تخفیف تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن

تخفیف تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن رصد کالا: سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از ارائه تخفیف تا 50 درصدی در تعرفه های مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن آگاهی داد.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، حمزه شکیب در حاشیه مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت برق در جمع خبرنگاران درباره هزینه های بالای برگزاری انتخابات اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی در جزیره کیش اظهار داشت: هر دوره این انتخابات با حضور اعضای هیئت مدیره ها، بازرسان و سایر افراد برگزار می شد که حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر می شدند اما در این دوره اعلام نموده ایم ۳۸۳ نفر که حق رأی دارند، می توانند به این مراسم بیایند.
وی درباره افزایش حق عضویت مهندسان در سازمان های نظام مهندسی اظهار داشت: حق عضویت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال قبل بود که امسال به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالا رفته است.
شکیب افزود: از ۸ دوره قبل تنها انتخابات ۲ دوره از شورای مرکزی نظام مهندسی در تهران بود و در سایر دوره ها در مناطق بی طرف بوده تا شائبه اعمال نفوذ سازمان میزبان پیش نیاید.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، تاریخ برگزاری انتخابات شورای مرکزی این سازمان را ۲۲ اردیبهشت در کیش عنوان و اظهار نمود: ۳۱ فروردین ماه هیئت عمومی اجرا شد. در آن نشست تصویب گردید اختیارات این هیئت به زریبافان نماینده وزیر راه و شهرسازی تفویض شود که در این جلسه جزیره کیش برگزیده شد. همین طور درباره انتخاب جزیره کیش از اعضا نظرخواهی شد که اکثریت با آن موافق بودند.
وی درباره تخفیف نظام مهندسی به متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار داشت: طبق مصوبه شورای عالی مسکن، مقرر است تا ۵۰ درصد از حق نظارت مهندسان تخفیف داده شود؛ مشروط بر آنکه ظرفیت نظارتی نیز به ۵۰ درصد کم شود.
شکیب درباب طولانی بودن زمان صدور پروانه ساخت اظهار داشت: شهرداری ها باید ساختار فعلی را تغییر دهند تا زمان صدور پروانه ساختمانی کم شود. اگر این اراده ایجاد می شود این زمان به یک تا دو ماه کاهش پیدا می کند که هم اکنون متوسط این زمان ۶ ماه است.
سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درباب کاهش تخلفات نظام مهندسی تصریح کرد: در سالهای قبل بجای آنکه ساختار را اصلاح نماییم، روی افراد متمرکز شده بودیم و به بررسی تخلفات اعضا می پرداختیم درحالی که باید ساختار اصلاح شود؛ بدین جهت سیستم ارائه خدمات یکپارچه مهندسی را راه اندازی کرده ایم و ۶ استان بعنوان پایلوت انتخاب شده اند تا سامانه مذکور در آنها اجرا شود.
شکیب درباره الزام نظام مهندسی نسبت به الکترونیکی شدن مجوزهای کسب وکار اظهار داشت: طبق مصوبه وزارت اقتصاد، وزارت راه و شهرسازی مکلف به راه اندازی سامانه صدور مجوز فعالیت مهندسی شده و باید این وزارتخانه مجوزها را در سامانه مجوزهای کسب وکار بارگذاری کند. با این وجود سازمان نظام مهندسی نیز در آن ذینفع است و با توجه به این که باید چندین دستگاه اقدامات لازم را انجام دهند، بارگذاری مجوزهای فعالیت مهندسی ساختمان در این سامانه هنوز نهایی نشده است.


منبع:

1401/02/09
12:32:57
5.0 / 5
218
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها