تلاش دلال ها ناكام ماند توقف خرید و فروش در بازار خودرو

تلاش دلال ها ناكام ماند توقف خرید و فروش در بازار خودرو رصد كالا: در صورتیكه روند ریزش قیمت خودرو در بازار شدت گرفته است، امروز دلالان طرح جدیدی را برای معكوس كردن وضعیت اجرایی كردند.به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین، در صورتیكه سایت های اینترنتی اعلام قیمت، افزایش بین ۵۰۰ تا دو میلیون تومانی قیمت ها را اعلام كردند، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فعالان صنفی از تداوم روند كاهشی قیمت ها در بازار خبر می دهند.
بر این اساس برخی سایت های اینترنتی قیمت ها را یا با افزایش یا بدون تغییر اعلام نمودند اما در میانه روز اعلام نظر فعالان بازار و تماسهای تلفنی با نمایشگاه داران و فروشندگان روشن كرد، خبری از افزایش قیمت در راه نیست. بدین سان تعداد خودروهایی كه با كاهش قیمت روبرو شدند، حتی از شمار خودروهایی با ثبات قیمت روبرو بودند، بیشتر بود. فعالان بازار از توقف خرید و فروش در بازار آگاهی داده و می گویند ده روز گذشته از پاییز بازار خودرو سكته كرده است و ركود عمیق تر از قبل شده است. خیلی از فعالان این بازار معتقدند مهمترین دلیل توقف خرید و فروش سرعت گرفتن ریزش قیمت هاست چونكه انتظارات بر كاهش بیشتر قیمت ها در ایام آتی استوار است.
پراید چقدر قیمت خورد؟
امروز هر پراید در بازار با قیمت ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پسروی كرد. نمایشگاه داران اما پراید را با قیمتی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان كمتر از این رقم نیز خریداری می كنند.
بر این اساس كاهش قیمت این خودرو نسبت به روز گذشته بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بوده است. نرخ پراید ۱۳۱ نیز برابر با ۴۰ میلیون و پانصد هزار تومان گزارش شد. پراید ۱۵۱ به قیمتی كمتر از ۴۳ میلیون تومان فروخته می شود.
امروز نرخ تیبا صندوق دار نیز ۴۷ میلیون و پانصد هزار تومان گزارش شد. تیبا دو نیز در بازار به قیمت ۵۳ میلیون تومان و سمند ال ایكس نیز ۷۰ میلیون و پانصد هزار تومان است.

امروز هر دستگاه جك اس ۵ به ۲۵۵ میلیون تومان، جك اس ۳ به ۱۸۴ میلیون تومان، جك جی ۴ به ۱۳۹ تا ۱۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۵ به ۲۳۹ تا ۲۴۰ میلیون تومان، هایما اس ۷ به ۲۶۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ به ۲۹۲ میلیون تومان و سراتو ۲۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.
پژو ۴۰۵ جی. ال. ایكس نیز در بازار ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ساده، ۸۹ میلیون تومان، پژو پارس، ۱۰۲ میلیون تومان و دنا ساده، ۱۱۵ تا ۱۱۶ میلیون تومان قیمت گذاری شده است. نرخ دنا پلاس بدون سقف و ۱۴۵ میلیون تومانی دنا پلاس با سقف است.
آخرین وضعیت بازار
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، نیز می گوید قیمت ها روندی افزایشی را شاهد نیست و بازار در وضعیتی راكد است و البته قیمت ها نیز كاهشی است.
این فعال بازار می گوید سرمایه گذاری در بازار خودرو دیگر سودی برای سرمایه گذاران ندارد و هنوز بعضی از كسانی كه به قیمت های گران خودرو خریده اند، حاضر نیستند به قیمت های فعلی خودورهایشان رابه فروش برسانند اما نكته مهم اینجاست كه باید پذیرفت با تعادل در سایر بازارها، قیمت ها در بازار خودرو نیز كاهش خواهد یافت. او با تاكید بر اینكه اعلام بالاتر قیمت ها در سایت های اینترنتی نسبت به بازار نوعی شیطنت است، اظهار داشت: برخی به دنبال بر هم زدن بازار هستند و با بیان قیمت های دلخواه خود در بعضی سایت ها، می خواهند بازار را به هم بریزند. بگفته وی قیمت ها حدودا تغییری نكرده و اتفاقا برخی خودرو ها با كاهش قیمت روبرو بودند.
۱۷۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/07/10
16:05:27
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها