پیشتازی بانك ملی ایران در خروج از بنگاه داری

پیشتازی بانك ملی ایران در خروج از بنگاه داری رصد كالا: افزایش سرعت گردش پول، افزایش دارایی نقدی، افزایش قدرت تسهیلات دهی، خروج از مدیریت بخش های نامرتبط و تمركز بر فعالیت بانكداری، تنها بخشی از نتایج فروش اموال مازاد و خروج از بنگاه داری است و از این روست كه بانك ملی ایران تنها در پنج ماه نخست امسال بیش از دو هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال از سهام شركت های زیرمجموعه و بیش از ۸۹۱ میلیارد ریال از اموال تملیكی خویش را واگذار كرده است.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك ملی ایران، در سال های اخیر با عنایت به تأكیدات مقام معظم رهبری، رییس جمهور و بانك مركزی در خصوص كاهش بنگاه داری بانك ها، فروش شركت ها و املاك مازاد ملكی و تملیكی مورد توجه ویژه بانك ملی ایران قرار گرفته، به صورتی كه این فرآیند همواره روندی صعودی طی كرده است.
در پنج ماه ابتدای امسال ۱۵۷ مورد از اموال تملیكی بانك با استفاده از مزایده، مذاكره و اقاله تعیین تكلیف شده كه ارزش ریالی آن به ۸۹۱ میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال می رسد.
طی چهار سال قبل هم فروش املاك مازاد ملكی و تملیكی در اولویت های اصلی بانك قرار داشته و در این مدت تعداد ۷۸۵ مورد از این املاك به فروش رفته است.
همینطور طی سه سال ۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ هم تعداد ۶۶۱ مورد از این املاك از طریق۵۱۲ مزایده فروخته شده كه ارزش آن به پنج هزار و ۶۰۹ میلیارد و ۹۰۳ میلیون ریال می رسد.
بانك ملی ایران برای كاهش بنگاه داری بانك ها همواره بر روان سازی مسیر واگذاری شركت ها و املاك مازاد تاكید دارد، به صورتی كه تنها امسال بیش از دو هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال از سهام شركت های سرمایه گذاری توسعه ملی (وتوسم)، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانك) از شركت های زیرمجموعه بانك ملی ایران واگذار شده است.1397/06/14
13:47:28
5.0 / 5
5276
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها