سرنوشت خودرو های لاکچری دپو شده در گمرک چیست؟

سرنوشت خودرو های لاکچری دپو شده در گمرک چیست؟ به گزارش رصد کالا، آفتاب یزد نوشت: طبق اعلام مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، طی بازدید اخیر رییس قوه قضائیه از بندر بوشهر، دستور تعیین تکلیف فوری خودرو های دپو شده صادر گردیده است و احتمالاً به زودی وضعیت آنها مشخص خواهد شد؛عبدالمجید اجتهادی -مدیرعامل سازمان اموال تملیکی- در ارتباط با این که در جریان سفر اخیر رییس قوه قضائیه به بوشهر، درباره ی خودرو های وارداتی که از سال ها پیش در گمرک مانده و تعیین تکلیف نشده چه مسایلی مطرح و مورد توجه قرار گرفت، توضیح داد.
خودروها قسمتی از ارزش خودرا از دست داده اند!
وی اظهار داشت: یکی از مسایلی که مورد انتقاد رییس قوه قضائیه قرار گرفت این بود که حدود پنج سال از توقیف و نگهداری این خودرو ها گذشته ولی همچنان در وضعیت آب و هوایی نامناسبی قرار دارد و قسمتی از ارزش خودرا از دست داده و تعیین تکلیف نشده است، بدین جهت دستور بررسی فوری وضعیت خودرو ها صادر شد.
امکان برگشت خودرو های دارای پرونده قضایی به صاحب کالا
این مقام مسئول در سازمان اموال تملیکی در مورد وضعیت خودرو های دپو شده نیز اظهار داشت: قسمتی از این خودرو ها دارای پرونده قضایی است که امیدواریم که به زودی به سرانجام برسد و با صدور رای، تعیین تکلیف شود. ممکنست با رای صادره، خودرو به ضبط دولت درآید و یا این که رای برائت صادر و به صاحب خودرو استرادد شود.


فاقد ثبت سفارش ها در دستور کار قرار دارند
معاون وزیر اقتصاد این را هم اظهار داشت که قسمتی از این خودرو ها فاقد ثبت سفارش هستند که امکان ترخیص نداشته اند، با اینحال با دستور اخیر رییس قوه قضائیه، احتمالاً به زودی نیز تعیین تکلیف شوند. این نخستین بار نیست که مقام مسئولی از وضعیت خودرو های دپو شده بازدید و دستور تعیین تکلیف آنها را صادر کرده است ولی برای این حدود ۲۲۴۹ دستگاه باقی مانده در نهایت به نتیجه مشخصی نرسیده و همچنان در گمرک خاک می خورند. از سالها پیش و پیش از ممنوعیت واردات خودرو در سال ۱۳۹۷، بیش از ۱۲ هزار خودرو وارد و در گمرک دپو شده که با اعمال ممنوعیت فرصت ترخیص پیدا نکرد و در نهایت با چند مصوبه و تمدید زمان، از دی ماه ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۹ تعداد زیادی از آن مرخص شد ولی حدود ۲۲۴۹ دستگاه به دلیلهای مختلف، ترخیص نشده و مدت هاست در گمرک مانده است. قسمتی از خودرو ها دارای پرونده قضایی است که طبق مصوبه قبلی هیات دولت برای تعیین تکلیف این خودرو ها، برای آنهایی که دارای پرونده قضایی هستند، قید زمانی مطرح نیست و هر زمان که رای مرجع قضایی صادر شود امکان برگشت به صاحب کالا را خواهند داشت. حدود ۱۰۰۰ دستگاه فاقد ثبت سفارش هستند که حتی اگر مهلتی برای تعیین تکلیف آنها مشخص شود ولی سامانه ثبت سفارش را وزارت صمت باز نکند، امکان ترخیص ندارند. به گزارش ایسنا، همین طور قسمتی از این خودرو ها، آمریکایی و یا ساخت آمریکا است که امکان ورود به کشور را نداشته و باید مرجوع یا امحاء شود.۲۲۰ ۲۵۶

1401/05/24
10:00:41
5.0 / 5
216
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها