایگانی اضافه کرد: در ۱۶ ماه گذشته حدود ۲۵ هزار پرونده خودرویی را در سازمان تعزیرات حکومتی، مختومه کردیم که حدود ۸۳ درصد آن پرونده هایی هستند که برای ما شفاف بودند و به آسانی توانستیم با آنها برخورد نماییم، اما در وضعیت کنونی با توجه به این که سقف قیمتی خودرو ها در بازار و سطح خرده و عرضه معین نمی باشد، دست سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با گرانفروشی بسته است.

وی اشاره کرد: اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی برمبنای ابلاغیه های ستاد تنظیم بازار و قوانین صنفی است که خودرو نیز شامل آن است، اما مبنای قیمت ما برای مبارزه با گرانفروشی خودرو معین نیست.

منبع:

1399/06/18
13:35:13
5.0 / 5
1878
تگهای خبر: ارز , بازار , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها