آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در ماه محرم

آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در ماه محرم به گزارش رصد كالا ایلنا نوشت: رئیس شورای تامین دام كشور اظهار داشت: با عنایت به افزایش عرضه دام به دنبال انباشت در دامداری ها و توزیع گوشت منجمد به هیات ها و مساجد، قیمت گوشت قرمز در بازار كاهشی است و الان هر كیلوگرم گوشت قرمز دام سبك ۸۵ تا ۱۰۰ هزار تومان و دام سنگین ۶۵ تا ۷۵ تومان است.


منصور پوریان در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در ماه محرم، اظهار نمود: افزایش عرضه دام به دنبال انباشت در دامداری ها اتفاق افتاده است به نحوی كه در بخش دام سبك هر كیلوگرم دام زنده ۳۸ تا ۴۰ هزار تومان عرضه می شود. وی افزود: قیمت هر كیلوگرم لاشه گوسفندی عرضه توسط تولیدكننده در مبادی شهرها ۸۵ هزار تومان و عرضه در قصابی ها حدود ۱۰۰ هزار تومان است. پوریان با اشاره به اینكه قیمت گوشت گوسفندی در فروشگاه زنجیره معمولا بالاتر است، اضافه كرد: در فروشگاه ها هر كیلوگرم گوشت گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان عرضه می شود. وی تصریح كرد: به رغم افزایش تقاضا در ماه رمضان شاهد كاهش قیمت گوشت قرمز و دام زنده بخصوص در دام سنگین هستیم.
پوریان یكی از علل كاهش قیمت دام زنده و گوشت قرمز را انباشت دام در دامداری ها عنوان نمود. وی درباره قیمت دام زنده و گوشت قرمز در بخش دام سنگین، اظهار داشت: در بخش دام سنگین هم شاهد كاهش قیمت در بازار هستیم به نحوی كه هم اكنون هر كیلوگرم گوساله زنده ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان به فروش می رسد. پوریان قیمت هر كیلوگرم گاو زنده را كمتر از گوساله در حدود ۲۴ تا ۲۶ هزار تومان عنوان نمود. به قول وی؛ هر كیلوگرم گوشت دام سنگین در بازار از ۶۵ تا ۷۵ هزار تومان عرضه می شود. پوریان با اشاره به عرضه گوشت منجمد گوسفندی به هیات ها و مساجد، اضافه كرد: گوشت گوسفندی منجمد با قیمت ۷۰ هزار تومان در اختیار هیات ها قرار می گیرد. رئیس شورای تامین دام كشور عرضه گوشت منجمد به هیات ها و مساجد را یكی دیگر از دلایلی برشمرده كه بر قیمت گوشت قرمز در بازار تاثیر داشته و باعث كاهش آن شده است. پوریان اظهار داشت: این مورد هم سبب شده به رغم افزایش تقاضا برای دام زنده و گوشت قرمز شاهد كاهش قیمت در بازار باشیم. 223223

1398/06/15
12:02:31
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , توزیع , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها