نیکران موتور پاسارگاد، حامی یوز ایرانی

نیکران موتور پاسارگاد، حامی یوز ایرانی به گزارش رصد کالا، نیکران موتور پاسارگاد با هدف حمایت همه جانبه از یوزپلنگ ایرانی و «پیروز»، حامی انحصاری یوز ایرانی شد و به همراه صندوق ملی محیط زیست، نسبت به محافظت از زیستگاه این گونه باارزش زیستی اقدام نمود.مسعود غلامی، مدیرعامل شرکت نیکران موتور پاسارگاد، در اینباره اظهار داشت: «در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت نیکران، بر آن شدیم که حمایت همه جانبه خویش را برای محافظت از یوز ایرانی در چارچوب یک قرارداد با سازمان محیط زیست منعقد نماییم. این قرارداد سه جانبه بین نیکران موتور پاسارگاد، صندوق ملی محیط زیست و معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی است. در انعقاد این تفاهمنامه ما متعهد هستیم که به مدت دو سال حامی انحصاری یوز ایرانی باشیم و نسبت به محافظت از زیستگاه این گونه با ارزش زیستی اقداماتی انجام دهیم.»

وی به تعهدات این قرارداد اشاره نمود و اضافه کرد: «از جمله تعهدات ما برای تجهیزات محافظت از یوزپلنگ آسیایی، دوربین های تله ای، ردیاب ماهواره ای، تأمین پهباد، تأمین هزینه های همیاران و حافظان محلی زیستگاه، تهیه غذا و دارو و هزینه های نگهداری «پیروز»، هزینه تقویت حفاظ های فیزیکی، تأمین هزینه خودرو ها و زیستگاه های منطقه حفاظت شده توران و همینطور مناطق حفاظتی دیگر خواهد بود».
مدیرعامل نیکران افزود: «همچنین از آنجاییکه آموزش و اطلاع رسانی یکی از ارکان مهم در این عرصه و برای یوزپلنگ ایرانی است، در تلاش هستیم در زمینه مسائل آموزشی و ارتقای آگاهی محلی ها و آموزش به آنها در رابطه با شکار و محافظت از منطقه هم فعالیتهایی انجام دهیم.»
مدیرعامل نیکران موتور پاسارگاد، همچون اقدامات اجرایی در این حوزه را برشمرد و اظهار داشت: «اهدای دو دستگاه خودروی پیکاپ به یگان محیط زیست استان سمنان و منطقه حفاظت شده توران همچون اقدامات اولیه ما بود.»

نیکران موتور پاسارگاد، حامی اختصاصی «پیروز» است. پیروز یوزپلنگی آسیایی و فرزند «ایران» و «فیروز» است که در اردیبهشت ۱۴۰۱ متولد شد و به نماد یوزپلنگ ایرانی و مقاومت تبدیل شد. این یوز تنها توله باقی مانده از سه فرزند «ایران» و آخرین یوز آسیایی متولد در ایران است.
لازم به ذکر است، منطقه حفاظت شده توران یکی از سه منطقه حفاظت شده ایران با مساحت ۱، ۴۷۰، ۶۴۰ هکتار است و بعد از پناهگاه حیات وحش نایبندان در طبس عنوان دومین مجموعه حفاظت شده وسیع ایران را با خود یدک می کشد. همچنین، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش توران با وسعت ۱، ۰۰۰، ۰۰۰ هکتار یکی از ۱۱ ذخیره گاه زیست کره در ایران به حساب می آید.


منبع:

1401/09/13
14:56:27
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آموزش , ارز , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها