چرا ایرانیها در تركیه خانه می خرند؟

چرا ایرانیها در تركیه خانه می خرند؟ به گزارش رصد كالا رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: متأسفانه در مدیریت نقدینگی جامعه به درستی عمل نشده، بدین جهت سرمایه های سرگردان یك روز به بازار دلار هجوم آورده و روز دیگر با فروكش كردن قیمت ارز، سر از بازار ملك و املاك كشورهای دیگر مانند تركیه در می آورد.به گزارش رصد كالا به نقل از خانه ملت محمدرضا رضایی كوچی رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با آگهی نسبت افزایش سرمایه گذاری ایرانیها در كشورهای منطقه، اظهار داشت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد افزایش سرمایه گذاری مردم در حوزه ملك در كشورهای منطقه خصوصاً كشور تركیه هستیم، این مسئله اساسا برای اقتصاد كشور بسیار زیان بار خواهد بود.
افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاك كشور تركیه
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش تمایل مردم برای سرمایه گذاری در حوزه املاك در كشورهایی مانند تركیه دلیلهای متفاوتی دارد، اما مهم ترین علت آن، بروز تلاطمات و افزایش خطر اقتصادی در داخل كشور است در این وضعیت سرمایه گذاران بهترین و با ثبات ترین بازارها را انتخاب می كنند.
وی اضافه كرد: متأسفانه ما در مدیریت نقدینگی جامعه به درستی عمل نكردیم، بدین جهت سرمایه های سرگردان یك روز به بازار دلار هجوم آورده و روز دیگر با فروكش كردن قیمت ارز، سر از بازار ملك و املاك كشورهای دیگری مانند تركیه در می آورد.

زمینه سرمایه گذاری مناسب و مطمئن داخلی فراهم شود
رضایی كوچی افزود: اساسا اگر زمینه سرمایه گذاری مناسب و مطمئن داخلی فراهم شده و از سویی جلوی فعالیت دلالان گرفته شود، آن وقت می توان به برنامه ریزی و تبلیغ مناسب، نقدینگی جامعه را به سمت بازار تولید هدایت كرد.
هشدار نسبت به بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در كشورهای خارجی
رئیس كمیسیون عمران مجلس، نسبت به بالا بودن ریسك سرمایه گذاری در كشورهای خارجی آگهی داد و اظهار داشت: مسئولان كشورمان بارها درباره پرریسك بودن سرمایه گذاری در كشورهای دیگر مطالبی را بیان كرده اند، این مسئله باید مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد كه در صورت تغییر استراتژی یا سیاست های كشور میزبان سرمایه گذاری، شاید سرمایه آنها در خطر قرار گیرد.
۲۲۳۲۲۹


منبع:

1398/11/01
21:56:09
5.0 / 5
4244
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها