در تازه ترین جلسه ستاد نقشه مهندسی كشور؛

وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد

وزارت ارشاد متولی اصلی سه سند هنری كشور شد رصد كالا: پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی كشور در حالی انجام شد كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی سه سند هنرهای تجسمی، سند موسیقی و سند مد و لباس شد.به گزارش رصد کالا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی کشور که روز شنبه ۲۴ خرداد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، توضیح داد: در ابتدای این جلسه نتایج فرهنگی کرونا در ۹ محور اساسی مرور شد و مقرر شد که یک سند سیاستی درباره شرایط کرونا و بطور عام شرایط اضطرار در فضای طبیعی که منجر به انتقال خیلی از ارتباطات و تعاملات کاری به فضای مجازی می شود، تدوین و در دستور کار ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی قرار گیرد.
عاملی در ادامه اظهار داشت: ما روزهایی در سال داریم که دی اکسید کربن در فضای زندگی مردم بالا می رود و هوا ناسالم می باشد، یا از طرف دیگر زلزله به وقوع می پیوندد و یا ویروس های سرایت بخش مثل کرونا، آنفولانزا وارد زندگی عمومی و اجتماعی می شود. این شرایط سبب می شود که افراد با محدودیت هایی وارد فضای طبیعی شوند. بدین سبب فضای جایگزین می تواند بخشی مهم از ارتباطات، تراکنش های مالی و اداری و حتی آموزش و پژوهش را جبران کند. بنا بر این نیازمند سیاست گذاری فرهنگی هستیم که منتهی به آسایش و سلامت مردم شود و بحث تنهایی و خود انزوایی که تحت تأثیر کرونا اتفاق می افتد در این نگاه دیده شود و از ظرفیت هایی که فضای مجازی برای محیط سالم و پاک می تواند فراهم آورد استفاده گردد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: الان که موضوعات کلانی مثل آموزش به فضای دوم منتقل شده و آموزش و پرورش و آموزش عالی کاملاً در این فضا شکل گرفته است، پس نیازمند یک سیاست گذاری فرهنگی با نگاه به فضای فیزیکی و فضای مجازی هستیم که مقرر شد بر اساس ۹ محور بحث شده در جلسه بتوانیم شرایط سیاستی لازم را فراهم نماییم.
وی درباره دستور دوم جلسه نیز بیان کرد: دستور دوم جلسه مروری بر مصوبات سال قبل ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور بود که طی آن ۱۱ مصوبه مهم داشتیم که هر ۱۱ مصوبه تابحال ابلاغ و در دستگاه های اجرایی تبدیل به یک پروسه شده است. از طرف دیگر زیر ساخت به فعالیت افتادن برنامه های اقدام سند مهندسی فرهنگی نیز در این مصوبات دیده شده است. همچون اینکه چارچوب تدوین اسناد ملی با پیوستی که جزئیات اسناد را مشخص کرده تعیین شده است.
عاملی به دستور سوم جلسه که به موضوع بحث ۲۱ سند ملی اختصاص داشت، اشاره نمود و اظهار داشت: دستور سوم جلسه بحث ۲۱ سند ملی است که در سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور پیش بینی شده و نگاهمان در تدوین این اسناد این نبود که آنها را در دبیرخانه خودمان تدوین نماییم. بلکه گفتیم که در دستگاه های ذی ربط مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا وزارت آموزش و پرورش و سایر دستگاه هایی که ذی نفع موضوع هستند و روزانه با این مسائل درگیر هستند در چارچوب لایحه به ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی پیشنهاد شود.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران اضافه کرد: در این نشست متولی اصلی سه سند هنرهای تجسمی، سند موسیقی و سند مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان دستگاه محوری تعیین شد و این وزارتخانه، سایر دستگاه های همکار را طی فرآیندی که در سند مشخص شده پیشنهاد خواهدنمود و مقرر شد برای سایر اسناد با حضور دستگاه مربوطه تصمیم گیری شود.


منبع:

1399/03/30
13:31:38
5.0 / 5
3095
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها