بانك ملی ایران نقدینگی شما را باز می گرداند

بانك ملی ایران نقدینگی شما را باز می گرداند رصد كالا: بانك ملی ایران با پرداخت تسهیلات خرید دین، نقدینگی را پیش از موعد مقرر به دارندگان اسناد و اوراق تجاری باز می گرداند.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانك ملی ایران، تسهیلات خرید دین فرصتی برای بخش های اقتصادی و اشخاص حقیقی و حقوقی است كه نیاز به نقدینگی دارند اما اوراق و اسناد تجاری آنها دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است.
بانك در این روش، دین مدت دار بدهكار را به كمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چك و سفته به صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می كند بدین ترتیب شخص بدهكار می تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خویش را به دست آورد.
خرید دین به منظور تولید تسهیلات لازم برای تمامی بخش های اقتصادی قابل انجام است و در چارچوب ضوابط و مقررات و با رعایت دستورالعمل ها و آیین نامه های بخش اعتباری همچون آیین نامه تسهیلات و تعهدات كلان، اشخاص مرتبط و همینطور سیاست اعتباری سالانه صورت می گیرد كه همه مشتریان بانك در همه بخش ها می توانند از این تسهیلات استفاده كنند.
پرداخت تسهیلات خرید دین بابت اسناد تجاری حاصل از فروش محصولات بنگاه‎های تولیدی بعد از بررسی صورت های مالی حسابرسی شده و با رعایت آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوط به تسهیلات سرمایه درگردش تا سقف ۷۰ درصد فروش سال قبل بنگاه های تولیدی قابل پرداخت می باشد.
ملاك تعیین سقف پرداخت تسهیلات خرید دین در واحدهای اقتصادی غیرتولیدی هم روند عملیات خرید و فروش با در نظرگرفتن حجم حساب ها و اسناد دریافتی اعم از تجاری یا غیرتجاری هر بنگاه در صورت های مالی حسابرسی شده و یا اظهارنامه های مالیاتی است.
خرید دین اسناد تجاری هم بر پایه روش ارزش فعلی اسناد با سررسید آتی صورت می گیرد و در محاسبات مربوط به سود، اصل تسهیلات ملاك عمل است.
همینطور در قرارداد میان مشتری و بانك، سررسید دین مبحث اسناد و اوراق تجاری نباید از یك سال تجاوز كند و پرداخت تسهیلات خرید دین نسبت به اسناد تجاری با سررسیدهای متفاوت در قالب یك قرارداد امكان پذیر است.
در خرید دین بروات هم دیون مبحث برواتی كه به قبول براتگیر رسیده است، در قالب عقد خرید دین قابل خریداری خواهد بود؛ مشروط بر اینكه مبلغ اسمی سفته یا برات از تمبر الصاقی آن بیشتر نباشد. بر این اساس اسناد تضمینی قابل خریداری نیستند.
سود تسهیلات خرید دین هم با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و با رعایت آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه محاسبه می گردد و یك درصد مبلغ اسمی اسناد نسبت به تاریخ سررسید هم بعنوان هزینه ریسك عدم وصول اسناد و اوراق مبحث قرارداد خرید دین از مشتری بعنوان كارمزد دریافت می گردد.
مشتریان برای بهره مندی از تسهیلات خرید دین می توانند به شبكه گسترده بانك ملی ایران در سراسر كشور رجوع كنند.1397/03/20
00:30:37
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها