معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود

معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و روش های موجود در ادامه به معرفی انواع دستگاه های آب شیرین کن و ذکر نکاتی در رابطه با آنها پرداخته ایم.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، امروزه عوامل بسیاری باعث شده که آب مصرفی در زمینه های مختلف همچون شهری و کشاورزی فاقد کیفیت مطلوب باشد که همچون آنها می توان به لوله کشی های مربوط به آب شهری که سالها پیش انجام شده و به شدت فرسوده است اشاره نمود، البته این معضل در زمینه کشاورزی به علت برداشت بی رویه از سفره های آب زیر زمینی که سبب شده غلظت املاح در آب اندک یا خارج از حد استاندارد باشد نیز وجود دارد.
دلایل فوق باعث شده امروزه افراد بسیاری مبادرت به خرید دستگاه تصفیه آب یا به عبارت دیگر دستگاه آب شیرین کن نمایند. خرید دستگاه آب شیرین کن مستلزم دارا بودن دانش کافی در این حوزه می باشد برای اینکه دستگاه های تصفیه آب باتوجه به نوع کاربرد و میزان تولید آب تصفیه شده، دارای انواع مختلف و تعداد فیلترهای متفاوتی می باشند. در صورت انتخاب نادرست ممکنست آب تصفیه شده فاقد کیفیت لازم بوده و خسارات مالی جبران ناپذیری را به ویژه در حوزه های صنعتی و کشاورزی در پی داشته باشد بنا بر این با دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت های با سابقه ای همچون هایپرصنعت فامکو بعنوان معتبرترین ارائه دهنده دستگاه آب شیرین کن که دارای کارشناسانی خبره با دو دهه تجربه دراین زمینه است، مبادرت به معرفی انواع دستگاه های آب شیرین کن و ذکر نکاتی در رابطه با آنها پرداخته ایم.
اولین نکته حائز اهمیت در رابطه با انواع دستگاه تصفیه آب، میزان تولید آب تصفیه شده است، دستگاه های تصفیه آب باتوجه به این مساله در سه رده خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شوند، حجم آب تصفیه شده برای دستگاه تصفیه آب خانگی ۲۲۰ لیتر در شبانه روز و برای آب شیرین کن نیمه صنعتی ۷۸۰ الی ۷۶۰۰ لیتر در شبانه روز می باشد که آنرا برای کاربریهای اداری و کارگاهی مناسب کرده است. اما برای تصفیه آب صنعتی که با نام دستگاه آب شیرین کن صنعتی نیز شناخته می شود حجم تولید از حداقل ۵۰۰۰ لیتر در شبانه روز آغاز می شود بنا بر این این نوع دستگاه تصفیه آب در کاربردهایی با وسعت بالا به کار برده می شود. در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب می پردازیم:
دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی که با نام دستگاه آب شیرین کن خانگی نیز شناخته می شود، برمبنای تعداد فیلترها دارای انواع مختلفی است. ساده ترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی، سه مرحله ای بوده و بیشتر بر روی ظاهر آب تاثیر گذار است. این دستگاه مخزن و پمپ ندارد که همین موضوع سبب شده تابع فشار آب شهری باشد و کاهش فشار آب شهری سبب مختل شدن عملکرد آن شود.

نوع دیگری از دستگاه های تصفیه آب خانگی به علت دارا بودن فیلتر ممبران، با نام دستگاه تصفیه آب خانگیRo شناخته می شوند و قالبا متشکل از ۵ مرحله فیلتراسیون می باشند. باتوجه به تعبیه پمپ و مخزن، این دستگاهها دارای فشار ثابت بوده و قادر به حذف ذرات تا ۰.۰۰۰۱ میکرون هستند. دستگاه تصفیه آب ۵ مرحله ای دارای دو خروجی یکی برای آب تصفیه شده و دیگری پساب می باشد که باید به ترتیب به مخزن و مجاری فاضلاب شهری هدایت شود. در ساختار تصفیه آب ممکنست از فیلترهای الترا فیلتراسیون استفاده گردد که وجه تمایز آن این است که فاقد پساب بوده اما ذکر این نکته لازم است که این فیلتر قادر به حذف املاح مضری همچون نیترات و نیتریت نخواهد بود.
به طور کلی پروسه تصفیه در دستگاه های تصفیه آب خانگی در ۵ مرحله که قالبا شامل فیلتر الیافی، فیلتر کربن فعال، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران یا فیلتر التراسونیک می باشد، بطور کامل انجام می شود اما باتوجه به نوع آب منطقه ممکنست از فیلترهایی جهت بهتر نمودن کیفیت آب استفاده گردد همچون آنها می توان به فیلتر مینرال، فیلتر قلیایی، فیلتر اکسیژن ساز و غیره اشاره نمود.
دستگاه آب شیرین کن نیمه صنعتی
دستگاه های آب شیرین کن نیمه صنعتی دارای ساختاری مشابه تصفیه آب خانگی بوده اما دارای ظرفیت بالاتر می باشند که باعث شده در کاربردهایی همچون دانشگاه ها و کار گاه ها مورد استفاده قرار گیرند.
دستگاه آب شیرین کن صنعتی
دستگاه آب شیرین کن صنعتی به لحاظ ساختاری بسیار متفاوت تر از دو نمونه قبلی است برای اینکه از دو واحد پیش تصفیه و فیلتر ممبران تشکیل می شود. در واحد پیش تصفیه باتوجه به ابعاد بزرگ دستگاه آب شیرین کن صنعتی از پمپ های فشار قوی، فیلتر شنی، کربنی و میکرونی استفاده شده است و در مرحله اصلی که شامل فیلتر ممبران است پرشر وسل، تجهیزات ابزار دقیق و تابلو برق نیز به کار برده شده است.

از دستگاه های آب شیرین کن در کاربردهایی همچون شیرین سازی آب دریا، تامین آب برای سیستم های آبیاری کشاورزی و غیره استفاده می شود که باعث شده این دستگاه با اسامی مختلفی همچون دستگاه آب شیرین کن کشاورزی نیز شناخته شود. از نکات مهم در رابطه با این دستگاهها این است که ترتیب فیلترها و ظرفیت آنها باتوجه به نوع کاربرد توسط نرم افزارهایی همچون rosa طراحی می شود. این نوع از آب شیرین کن های صنعتی از متداول ترین انواع آب شیرین کن ها محسوب می شوند اما در بعضی موارد باتوجه به شرایط محیطی ممکنست از آب شیرین کن های خورشیدی، هسته ای و غیره نیز استفاده گردد.
امروزه استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در حفظ سلامی انسان به حساب می آید همین طور در زمینه های دیگری همچون کشاورزی نیز استفاده از آب شیرین کن های صنعتی تضمین کننده افزایش کیفیت محصولات کشاورزی خواهد بود.
توصیه می شود دستگاه های تصفیه آب را با دریافت مشاوره از کارشناسان این حوزه خریداری نمایید. هایپرصنعت فامکو قادر به تامین دستگاه تصفیه آب خانگی و طراحی آب شیرین کن های صنعتی با کاربردهای متفاوت می باشد و با ارائه مشاوره رایگان کاربر را در خرید محصولی مناسب و مقرون به صرفه، یاری می نماید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1401/02/22
11:37:09
5.0 / 5
203
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها