مدیرعامل پشتیبانی امور دام:

كاهش قیمت تخم مرغ ادامه دارد

كاهش قیمت تخم مرغ ادامه دارد به گزارش رصد كالا مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اظهار داشت: آنفلوآنزای حاد پرندگان در كشور مهار شده و در دو سه هفته گذشته گزارشی در این زمینه به سازمان دامپزشكی نرسیده است.


به گزارش رصد كالا به نقل از مهر به نقل از صداوسیما، حمید ورناصری در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبكه دو سیما، با اشاره به اینكه با فراگیر شدن آنفلوآنزای حاد پرندگان ۲۵ میلیون مرغ تخم گذار كشور معدوم و هزار تن تخم مرغ از بازار حذف شد، اضافه كرد: بخشی از این خلاء به وسیله واردات و بخشی از تولید داخل تامین شد.
وی اظهار داشت: پیش از فراگیر شدن آنفلوآنزای حاد پرندگان، میانگین تخم مرغ در كشور ۵ هزار و ۴۰۰ تومان بود.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اضافه كرد: اقدامات خوبی برای جایگزینی مرغ های معدوم انجام شده؛ اما سه چهار ماه برای بازگشت بازار به حالت طبیعی و تخم گذاری این مرغ ها زمان نیاز است.
ورناصری اظهار داشت: آنفلوآنزای حاد پرندگان در كشور مهار شده و در دو سه هفته گذشته گزارشی در این زمینه به سازمان دامپزشكی نرسیده است.
وی اضافه كرد: روزانه ۴۰۰ تن تخم مرغ در شهر تهران توزیع می گردد اما قیمت تخم مرغ ها به علت نوع بسته بندی متفاوت می باشد.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور علت افزایش قیمت نهاده های دامی را افزایش قیمت جهانی آنها بیان و افزود: بعنوان نمونه قیمت هر تن كنجاله سویا ۷۰ تا ۱۰۰ دلار افزایش یافت و این افزایش در بازار داخل تاثیر گذار بود.
ورناصری اظهار داشت: وزارت جهاد كشاورزی به همه اتحادیه های دامپروری و طیور افزایش قیمت ها را اعلام و كنجاله سویا را با قیمت هزار و ۶۵۰ تومان توزیع كرد.
وی اضافه كرد: بیشتر بازار گوشت كشور از تولید داخل تامین می گردد.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور با اشاره به اینكه ۹۰۰ هزار تن تولید سالانه گوشت كشور است اظهار داشت: سالی ۱۰۰ هزار تن گوشت گوساله و گوسفندی وارد می گردد.
ورناصری اضافه كرد: در تهران حدود ۱۰۰ تن گوشت گوسفندی توزیع می گردد كه بخشی از آن از كشورهای آسیای میانه و استرالیا وارد می گردد.
وی اظهار داشت: با هماهنگی سازمان دامپزشكی اعتبار گوشت های وارداتی از استرالیا هفت روز و برای گوشت های تازه ۷۲ ساعت تعیین شده است.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور اضافه كرد: اكنون قیمت گوشت گوسفندی مخلوط ۳۳ هزار تومان و قیمت گوشت گوساله و گوسفند از ابتدای سال ۹۶ جزو ثابت ترین قیمت ها بوده است.
طرح نظارت ویژه بازار تا ۳۱ بهمن ادامه دارد
شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده هم در این برنامه اظهار داشت: نظارت ویژه در بازار عید نوروز از هفتم بهمن شروع شد و تا ۳۱ فروردین ادامه دارد.
وی با اشاره به اینكه ماهانه ۲۰۰ هزار بازرسی انجام می دهیم اضافه كرد: در بخش كالا بیشترین شكایت مربوط به میوه، نان و گوشت و در بخش خدمات مربوط به خدمات حمل و نقل و تعمیرگاهی است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اظهار داشت: ماهانه حدود ۱۶ هزار شكایت در كل كشور به سامانه ۱۲۴ اعلام می گردد.
میرآخورلو اضافه كرد: نبود تعادل در عرضه و تقاضا و كمبود گوشت قرمز باعث شد در ماه های اخیر از كشورهای آسیای میانه گوشت وارد نماییم.
وی اظهار داشت: بیشترین شكایت های مردم در حوزه گوشت مربوط به قیمت و كیفیت بوده است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اضافه كرد: قیمت ۳۳ هزار تومان برای گوشت مخلوط در بازار رعایت می گردد اما در باره تخم مرغ و گوشت با قیمت های ایده آل فاصله داریم و باید عرضه این محصولات افزایش یابد.
میرآخورلو اظهار داشت: دو هزار و ۵۰۰ بازرس این سازمان در استان ها فعالند و اگر با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته شود بازرسان سازمان پشتیبانی از مصرف كننده حداكثر ۴۵ دقیقه در تهران و ۳۰ دقیقه در شهرستان ها در محل تخلف حاضر می شوند.
وی اضافه كرد: ۹۱ درصد از كسانی كه با سامانه ۱۲۴ تماس می گیرند از عملكرد سازمان پشتیبانی از مصرف كننده راضی هستند.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اظهار داشت: با عنایت به اینكه سیاست گذاری درباره مبارزه با قاچاق با ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز است، سازمان پشتیبانی از مصرف كننده در سال ۹۵ میزان تخلفاتی كه درباره قاچاق رسیدگی كرد از نظر ارزش ۱۰ برابر افزایش یافته بود.
میرآخورلو اضافه كرد: در سال ۹۶ هم میزان بازرسی های این سازمان ۱۰ درصد افزایش اما رقم تخلف كاهش پیدا كرد.
وی اظهار داشت: سازمان پشتیبانی از مصرف كننده بازار را برای كالاهای قاچاق پرخطر كرده است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اضافه كرد: از هر كشوری نمی توانیم تخم مرغ بخریم زیرا قیمت آنها از قیمت پایه ما بیشتر است و بر این اساس تامین تخم مرغ مشكل و روند كاهش قیمت آن در داخل كند است.
میرآخورلو اظهار داشت: نرخ خدمات در روزهای نوروز به هیچ وجه نباید افزایش داشته باشد و بحث چارتری هواپیماها هم برای جلوگیری از پایمال شدن حق مردم تا آخر تابستان سال آینده حذف می گردد.
وی اضافه كرد: در تولید پسته امسال با مشكل روبرو شدیم و الان بر این اساس قیمت پسته در بازار افزایش یافته است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اظهار داشت: برای خالص فروشی شیرینی ها ترازوها در تهران تجهیز شده اند اما همچنان درباره خالص فروشی شیرینی شكایت داریم.
نظارت ویژه ای در بازار نمی بینیم
مسیح انصاری رئیس انجمن پشتیبانی از مصرف كنندگان هم در این برنامه اظهار داشت: توان خرید مصرف كننده و كیفیت كالاها، عوامل تاثیر گذار بر قیمت و ضعف در نظارت مشكل اصلی مصرف كننده است.
وی اضافه كرد: اگر اكنون نظارت ویژه ای بر بازار انجام می گردد چرا این نظارت تابحال وجود نداشته است و اگر بحث نظارت ویژه تبلیغاتی است مسئولان این واژه رابه كار نبرند زیرا نظارت ویژه ای را در بازار نمی بینیم.
انصاری با اشاره به اینكه شكایت نكردن نشان دهنده رضایت مصرف كننده ها نیست اظهار داشت: اگر با سامانه ۱۲۴ سازمان پشتیبانی از مصرف كننده تماس گرفته شود برای طرح شكایت و رسیدگی به آن مراحل متعددی وجود دارد كه شكایت كننده را پشیمان می كند.
سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی هم در این برنامه اظهار داشت: از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین طرح ویژه نظارت این سازمان انجام می گردد.
وی با اشاره به اینكه امسال بازار آرامش خوبی دارد اضافه كرد: برای رعایت الزامات قانونی در بازار همكاری خوبی میان دستگاه های مختلف وجود دارد.
سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: ۹۰ درصد از پرونده های قاچاق در سازمان تعزیرات حكومتی رسیدگی می گردد و در سال ۹۶ رسیدگی به این پرونده ها در سازمان تعزیرات حكومتی ۳۸ درصد افزایش یافته است.
مهدی كاظم نژاد قائم مقام معاون بازرگانی و صنایع وزارت جهاد كشاورزی هم در این برنامه اظهار داشت: امسال وضع تولید میوه خیلی خوب بود و نگرانی برای تامین میوه شب عید وجود ندارد.
وی اضافه كرد: امسال ۲/۸ دهم میلیون تن پرتقال در كشور تولید شد و چون افزایش تولید داریم قیمت ها هم كاسته می شود.
كاظم نژاد با اشاره به اینكه مشكل قیمت، فاصله میان تولید كننده و مصرف كننده است اظهار داشت: در فصل تولید پرتقال را از باغداران با قیمتی بیش از دو هزار تومان خریداری كردیم.

 

1396/12/25
18:19:55
5.0 / 5
4774
تگهای خبر: ارز , بازار , توزیع , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها