آزادسازی سهام عدالت به چه معناست؟

آزادسازی سهام عدالت به چه معناست؟ به گزارش رصد كالا رئیس اتاق بازرگانی تهران در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: باتوجه به وضعیت بازار سرمایه كه تقاضا زیاد و عرضه كم شده، سهام عدالت می تواند قسمتی از تقاضا را پوشش دهد.


مسعود خوانساری در صفحه شخصی خود در فضای مجازی درباب لزوم آزادسازی سهام عدالت نوشت: میانه فروردین ماه طی نامه ای به رئیس جمهوری چندین پیشنهاد برای مهار اثرات نامطلوب اقتصادی ناشی از كرونا ارائه دادیم. در این روزها كه بازار سرمایه شرایط خاصی را پشت سر می گذارد، توجه به یكی از پیشنهادات این نامه بیش از گذشته اهمیت پیدا كرده است. خوانساری اضافه كرد: یك بند از این نامه به موضوع سهام عدالت می پرداخت، ۵۰ میلیون نفر سهام عدالت در اختیار دارند و متوسط ارزش سهام آنها ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است. بدین سبب هم جمعیت قابل توجهی درگیر موضوع سهام عدالت هستند و هم اینكه این سهام از نظر ریالی ارزش بالایی دارد.
بگفته خوانساری، حال در شرایطی كه بازار سرمایه طی یكسال گذشته دوران رشد را سپری كرده، امكان آزادسازی سهام عدالت هم فراهم آمده است. در این شرایط می توان سهام شركت های سهام عدالت را به صورت مرحله ای به صندوق قابل معامله در بورس واگذار و واحدهای این صندوق را دبه مشمولان واگذار كرد. البته این صندوق تنها برای تسهیل عرضه سهام عدالت ایجاد می شود و بازارگردان صندوق باید بعد از خرید واحدها، مبادرت به فروش سهام در بازار و ابطال آن كند. رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: آزادسازی سهام عدالت دو فایده مهم دارد، نخست اینكه باتوجه به وضعیت بازار سرمایه كه تقاضا زیاد و عرضه كم شده، سهام عدالت می تواند قسمتی از تقاضا را پوشش دهد. فایده دوم هم مربوط به تامین درآمد برای دارندگان سهام می شود، به خصوص اینكه اقشار كم تر برخوردار این سهام را در اختیار دارند و تلاش دولت طی دو ماهه گذشته این بوده كه درآمدهایی برای آنها تامین كند. در صورت آزادسازی سهام عدالت آنها از مزیت دسترسی به منابع حاصل از فروش دارایی هایشان بهره مند می شوند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/29
20:55:44
5.0 / 5
3225
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها