ورود بانك قرض الحسنه مهر ایران به پوشش هزینه های خدماتی اقشار ضعیف جامعه

ورود بانك قرض الحسنه مهر ایران به پوشش هزینه های خدماتی اقشار ضعیف جامعه به گزارش رصد كالا یكی از اهداف بانك قرض الحسنه مهر ایران گسترده كردن چتر تسهیلات این بانك برای اقشار ضعیف جامعه است و بر این اساس تسهیلات قرض الحسنه از جانب این بانك برای پوشش خدمات بیمه ای و خدمات شهری این گروه از اقشار جامعه تخصیص یافته است.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام بانك قرض الحسنه مهر ایران قسمتی از تسهیلات قرض الحسنه این بانك طی سال های گذشته به صورت خرد در اختیار كسانی قرار گرفته كه از تأمین مبالغ هر چند اندك برای نیازهای زندگی خود ناتوان بوده اند. حمایت مالی این بانك چه برای خرید كالا و یا چه دریافت خدمات، متنوع بوده است.
با این وجود مسئولان بانك قرض الحسنه مهر ایران در تلاش اند در بخش هایی كه شاید، دریافت تسهیلات بابت آن چندان قابل انتظار نباشد، این خدمات را گسترده تر سازند.
حمایت بانك در دو حوزه متمركز شده است كه یكی كالا و دیگری خدمات می باشد. در حوزه كالا این بانك با شركت هایی مثل شركت های سهامی فرش ایران، شركت نیروی محركه و سازمان هایی مثل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تفاهم نامه ای امضا نموده است، تا در پشتیبانی از صنایع دستی و گردشگری مشاركت داشته باشد. این اقدام بانك ضمن كمك به مردم این مناطق كمك مؤثری برای پیشبرد اهداف مسئولان در مناطق آزاد است.
نمونه مشابه این فعالیت ها در بانك، طی تفاهم نامه همكاری كه میان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بانك قرض الحسنه مهر ایران با هدف افزایش قدرت خرید بوسیله اعطای تسهیلات قرض الحسنه و عرضه كارت های بانكی با قابلیت های خاص، به امضا رسیده، قابل توجه است. بر طبق این تفاهم نامه، بانك با هدف پشتیبانی از كالای داخلی و توجه ویژه به سوژه رونق صنعت گردشگری در مناطق آزاد، تسهیلاتی با كارمزد ۴ درصد به متقاضیان اعطا می كند.
پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بیمه ای بدون سود و كارمزد
قسمتی از این مشاركت جهت پوشش هزینه های خدماتی برای متقاضیان خصوصاً در مناطق محروم است. برای مثال در بخش خدمات بیمه ای، بانك قرض الحسنه مهر ایران با شركت هایی مثل بیمه دانا، تفاهم نامه هایی امضا كرده كه برمبنای آن هزینه های بیمه ای متقاضیان را در بیمه هایی مثل بیمه شخص ثالث، بیمه تاكسیرانان و اتوبوسرانان - كه از اقشار ضعیف جامعه هستند - طی این تفاهم نامه پوشش می دهد. بر این اساس افراد مورد نظر می توانند هزینه های بیمه ای خود همچون هزینه بیمه های عمر، سرمایه گذاری، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه حوادث و … را به صورت اقساط از محل تسهیلات قرض الحسنه با سود صفر درصد دریافت نمایند.
بدین سبب این اقدامات بانك قرض الحسنه مهر ایران در جهت حمایت مستقیم از كالای ایرانی و بخش خدمات است كه پوشش هزینه های بیمه ای، خرید انشعابات فاضلاب، پرداخت عوارض مربوط به شهرداری ها و… در چارچوب تسهیلات نمونه ای از خدمات این بانك به حساب می آید.
حمایت تسهیلاتی بانك قرض الحسنه مهر ایران از متقاضیان خدمات شهری
در این راستا حمایت بانك قرض الحسنه مهر ایران از مصرف كنندگان خدمات زیربنایی شهری باز قابل ذكر است. یكی از این خدمات زیربنایی شبكه فاضلاب شهری است. از آنجایی كه افراد برای اتصال به سیستم فاضلاب شهری باید مبلغی پرداخت كنند كه البته شاید خارج از توان متقاضیان باشد، بانك قرض الحسنه مهر ایران با تفاهمنامه ای كه با شركت آب و فاضلاب منعقد كرده است، این مبالغ را از محل منابع خود به صورت تسهیلات با نرخ ۴ درصد و در اقساط بلندمدت به مشتریان پرداخت می كند. طی انجام فعالیت هایی مثل بازچرخانی فاضلاب و تصفیه آن، مالكان خانه هایی كه باید به سیستم فاضلات شهری متصل بشوند، با توافق شركت آب و فاضلاب باید نهایتاً طی دو قسط مبالغ مورد توافق را پرداخت كنند كه ورود متقاضیان را به این چرخه دشوار می كند و از رغبت آنها برای مشاركت می كاهد اما با استفاده از تسهیلات بانك قرض الحسنه مهر ایران متقاضیان می توانند این هزینه ها را در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت كنند تا شرایط پرداخت برای آنها تسهیل شود. شایان ذكر است این خدمات بانك فارغ از كمكی كه به متقاضیان می كند، در حفظ و پایداری منابع آب و محیط زیست كشور باز نقش اساسی دارد.
انتهای رپرتاژ خبری


1397/12/22
17:59:40
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها