آیا مرغ اقساطی می شود؟

آیا مرغ اقساطی می شود؟ به گزارش رصد کالا، اقتصاد100 نوشت: کارگروه برنامه ریزی تولید گوشت مرغ کشور پیش بینی نمود با اجرائی کردن این چهار مصوبه قیمت این محصول طی هفته های آتی کاهش پیدا می کند.در صورتجلسه کارگروه برنامه ریزی تولید گوشت مرغ کشور که با دستور جلسه بررسی روند تولید گوشت مرغ، مدیریت تولید جوجه یک روزه گوشتی در آذرماه اجرا شد. راهکارهای تامین جوجه یک روزه گوشتی مورد نیاز در دی و بهمن مباحث مورد بررسی قرار گرفت.
در مصوبات کارگروه برنامه ریزی تولید گوشت مرغ کشور بر این نکته تاکید شده در امتداد تولید جوجه مورد نیاز دی و بهمن سال جاری و همین طور تامین گوشت مرغ ایام پایان سال ۱۴۰۱ و ماه مبارک رمضان، انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه به نحوی برنامه ریزی کنند تا تولیدکنندگان این بخش با انتقال خواباندن ۱۰- ۲۰ درصد از تخم مرغ های نطفه دار تولیدی به هفته های بعد، تامین جوجه یک روزه مورد نیاز ماه های دی و بهمن را فراهم نمایند.
از سوی دیگر در امتداد برنامه ریزی برای تولید و حفظ تولید پایدار در ماه های آتی، حذف مزارع و مرغ مادر گوشتی در هر سنی فقط بعد از موافقت دفتر امور طیور امکانپذیر بوده و در صورتیکه به هر علت همچون افت تولید و … نگهداری گله اقتصادی و مقرون به صرفه نباشد، معاونت های بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استانها بعد از گرفتن مجوز از دفتر امور طیور نسبت به تولک بری اقدام نمایند. در ضمن حذف گله ها بعد از ۱۱۰ هفتگی نیاز به گرفتن مجوز نخواهد داشت.
در سومین مصوبه این کارگروه کاهشی شدن قیمت گوشت مرغ برای هفته های آتی را قابل پیش بینی دانسته و بر این نکته تاکید کرده بمنظور حفظ ادامه تولید، شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی خرید گوشت مرغ مازاد بازار را داشته باشد.
از سوی دیگر اتحادیه سراسری تعاونی های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران و انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه نسبت به عقد تفاهم فی ما بین برای قیمت و میزان مورد نیاز جوجه یک روزه گوشتی در ماه های آتی به شکلی اقدام نمایند که هیچیک از حلقه ها متضرر نشود.

بیشتر بخوانید: قیمت جدید مرغ تنظیم بازار اعلام شد/ توضیح وزارت جهادکشاورزی درباره ی گرانی مرغ

۲۲۰ ۴۶


منبع:

1401/08/25
08:11:28
5.0 / 5
226
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها