ماجرای سبز شدن جوهای مانده در گمرک چیست؟

ماجرای سبز شدن جوهای مانده در گمرک چیست؟ به گزارش رصد کالا سخنگوی گمرک اظهار داشت: با وجود هشدارهای گمرک درباب بارندگی و امکان فساد جوهای وارداتی در بنادر، میزان کمی از این کالا گرفتار لطمه شده است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در ایام اخیر ویدئویی در رسانه ها در خصوص سبز شدن جوهای وارداتی مانده در گمرک دست به دست می شود؛ لطیفی، سخنگوی گمرک در این خصوص اظهار داشت: شرکتی که این کالا متعلق به آنست دولتی است که باید این کالاها را از گمرک ترخیص می کرده است و تا حالا با مجوز صادر شده حدود 120 هزار تن از 135 هزار تن را تخلیه کرده است و 10 درصد بعلاوه 1500 تن که از مجوز قبلی باقی مانده است کماکان در گمرک است و پیش از بارندگی های اخیر گمرک به این واردکننده کالا و مرجع تحویل گیرنده کالا یعنی معاونت مربوطه در سازمان بنادر در استان سیستان و بلوچستان و استانداری اعلام نمود که ممکنست گرفتار بارندگی هایی شویم و چندین بار به این شرکت هشدار داده شده است اما متاسفانه اقدامی صورت نگرفت.
ایشان سپس در پاسخ به این پرسش که چه مقدار از جوهای مانده در انبارهای گمرک لطمه دیده اند؛ اظهار داشت: این میزان بارندگی اثر کمی داشته و میزان کمی جو گرفتار بحران شده است و تمام 15 هزار تن جو گرفتار مشکل نشده است و بخش کمی از آن گرفتار مشکل شده است و گمرک هشدار داده است که کل این 15 هزار تن را در انبارهای مسقف ببرید که متاسفانه اقدامی صورت نگرفت. لطیفی در ادامه اظهار داشت: برای بقیه جوهای مانده در انبار صاحب کالا باید تصمیم گیری کند و شرکت امور پشتیبانی از دام صاحب این جوها است و با توجه به این که انبارهای خارج از محوته بندری هزینه های بالاتری دارند شرکت برای پرداخت هزینه ها گرفتار مشکل اسنادی می شود بدین سبب که هزینه ها بالاتر از مصوب سازمان حمایت است. 223227منبع:

1400/10/18
20:26:25
5.0 / 5
278
تگهای خبر: كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها