بازدهی بازارها در ماه اول زمستان

بازدهی بازارها در ماه اول زمستان به گزارش رصد کالا، عملکرد یک ماه گذشته بازار طلا، از رشد ۲۴.۴ درصدی قیمت سکه و ۱۲.۹ درصدی قیمت طلا حکایت دارد.


مریم فکری: تغییرات قیمتها در بازار طلا و سکه در ماه اول زمستان بالاک بود، بطوریکه در نیمه ماه قیمتها به اوج رسید، اما بعد از کاهش قیمت دلار بدنبال تغییر رئیس کل بانک مرکزی، قیمتها ریخت. به این شکل که هر گرم طلای ۱۸عیار در ابتدای دیماه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشت و در آخر ماه به ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. بدین سان در طول یک ماه گذشته هر گرم طلای ۱۸عیار ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. این یعنی قیمت طلا ۱۲.۹ درصد گران شده است. از طرف دیگر، قیمت سکه امامی هم از ۱۹ میلیون و ۱۸ هزار تومان در ابتدای دی ماه، اکنون در بازار به قیمت ۲۳ میلیون و ۶۷۲ هزار تومان فروخته می شود. این یعنی قیمت سکه امامی ۴ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان و به عبارتی ۲۴.۴ درصد گران شده است.
در این میان، بررسی ها نشان میدهد که در ماه اول زمستان اول قیمت نیم سکه هم یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۵۷۵ هزار تومان گران شده است. هم اکنون نیم سکه در بازار ۱۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و ربع سکه ۹ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان قیمت دارد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1401/11/01
11:55:29
5.0 / 5
219
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها