امضای تفاهم نامه بین بانك انصار، سازمان نوسازی مدارس وبسیج سازندگی

امضای تفاهم نامه بین بانك انصار، سازمان نوسازی مدارس وبسیج سازندگی رصد كالا: مدیرعامل بانك انصار و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اقدام به امضای تفاهم نامه همكاری كردند.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از اداره كل روابط عمومی بانك انصار، دكترمحمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور در نشستی كه تعدادی از معاونان و مدیران دو مجموعه حضور داشتند، با ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان اظهار داشت: از اهتمام بانك انصار و نقش موثری كه در توسعه فضاهای آموزشی در مناطق محروم دارد تشكر و قدردانی كرده و امیدوارم با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم شاهد تولید و احداث پروژه های بیشتری باشیم.
وی اظهار داشت: ۵۰ درصد فضاهای آموزشی تا مهر امسال در سطح كشور توسط خیرین به بهره برداری رسیده است و نقش نهاد های خیریه و بانك ها برای مشاركت در ساخت فضاهای آموزشی حائز اهمیت است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس كشور اضافه كرد: ما ۷۵۷ مدرسه در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه داشته ایم و فقط ۱۱درصد آنها تخریب شده اند و علت آن هم این است كه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس كشور با استانداردهای مناسب نسبت به ساخت مدارس مبادرت می ورزد.
دكتر نظرپور در ادامه به كسب جایزه بین المللی ساساكاوا در مورد مقاوم سازی مدارس اشاره نمود وگفت: مدارس ما در هنگام حوادث غیرمترقبه محل استقرار گروه های امدادرسان خواهند بود.

در این مراسم دكترابراهیمی، بانك انصار را بانكی با صبغه انقلابی و سیاست مساعدت به اقشار مستضعف خواند و اظهار داشت: برخلاف آنكه حداكثرسازی سود سهامداران و مشتریان وظیفه ذاتی و هسته كسب و كار برای بانك است ولی با این وجود مسئولیت اجتماعی و ساختن مدارس، مراكزبهداشتی و كمك به اقشار كم درآمد برای بانك انصار بسیار حائزاهمیت است.
وی در ادامه با اشاره به آثار و بركات خدمات اجتماعی و مساعدت به اقشار كم درآمد در روند حركتی بانك، اضافه كرد: از سال قبل قرارگاه حمایت های اجتماعی بانك انصار را بوجود آورده و ساخت مدارس در مناطق دوردست را بعنوان یك رسالت در نظر گرفته ایم.
مدیرعامل بانك انصار خاطرنشان كرد: قرارگاه حمایت های اجتماعی بانك انصار از سال ۹۵ تشكیل شده و مشاركت در ساخت فضاهای آموزشی بخصوص در مناطق محروم را در دستور كار قرار دارد.
وی اضافه كرد: ما از پتانسیل نیروهای انقلابی و گروه های جهادی هم استفاده می نماییم و ساخت خانه های بهداشت و تهیه جهیزیه برای اقشار كمتر برخوردار را بعنوان یك برنامه دیگر مدنظر قرارداده ایم.
دكترابراهیمی تمركز و توجه بانك انصار به مناطق محروم تر را مهم تلقی كرد و خاطرنشان كرد: مشاركت در ساخت مدارس از اولویت های مستمر بانك انصار در مناطق محروم خواهد بود.
وی ادامه داد: ساخت مدارس با استفاده از سازمان تخصصی نوسازی مدارس كشور كیفیت ساخت فضاهای آموزشی را تضمین خواهد نمود و ما در ارائه خدمات به جامعه دنبال عملگرایی و كار جهادی هستیم.
در آخر این نشست، تفاهم نامه همكاری سه جانبه به منظور افزایش بهره وری و اثربخشی طرح، كمك به رفع محرومیت ازمناطق محروم وكمتر برخوردارو بهره گیری ازتوان و ظرفیت نهادهای مختلف خصوصا خیل عظیم جوانان متعهد وایثارگر درقالب بسیج سازندگی ؛ فی درخلال بانك انصار، سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس كشور و بسیج سازندگی به امضا رسید.

1396/10/23
23:06:44
5.0 / 5
4896
تگهای خبر: بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها