خرید باتری ماشین و چالش های همراه با آن؛

دانستنی های مفید در مورد باتری ماشین و تست های دوره ای آن

دانستنی های مفید در مورد باتری ماشین و تست های دوره ای آن رصد كالا: خرید باتری ماشین همواره یك سوال مهم برای دارندگان خودروهای شهری است برای اینكه اطلاعات كافی در این خصوص به ندرت در دسترس می باشد.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، انتخاب ها برای خرید باتری ماشین معمولاً برمبنای گفته های فروشندگان باتری در محل است. البته لزوماً این داده ها نادرست نیستند اما می توانند تابعی از موجودی در دسترس فروشنده باشند. بدین سبب چالش انتخاب صحیح باتری هموراه برقرار است. سوالاتی از قبیل چه باتری مناسب خودروی شما است؟ هنگام خرید باتری خودرو به چه نكاتی توجه كنیم؟ و یا از چه كسی باتری بخریم؟
ویژگی های یك باتری خوب برای ماشین چیست؟
۱- آمپراژ: این خاصیت اصولاً با عنایت به نوع خودرو تعیین می شود. این بدین مدلول است كه خودروهای مختلف، باتری های مختلفی را به شكل استاندارد می پذیرند و سیستم برق خودرو برمبنای نیاز قطعات مصرف كننده آن، طراحی شده است. بدین سبب خودروهای با مصرف برق پایین تر، باتری هایی با آمپراژ پایین تر خواهند داشت.
این سوژه در مورد خودروهای به روز و اصطلاحاً Hi-Tech فرق می كند چونكه این خودروها عموماً به لحاظ مصرف بهینه هستند و مصارف آنها به مراتب پایین تر از خودروهای قدیمی تر است.
۲- كیفیت و طول عمر: امروزه تولیدكنندگان در حوزه تولید باتری زیاد شده اند و این مساله موجب احداث رقابت گسترده بین برندهای تجاری مختلف این بخش شده است.
با فرهنگ خرید ایرانی، سپس قیمت، اصولاً كیفیت و طول عمر می تواند بعنوان شاخص مهم خرید هر محصولی عنوان شود. طول عمر استاندارد باتری دو سال است اما آنچه كه این دو سال كاركرد را تضمین می نماید، نحوه عملكرد باتری خودرو است كه شاخص كیفیت، تضمین كننده این مساله است.
۳- تكنولوژی ساخت: تولید باتری خودرو طی سال های اخیر گرفتار تحولات عظیمی شده است و نگاه به تولید این محصول از طرف تولیدكنندگان كاملاً گرفتار تغییر شده و حركت از سمت تولید باتری های اسیدی به سمت باتری های MF یا بدون نیاز به نگهداری رفته است. این تغییر تكنولوژی، كار را برای دارندگان خودرو آسان كرده و چك های هفتگی و ماهانه آب و اسید باتری را حذف كرده است.
۴- گارانتی: تولیدكنندگان داخلی با نگاه به طول عمر و كیفیت خود بطور كلی، یك سال زمان را برای محصولات خود تعیین نموده اند. اما نكته قابل توجه، در نحوه خدمت دهی به مشتریان است. تبعاً برندهای با كیفیت بهتر گارانتی بهتری هم نمایش می دهند. زمان و نحوه نمایش گارانتی همواره چالشی بزرگ برای تولیدكننده و مصرف كنندگان باتری بوده و عدم شفافیت در قوانین نمایش گارانتی از یك سو و سوء استفاده های احتمالی مصرف كنندگان از طرف دیگر، در این مورد باز مزید بر علت شده است.
تست های برق و باتری خودرو شامل چه مواردی هستند؟
سیستم برق خودرو شامل ادوات و المان های زیادی است. بدین سبب مشكلات این بخش هم می تواند دستخوش این تنوع ادوات شده و تعمیرات این بخش را گرفتار سختی های فراوان كند. این موضوع، اهمیت نگهداری و تست های قبل از خرابی های احتمالی را بیشتر نمایان می كند.
اشكالات عمده برق خودرو می تواند در دو بخش خلاصه شود:
۱- مولدهای برق خودرو: مهمترین مولد برق خودرو، باتری بوده كه دینام بعنوان المان شارژ آن عمل می كند. عمده خرابی های این دو بخش به یكدیگر مربوط می شود، بدین سبب نگهداری و تست این دو بخش به صورت شش ماهه می تواند در طول عمر آنها اثر بسزایی داشته باشد.
۲- مصرف كنندگان برق خودرو: استارت خودرو مهمترین مصرف كننده برق خودرو است برای اینكه عملاً تا زمانیكه خودرو استارت نزند، ماشین روشن نشده و آماده حركت نخواهد بود. سپس این المان، سیسیتم روشنایی، سیستم صوتی و... در درجه دوم اهمیت قرار دارند. پس اهمیت تست شش ماهه استارت جهت پیشگیری از خرابی های احتمالی، بیشتر نمایان می شود.
معرفی یك استارت آپ جدید در زمینه خدمات باتری خودرو
الوباتری یكی از نمایش دهندگان خدمات تخصصی برق و باتری در ایران بوده كه با نگاه آنلاین سازی خدمات در رابطه با برق و باتری خودرو به وجود آمده است.
الوباتری خدمات خودرا از تهران آغاز نموده و در حال توسعه حوزه عملیات خود به سایر مراكز استان و شهرهای بزرگ است. روش كار الوباتری به این صورت بوده كه شما با بازگشت به وبسایت این شركت و انتخاب مدل و برند خودروی خودتان، بهترین باتری ها برای خودروی خودرا مشاهده كرده و درخواست ارسال و نصب در محل را ثبت خواهید كرد. توجه داشته باشید كه الوباتری هزینه ای بابت ارسال و نصب دریافت نمی كند.

یكی از اصول متعارف خرید باتری خودرو، تحویل باتری كهنه است. الوباتری این مساله را با بیشترین انعطاف پیش بینی كرده است. در سیستم الوباتری، شما می توانید در ازای خرید یك باتری، باتری دیگری با همان آمپر یا آمپرهای متفاوت را تحویل دهید. البته باید توجه داشته باشید كه در صورتیكه آمپر باتری شما با باتری خریداری شده متفاوت باشد، هزینه اختلاف این دو مقدار، به صورتحساب شما اضافه یا كسر خواهد شد.

طرح ویژه زمستانه الوباتری
الوباتری یك طرح زمستانه پیش بینی كرده است كه برمبنای آن شما می توانید از خدمات تست بلاعوض سیستم برق و باتری خودروی خودتان بهره مند شوید. همانگونه كه در فوق باز اشاره شد، تست های دوره ای سیستم مولد و برق رسانی خودرو در دوره های ۶ ماهه الزامی است، بدین سبب الوباتری می كوشد در امتداد ارتقا سطح كیفی خدمات خود، در دوره دو ماهه باقی مانده از زمستان، این خدمت را به صورت بلاعوض به هموطنان گرامی نمایش كند.
این طرح كاملا به صورت بلاعوض بوده و مشتری هیچ هزینه ای را پرداخت نخواهد كرد.

علاوه بر این، الوباتری طی طرح دیگری كه به مناسبت زمستان و دوره آخر سال پیش بینی كرده است، یك تخفیف خوب نمایش كرده و حتی برای خریداران خود یك بن كارواش آنلاین در محل (هاپ كار) هدیه می دهد.
شما می توانید جهت بازدید از وب سایت الوباتری به آدرس Alobatri.ir مراجعه نموده و یا جهت كسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی، با شماره ۱۷۹۶ (بدون كد) تماس بگیرید.
منبع: ویرلناین مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1397/11/07
02:02:07
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: تخصص , تكنولوژی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها