آیا می توان صادرات تابلو فرش را جایگزین فرش كرد؟

آیا می توان صادرات تابلو فرش را جایگزین فرش كرد؟ رصد كالا: همواره فرش بعنوان یكی از هنرهای اصیل ایرانی تلقی می شود، اما متاسفانه امروزه این كالا كه تابحال نقش مهمی در صادرات كشورمان داشته، جایگاه قبلی خودرا در بازارهای جهانی از دست داده است.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام آموزش مجازی پارس، در حالیكه بعضی از دست اندركاران معتقدند كه تابلو فرش را می توان جایگزین صادرات فرش كرد بعضی دیگر نظر مخالف آنرا دارند و تابلو فرش ها را محكوم به فنا می دانند. محمدرضا پورباغبان، استاد و كارآفرین موفق در زمینه فرش و تابلو فرش، كه از دوران كودكی به فعالیت در صنعت تابلو فرش مشغول هستند در گفت وگویی به اهمیت تابلو فرش بعنوان یكی از هنرهای اصیل ایرانی پرداخته كه در ادامه می خوانیم.
پورباغبان در این گفت و گو با اشاره به اینكه تابلو فرش ایرانی نشانه ای درخشان از هزاران نشانه كشور ماست، افزود همیشه در تمامی ادوار مایه فخر ایران و ایرانی بوده، ولیكن در راه پرتكاپوی این هنر همیشه موانعی بوده كه موجب كندی حركت هنرمندان می شود.
وی در ادامه اشاره نمود برای بهبود شرایط در این صنعت باید:
- اول نمایش تسهیلات و پشتیبانی از بافندگان كه ركن اصلی تولید تابلو فرش هستند.
- دوم ارتقای سطح دانش و معلومات هنرمندان قالیباف.
- سوم بازپس گیری باردیگر بازارهای جهانی در زمینه فرش و تابلو فرش را ایرانی تفكر، هنر و فرهنگ خودرا در چارچوب فرش و تابلو فرش به دنیا عرضه می كند.
امروزه نگاه جهانی و زندگی اروپایی و آمریكایی پذیرای هنر تابلو فرش ایران است كه نوعی تلفیق هنر عربی و ایرانی است.
انتهای رپرتاژ خبری


1398/01/22
23:41:07
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: آموزش , بازار , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها