برای سرمایه گذاری پرسود و كم خطر كجا را انتخاب كنم؟

برای سرمایه گذاری پرسود و كم خطر كجا را انتخاب كنم؟ رصد كالا: باید به شما به سبب انتخاب سرمایه گذاری بعنوان راهی برای حفظ ارزش پول تبریك بگوییم. حتما می دانید كه در شرایط نابسامان اقتصادی و تحریم، سرمایه گذاری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و با یك سرمایه گذاری هوشمندانه می توان در همین دوره نیز سرمایه خودرا چند برابر كرد.بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری به دنبال راه هایی هستند كه بتوانند سرمایه گذاری پر سود داشته باشند و در جستجوی این راه زمان زیادی را از دست می دهند. به همین دلیل، بهتر است در ابتدا راه ها و روش های سرمایه گذاری پرسود را بشناسیم.
در این مقاله می خواهیم به معرفی چند روش سرمایه گذاری در ایران بپردازیم: سرمایه گذاری پرسود با خرید طلا
خرید طلا و سرمایه گذاری از این طریق همیشه بعنوان یكی از روش های پرسود و كم خطر شناخته شده است. این سرمایه گذاری زمانی از سود بسیار بالاتری برخوردار خواهد بود كه ارزش دلار كاهش یافته باشد. بنا بر این حتی در شرایط بسیار بد اقتصادی و نوسانات شدید دلار باز هم طلا یك روش پرسود برای سرمایه شما خواهد بود.
ارز، یك سرمایه گذاری پر سود و پرخطر
اگر از كسانی هستید كه به نگهداری پول علاقه زیادی دارید، باید بدانید با بالا رفتن نرخ تورم، ارزش سرمایه نقدی شما به شدت كاهش خواهد یافت. اما چاره ای برای حل این مشكل وجود دارد و آن نگهداری پول در چارچوب ارز كشوری دیگر است. هرچند این روش سرمایه شما را از خطر حفظ نمی كند اما به صورتی یك سرمایه گذاری پر سود محسوب شده و از كاهش ارزش پول شما تا حدودی جلوگیری می كند. البته با عنایت به شرایط اقتصادی فعلی و ثبات و حتی كاهش قیمت ارز در سال 98 این روش سرمایه گذاری خیلی سفارش نمی گردد.
اوراق قرضه یا اوراق مشاركت، یك سرمایه گذاری پر سود و مطمئن
یكی از روش های سرمایه گذاری پر سود و مطمئن خرید اوراق از دولت یا از شركت های خصوصی است. این روش سرمایه گذاری كم خطر است و سود نسبتاً خوبی دارد. یكی از معایب این روش سرمایه گذاری آن است كه شما نمی توانید هر زمان كه بخواهید به سرمایه خود دسترسی داشته باشید اما مزیت این روش آن است كه سود شما از خرید این اوراق تضمین شده است و برای اوراق قرضه پشتیبان سرمایه شما دولت خواهد بود.
سرمایه گذاری پر سود در بورس
با سرمایه گذاری مناسب و آگاهانه در بورس، ارزش دارایی افراد در مقابل تورم حفظ می شود. برای اینكه به نسبت سهامی كه فرد خریداری نموده است در دارایی شركت سهیم است و با رشد ارزش دارایی های آن شركت، ارزش سهام فرد نیز افزایش می یابد. بعلاوه بورس از قابلیت نقدشوندگی بالایی برخوردار می باشد و فرد هر زمان كه بخواهد می تواند سهام خودرا به فروش برساند. همین طور در این روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاران از دو محل دریافت سود نقدی و افزایش قیمت سهام، سود به دست می آورند.
مسكن، پرسودترین و مطمئن ترین سرمایه گذاری
یكی از مزایای سرمایه گذاری در مسكن آن است كه قیمت مسكن همیشه همراه با افزایش تورم بالا می رود. زمانی كه مردم قدرت خرید خوبی دارند خرید و فروش مسكن در سطح بالایی انجام می شود. درست است كه در زمان كاهش قدرت خرید مردم نمی توانند مسكن بخرند اما بدون مسكن هم نمی توانند زندگی كنند و بنا بر این ناچار هستند مسكنی برای خود رهن و اجاره كنند. بنا بر این و با مقایسه ریسك بازار طلا و ارز با بازار مسكن می توان گفت این بازار پربازده ترین و باثبات ترین بازار برای سرمایه گذاری است.
یك سرمایه گذاری پرسود با ریسك پایین
یكی دیگر از روش های سرمایه گذاری پر سود با بازدهی بیشتر از بانك و بازار بورس، سرمایه گذاری در پلت فرم فروش اقساطی ایران رنتر است. ایران رنتر یك پلت فرم دو سویه است كه خریداران اقساطی را به سرمایه گذاران متصل می كند. در این روش سرمایه گذار در نقش فروشنده اقساطی می تواند با تامین سرمایه خرید های اقساطی یك سرمایه گذاری مدرن و هوشمندانه را انجام دهد.
ریسك سرمایه گذاری در ایران رنتر
ریسك سرمایه گذاری در ایران رنتر كاملاً توزیع شده است. به این صورت كه برای خرید اقساطی سقف 6 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است و خریداران اقساطی متنوع و مستقل از یكدیگر هستند. بدین سبب ریسك سرمایه گذاری در ایران رنتر بین افراد مختلف كاملا توزیع می شود.
همچنین تمام خریداران اقساطی در ایران رنتر به روش های مدرن و هوشمند اعتبارسنجی می شوند تا از پرداخت اقساط بموقع اطمینان حاصل شود.
آیا این روش شرعی است؟
از مزایای دیگر این روش سرمایه گذاری می توان به شرعی بودن آن اشاره نمود. از آنجاییكه فروش اقساطی یكی از انواع عقود اسلامی و بر پایه كالا صورت می گیرد، یك سرمایه گذاری كاملاً شرعی شمرده می شود كه مراجع تقلید نیز آنرا تأیید كرده اند.
2121


منبع:

1398/06/30
15:19:36
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها