تغییر مکانیزم یارانه نان کلید خورد

تغییر مکانیزم یارانه نان کلید خورد به گزارش رصد کالا رئیس اتحادیه نان های فانتزی (نان‎های حجیم و نیمه حجیم) تهران اظهار داشت: از روز گذشته سامانه آرد برای واحدهای صنفی نان فانتزی بسته شده و همین مساله وضعیت به هم ریخته ای را در صنف حاکم کرده است.محمدجواد کرمی، در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین اضافه کرد: به ما گفته اند طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو آرد برای واحدهای نان فانتزی از 1750 تومان به 16 هزار تومان رسیده است این در شرایطی است که هنوز دقیق نمی دانیم قیمت آرد تحویلی به ما چقدر است و با چه قیمتی در صورت باز شدن سامانه می توانیم آرد بخریم.
وی اظهار داشت: متاسفانه حذف یارانه آرد و نان را با بی نظمی بسیار بالایی کلید زده اند و این وضعیت، شرایط فعالیت را با ابهام مواجه کرده است.
وی در پاسخ به سئوالی در مورد این که آیا امکان دارد وضعیت قیمتی آرد مانند استان گیلان باردیگر به شرایط عادی بازگردد؟ اظهار داشت: این تصمیم حالا برای کل کشور گرفته شده است. پیش از این برای گیلان این تصمیم را گرفتند اما باردیگر قیمت را به حال عادی بازگرداندند ولی اکنون قیمت را برای کل کشور افزایش داده اند.
او با تکیه بر این که هیچ اطلاع رسانی قبلی در این خصوص صورت نگرفته است، افزود: نان باگت هم اکنون شش هزار تومان است اما در صورتیکه قیمت آرد به شانزده هزار تومان بردس، قیمت هر نان باگت هجده هزار تومان خواهد رسید.
وی ضمن اشاره به مفاد برنامه ششم اظهار داشت: در برنامه پنجم و برنامه ششم تاکید شده باید چهل درصد مصرف بر نان حجیم منتقل شود ولی اکنون یارانه نان های حجیم را برداشته اند و در نتیجه رقابتی نابرابر میان نان های سنتی و فانتزی ایجاد می شود چون که فاصله قیمتی نان ها بسیار بالا می رود.
وی ضمن اشاره به این که 680 واحد صنفی نان فانتزی در شهر تهران فعال است، افزود: به صورت متوسط در هر واحد بین شش تا 10 نفر فعالیت دارند و این وضعیت سبب می شود این واحدها با افت فروش و خطر تعدیل نیرو مواجه شوند.
کرمی اظهار داشت: اگر مقرر است یارانه نان حذف شود، باید تدبیری دقیق به کار گرفت تا مشکلی متوجه واحدهای تولیدی نشود اما در سایه ابهامی که وجود دارد دقیق نمی دانیم چه تصمیمی گرفته شده است. 223223


منبع:

1401/02/12
08:33:09
5.0 / 5
204
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها