كدام كشورها محبوب ترین مقصد بیماران هستند؟

كدام كشورها محبوب ترین مقصد بیماران هستند؟ رصد كالا: امروزه صنعت گردشگری یكی از چند صنعت برتر سودساز در جهان است.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، گردشگری سلامت زیرمجموعه ای از صنعت گردشگری بوده كه در حال توسعه روزافزون است. الان در جهان بیشتر از ۱۴ میلیون نفر به قصد درمان به خارج از كشور خود سفر می كنند و این تعداد در حال رشد است.
سازمان جهانی گردشگری، گردشگری سلامت را اینطور تعریف می كند: نوعی از گردشگری كه به منظور حفظ، بهبود و بازیابی سلامتی جسمی و ذهنی انجام می شود. مدت این نوع گردشگری بیشتر از ۲۴ ساعت و كمتر از ۱ سال است.
انواع گردشگری سلامت
* گردشگری تندرستی چیست؟
این نوع مسافرت برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و تجدید قوا انجام می شود. در گردشگری تندرستی، فرد بیماری جسمی خاصی ندارد. این گردشگری سلامت شامل نظارت و مداخله پزشكی نیست. مسافرت به دهكده های سلامت و مناطق دارای چشمه های آب معدنی و آب گرم در این گروه قرار می گیرد.
* گردشگری درمانی چیست؟
این نوع گردشگری سلامت، برای درمان برخی بیماری ها و سپری كردن دوران نقاهت انجام می شود. این روش درمان زیر نظارت و مداخله پزشكی انجام می شود. در این روش هم، مسافرت به مناطق دارای چشمه های آب معدنی، آب گرم و … معمول است.
* مدیكال توریسم چیست؟
مسافرتی كه برای درمان بیماری های جسمی یا عمل جراحی انجام می شود. مدیكال گردشگر (گردشگری پزشكی)، زیر نظر پزشك، در بیمارستان ها و مراكز درمانی انجام می شود. در مدیكال توریسم بیمار بعد از درمان احتیاج به استفاده از خدمات گردشگری درمانی دارد. جهت بررسی بیشتر و خواندن اینكه مدیكال توریسم چیست می توانید به این لینك رجوع كنید.

چرا گردشگری سلامت در بین بیماران محبوب است؟
* بیماران به دنبال قیمت های ارزان تر هستند.
* بیماران می خواهند كیفیت بالاتری از درمان را به دست آورند.
* درمان در كشورشان در دسترس نیست.
* نیازمند درمان در اسرع وقت و خارج از صف هستند.
چند مقصد برتر گردشگری پزشكی
تایلند:
سالانه بیشتر از ۲ میلیون مراجع خارجی دارد.
مبدا مراجعین: آمریكا، كانادا، خاورمیانه، اروپا و كشورهای همجوارش را میزبانی می كند.
ویژگی های تایلند: مقرون به صرفه بودن هزینه ها، سطح پیشرفته پزشكی و استانداردهای بین المللی، زمان انتظار كوتاه، امكان تفریح در كنار درمان
محبوب ترین خدمات درمانی: خدمات ارتوپدی، بیماری های سرطان، جراحی پلاستیك، دندان پزشكی، چشم پزشكی، درمان ایدز
تركیه:
سالانه بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر را میزبانی می كند. تركیه در دهه گذشته خویش را به سطح استانداردهای جهانی رسانده است.
ویژگی های تركیه: ارتباط با مراكز برتر جهانی مانند دانشگاه جان هاپكینز و افزایش تجربه های بین المللی پزشكان، تجهیزات پیشرفته، خدمات تمام عیار مانند انتقال مجانی به بیمارستان، مسكن، كمك های زبان
محبوب ترین خدمات درمانی: جراحی، چشم پزشكی، سرطان، قلب، ارتوپدی، جراحی پلاستیك و پیوند اعضا
هندوستان:
سالانه بیشتر از ۴۶۰ هزار بیمار مراجع دارد.
مبدا مراجعین: بنگلادش، عراق، نیجریه، كنیا، پاكستان. تعداد مراجعین از آمریكا، كانادا و اروپا در حال افزایش می باشد. مراجعین خارجی سالانه ۲۵ درصد افزایش می یابند.
ویژگی های هند: سطح بالای مراقبت های پزشكی، قیمت های پایین تر درمان (نسبت به آمریكا ۱۰ برابر كمتر)، هزینه دارو بسیار پایین (نسبت به آمریكا ۱۰ تا ۱۷ برابر ارزان تر)، پزشكان سرشناس، عدم وجود مانع زبانی و رواج زبان انگلیسی.
محبوب ترین خدمات درمانی: هند برای جراحی بهترین گزینه است: پیوند، سرطان، سرطان خون، جراحی قلب، گوش، حلق و بینی
كره جنوبی:
سالانه بیشتر از ۷۰۰ هزار مراجع دارد.
ویژگی های كره جنوبی: مراحل بسیار سختگیرانه در آموزش پزشكی، بیمارستان های معتبر بین المللی، تجهیزات پیشرفته و نوسازی ۳ تا ۵ ساله آنها (تجهیزات ساخت سامسونگ، ال جی و هیوندای كره هستند). كره از لحاظ میزان تجهیزات در سطح دوم جهانی قرار دارد.
محبوب ترین خدمات درمانی: سرطان معده، ارتوپدی، پوست و چكاپ
آلمان:
سالانه ۲۵۰ هزار رجوع از ۱۷۰ كشور
ویژگی های آلمان: فن آوری های نوین بیمارستانی و دقیق ترین دستگاه های تشخیصی، استاندارد بالای خدمات و داروها، شفافیت قیمت (هزینه درمان در آلمان ۲ تا ۳ برابر تركیه و تایلند است)
محبوب ترین خدمات درمانی: هر نوع اختلالی مخصوصاً درمان سرطان، جراحی قلب، اعصاب، ارتوپدی و سرطان خون
اسپانیا:
اسپانیا از آلمان محبوبیت كمتری دارد اما هر ساله میزان رجوع از بریتانیا، فرانسه، آمریكا به آن بیشتر می شود.
ویژگی های اسپانیا: رتبه پنجمِ سیستم مراقبت بهداشتی در جهان، هزینه های كمتر نسبت به آمریكا و كانادا، شانس درمان در تعطیلات و اقلیم مناسب برای تفریح.
محبوب ترین خدمات درمانی: جراحی مغز و اعصاب، سرطان، ارتوپدی، سرطان خون، سرطان كودكان
ایران:
سالانه حدود ۳۰۰ هزار رجوع دارد.
ویژگی های ایران: پزشكان سرشناس و بین المللی، هزینه های بسیار پایین درمان، زمان انتظار كوتاه، امكان تفریح و گردشگری در كنار درمان
محبوب ترین خدمات درمانی: جراحی های عمومی، مغز و اعصاب، قلب و عروق، چشم پزشكی، درمان های ناباروری، جراحی های پلاستیك
برای دسترسی به خدمات درمانی و پزشكی در ایران می توان از راه شركت های توریسم درمانی اقدام نمود.
بهترین سایت گردشگر سلامت خدماتی جامع و یكپارچه شامل موارد زیر را در اختیار گردشگران سلامت قرار می دهد: * عرضه خدمات درمانی: مهم ترین نیاز یك توریست سلامت، خدمات درمانی مناسب می باشد. این خدمات باید شامل بهترین كیفیت و استاندارد ممكن باشد. یك شركت گردشگر سلامت از مراكز با كادر درمانی توانمند و مجرب استفاده می نماید. حسن شهرت پزشكان نقش مهمی در جذب گردشگران سلامت دارد. پیوستگی در زنجیره درمان هم از مواردیست كه اهمیت زیادی دارد.* خدمات اقامتی: هر توریست سلامت احتیاج به محل اقامت مناسب دارد. جذب توریست سلامت بدون داشتن مكان اقامت تقریباً غیر امكان دارد.* خدمات گردشگری: معمولاً گردشگران سلامت یك یا چند همراه با خود دارند. برای حفظ روحیه و نشاطِ همراه و حتی خود بیمار نیاز است كه اماكن تفریحی در دسترس توریست سلامت باشد.
برای آشنایی با سایر كشورهای عرضه دهنده خدمات مدیكال توریسم می توانید اینجا كلیك كنید.

شركت های گردشگری سلامت چه امكاناتی را در اختیار گردشگران سلامت قرار می دهند؟
ترانسفر و خدمات فرودگاهی و بین شهری: این شركت ها برنامه مسافرت توریست را از پیش تنظیم می كنند و در سریع ترین زمان ممكن كارهای اداری را انجام می دهند. خدماتی اختصاصی همچون گیت، كانتر پذیرش بار، باجه بانك جهت تبدیل ارز و امور بانكی و دریافت ویزای درمانی، تهیه بلیط های پرواز و مسافرت های شهری و بین شهری، تهیه بیمه مسافرتی
مترجم و لیدر: یكی از نیازهای ضروری توریست خارجی مترجم همراه می باشد. مترجم ها معمولاً در طول جلسات درمانی همراه توریست هستند. از خصوصیت های مترجم خوب تسلط به اصطلاحات پزشكی در زبان مبدا و مقصد است.
لیدرها اطلاعات لازم برای تفریح و گردشگری را دارند كه عبارتند از اطلاعات لازم در مورد مكان های دیدنی، آداب و رسوم، مكان های مناسب برای غذا خوردن، تفریح، خرید و زمان بندی مناسب برای گشت وگذار.
خدمات درمانی و پزشكی: دسترسی به خدمات ویژه و نوبت دهی آزاد در مراكز درمانی، امكان دسترسی آنلاین توریست سلامت به پزشك در دوره نقاهت
خدمات گردشگری و اقامت: این خدمات به منظور آسایش و رفاه بیمار و همراهان وی در اختیار گردشگران سلامت قرار می گیرد.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/03/11
15:51:34
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: آموزش , ارز , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها