معاون وزیر راه:

جزئیات وام ودیعه مسكن باز هم تغییر نمود

جزئیات وام ودیعه مسكن باز هم تغییر نمود به گزارش رصد كالا معاون وزیر راه با اعلان اینكه مسئول معرفی مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه، این وزارتخانه است، اظهار داشت: جزئیات تسهیلات مرابحه كالا و خدمات، 11 مرداد از طرف بانك مركزی اعلام می شود.به گزارش رصد کالا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباب وام ودیعه مسکن و تصمیم شورای فقهی بانک مرکزی برای تغییر نام ودیعه مسکن به تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات، اظهار داشت: تصمیم گرفته شده از طرف بانک مرکزی به هدف اصلی که همانا پرداخت تسهیلات به مستأجران واجد شرایط است، خدشه ای وارد نمی نماید.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه وام به مستأجران واجد شرایط پرداخت می شود، اضافه کرد: پیشنهاد بانک مرکزی و مصوبه شورای فقهی آن بانک بدین نحو است که تسهیلات واگذار اما در نهایت پس از یک سال، اصل تسهیلات به بانک بازگردانده شود. منتظر هستیم جزئیات شنبه ۱۱ مرداد از طرف بانک مرکزی به وزارتخانه اعلام گردد. در عین حال، اصل موضوع که در اختیار قرار دادن تسهیلات به مستأجران است به قوت خود باقی می ماند.
محمودزاده اشاره کرد: مجری شناخت و معرفی مستأجران وزارت راه و شهرسازی است. اما نوع تسهیلات و شیوه پرداخت و نحوه بازگرداندن آن، موضوعی است که بانک مرکزی درباب آن تصمیم گیری می کند.
وی با اشاره به اینکه در تمامی مدتی که وام ودیعه اجاره مسکن در حال برنامه ریزی بود، جلسات مختلفی بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی برگزار شد، اشاره کرد: پرداخت وام به مستأجران واجد شرایط تصمیم مشترک وزارت راه و بانک مرکزی بود.
محمودزاده توضیح داد: شنبه ۱۱ مرداد با بیان و ابلاغ بانک مرکزی درباب جزئیات این وام، اطلاع رسانی لازم انجام می شود و کسانی که برای دریافت این نوع از تسهیلات ثبت نام کرده و واجد شرایط هستند، می توانند با اطلاع رسانی که از طرف وزارت راه و شهرسازی متعاقباً اعلام می شود نسبت به دریافت این نوع از تسهیلات اقدام نمایند.
روز گذشته ۸ مرداد، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم عضو شورای فقهی بانک مرکزی درباره تصمیم آن شورا، عنوان کرد: مقرر شد بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی بتوانند به مستأجرانی که برمبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی گرفتار مشکلات اقتصادی برای تامین مخارج خود همچون هزینه مسکن شده اند، تسهیلات «مرابحه خرید کالا و خدمات» اعطا کنند.


منبع:

1399/05/10
15:25:35
5.0 / 5
2240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها