عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران:

نتایج مثبت طرح های تسهیلاتی بانك قرض الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است

نتایج مثبت طرح های تسهیلاتی بانك قرض الحسنه مهر ایران به نفع جامعه است رصد كالا: حسن تلیكانی، عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران درباره آثار و نتایج مثبت خدمات و طرح های تسهیلاتی بانك اظهار داشت: سبد محصولات این بانك با عنایت به نیازهای متنوع افراد جامعه در حوزه های مختلف طراحی شده و نتایج اقدامات صورت گرفته بسیار موثر است.به گزارش سرویس بازار ایسنا، حسن تلیكانی، عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به مسئولیت اجتماعی بانك قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: این بانك در میان تمام بانك های كشور بر مبنای وظایف طراحی شده در حوزه بانكداری خرد مشغول انجام وظیفه است و با تمام اقشار جامعه سركار دارد. اگر در این شبكه بانكی ۳۵ بانك و موسسه در حال فعالیت هستند، بیشتر از ۹۹ درصد این بانك ها وظایفشان بانكداری تخصصی و تجاری است و با طبقه خاصی از جامعه كار می كنند كه همان طبقات هم نیاز به بانكداری خرد دارند. ازاین رو مسیر تمام اقشار جامعه در بانكداری قرض الحسنه است.

وی اضافه كرد: بانك قرض الحسنه مهر ایران در تمام بخش ها ازجمله بهداشت، سلامت، كارآفرینی و كمك به افراد بی بضاعت فعال بوده و تمام تلاش ما این است كه در آینده این بانك به جایگاه d برسد كه هر فردd كه نیاز به ۱۰ میلیون تومان وام داشت بدون هیچ مشكل d بتواند از تسهیلات بانك استفاده نماید و معنا d واقع d قرض الحسنه هم همین امر است.

حسن تلیكانی اشاره كرد: مسئولیت بانك قرض الحسنه مهر ایران بسیار سنگین بوده و حتی این بانك كمك های بلاعوضی را در جهت مسئولیت های اجتماعی نظیر آزادی زندانیان نیازمند و كمك به ساخت مدرسه را هم انجام داده است.

عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران درباره هدف از طراحی «طرح همیاران مهر» اظهارداشت: «طرح همیاران مهر» به سبب مسئولیت اجتماعی طراحی و اجرا شد، به فكر آن بودیم كه فرهنگ حسنه وقف را در بانك قرض الحسنه مهر ایران نهادینه نماییم، مردم به جای اینكه مالی را وقف كنند پول خویش را بعنوان صدقه جاریه در اختیار بانك قرار می دهند تا این پول پشتوانه مالی برای بانك برای دادن تسهیلات به افراد نیازمند باشد و بتوانیم مسئولیت اجتماعی خویش را به درستی ایفا نماییم.

وی اشاره كرد: برای رعایت مسائل شرعی بانكداری، عقد هبه در مقام صلح را اجرایی كردیم و این طرح آینده خوبی در بین مردم دارد، در بخش اول كارمندان پیش قدم شدند و هر همكار با حداقل ۲۰ هزار تومان در این طرح شركت كرده و منابع خوبی از این راه جمع آوری شد.

حسن تلیكانی افزود: این طرح حوزه های خوبی را پس از اجرا جلوی چشمان ما گشود و درخواست بنده از همكاران این بوده كه طرح را با فرمت واقعی آن تبلیغ كنند تا بتوانند بازخورد مناسبی از آن بگیرند.

وی با اشاره به زمینه ها و كاربردهای این طرح اظهار داشت: تنها یكی از حوزه های این طرح برای وقف هزینه های ختم درگذشتگان است، حوزه های دیگر هزینه بخشی از نذورات ماه محرم و ماه رمضان، شركت خانوادگی در این طرح بعنوان مثال یك فردی پس از چند سال از فوت پدر و مادر می خواهد برای پدر یا مادر خود صدقه ای جاریه تولید كند می تواند با وقف پولی در این طرح سهیم شده و آنرا به روح پدر خود هدیه كند.

عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران در ادامه اظهار داشت: خوبی این طرح است كه افراد هر میزانی كه می توانند پول وقف می كنند. بعنوان مثال شاید وقف مدرسه یا بیمارستان برای فردی ممكن نباشد اما همین فرد بتواند با وقف ۵ تا ۱۰ میلیون تومان كار خیری را انجام داده و سفره آخرت خود یا نزدیكانش را پر كند.

وی اضافه كرد: برخی افراد هستند كه به محل و شهر زندگی خود علاقه دارند این افراد می توانند برای محل یا شهر خود پول جمع كرده و در آن محل خرج كنند، این طرح را می تواند به مراحل بسیاری تسری داد. وقتی انسانی مانند داور پناه ۴۰۰ مدرسه تولید می كند، انسان هایی مانند او هم هستند كه بخواهند كار خیر انجام دهند و سپرده های كم مردم قطره هایی هستند كه می تواند به دریایی تبدیل گردد و این دریا توانایی حل مشكلات جامعه را دارد.

تلیكانی در ارتباط با گام های موثر برداشته شده برای ترویج فرهنگ قرض الحسنه در كشور اظهارداشت: یكی از اشكالات شبكه بانكی با دستگاه ها این است كه شبكه بانكی توانایی پاسخگویی برای دادن تسهیلات به مردم را ندارد، برخی استانداران هر روز به بانك ها برای تقاضای وام رجوع می كنند كه ظرفیت بانك ها محدود بوده و توانایی پاسخگویی به این میزان از تقاضای وام را ندارند. استانداران، ائمه جمعه و تمام افراد و نهادهای اثرگذار یك استان می توانند افراد ثروتمندی كه قصد كار خیر دارند را شناسایی و آنان را برای تولید سپرده در طرح همكاران مهر ترغیب كرده و از این محل با وام دادن به افراد نیازمند مشكل خیلی از افراد حل شود و دیگر نیاز به خواهش از دیگر بانك ها برای دادن وام نداشته باشد.

وی با اشاره به افق های روشن طرح همیاران مهر اظهارداشت: آینده طرح می تواند به جایی برسد كه هیچ نیاز برای اعطای وام به افراد نیازمند بدون پاسخ نماند، این طرح یك طرح بالقوه پرارزش و بزرگ برای بانك بوده كه تمام كاركنان، هیات مدیره و مدیرعامل بانك قرض الحسنه مهر ایران بسیج شده اند تا ظرفیت آنرا بالفعل كنند.

عضو هیات مدیره بانك قرض الحسنه مهر ایران اشاره كرد: از تمام همكاران خواهش می كنم با تمام وجود برای تبلیغ این طرح تلاش كنند. با یك زبان عاشق ایرانی اسلامی باید برای این طرح تلاش نماییم، تبلیغ این طرح واقعا سخت بوده ولی اگر به اجرا رسید نتیجه غیرانتظاری برای همه خواهد داشت.
1397/08/30
15:10:30
5.0 / 5
4421
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها