ارزش صادرات زعفران در ۷ ماه نخست امسال

ارزش صادرات زعفران در ۷ ماه نخست امسال به گزارش رصد کالا سخنگوی گمرک اظهار داشت: در هفت ماه نخست سال جاری نزدیک به 121 تن زعفران به ارزش 60 میلیون و 174 هزار و 587 دلار به 60 کشور دنیا صادر شد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از گمرک، «سید روح الله لطیفی» گفت: ۱۲۰ هزار و ۴۶۲ کیلوگرم انواع زعفران در بسته بندی های کمتر از ۱۰ گرم، از ۱۰ گرم تا ۳۰ گرم و بالای ۳۰ گرم در طول این مدت از کشور صادر گردیده است که ۷۵ هزار و ۵۴۳ کیلوگرم آن در بسته های بیشتر از ۳۰ گرم (فله)، ۳۰ هزار و ۲۲ کیلوگرم در بسته های زیر ۱۰ گرم و ۱۴ هزار و ۸۹۷ کیلوگرم نیز در بسته های ۱۰ تا ۳۰ گرم بوده است. وی ادامه داد: ۳۷ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۴۹۰ دلار زعفران در بسته های بالای ۳۰ گرم به ۵۱ کشور صادر شده که چین با خرید ۲۴ هزار و ۵۱۹ کیلوگرم به ارزش ۱۳ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۴۶ دلار در رتبه نخست خرید زعفران فله، اسپانیا با ۱۷ هزار و ۶۰۶ کیلوگرم و به ارزش هفت میلیون و ۵۶۷ هزار و ۵۷۰ دلار در رتبه دوم و امارات با ۱۱ هزار و ۸۲۵ کیلوگرم به ارزش پنج میلیون و ۷۹۴ هزار و ۸۲۱ دلار در رتبه سوم قرار دارند. لطیفی در ادامه توضیح داد: در این هفت ماه، ۱۵میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۰۰ دلار زعفران در بسته های زیر ۱۰ گرم به ۵۲ کشور دنیا صادر شده که چین با خرید چهار میلیون ۳۱۶ هزارو ۴۶۶ دلار، اسپانیا با ۲ میلیون ۴۳۰ هزار ۲۵۲ دلار، امارات با ۲ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۳۰۲ دلار، افغانستان با یک میلیون و ۸۲۱ هزار و ۱۰ دلار و کویت با ۷۸۴ هزار۲۶۵ دلار پنج کشور اول خرید زعفران در بسته های زیر ۱۰ گرم بود.
لطیفی اظهار داشت: هفت میلیون و ۵۰ هزار و ۹۴۰ دلار زعفران نیز در بسته های ۱۰ تا۳۰ گرم در هفت ماه اول سال، صادر شده که امارات با پنج میلیون و ۱۵۶هزار و ۸۷۸ دلار، چین با ۵۹۰ هزار و ۵۷۹ دلار، هنگ کنگ با ۳۲۵ هزار و ۹۰۶ دلار، قطر با ۲۳۰ هزار و ۱۷۳ دلار و ایتالیا با ۱۲۲ هزارو ۶۲۶ دلار، پنج کشور اول خرید زعفران در این نوع بسته بندی بودند. سخنگوی گمرک اضافه کرد: در طول این مدت ۳۵۹ کیلوگرم پودر زعفران در بسته های زیر ۱۰ گرم و ۱۰ تا ۳۰ گرم به ارزش ۴۳۳ هزارو ۹۵۷ دلار به ۱۷ کشور صادر شد که سوئد، اسپانیا، آلمان، امارات و ایتالیا در صدر کشورهای خریدار قرار دارند. لطیفی در ادامه درباب صادرات زعفران در سال ۹۹ اظهار داشت: در سال قبل نیز ۴۲۴ هزار و ۴۲۹ کیلوگرم زعفران به ارزش ۱۹۰ میلیون و ۱۲۸هزار و ۵۵۹ دلار و ۵۵۰ کیلوگرم پودر زعفران به ارزش ۶۷۴ هزارو ۹۶۵ دلار از کشورمان به سایر کشورها صادر شده بود. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/09/13
23:18:02
5.0 / 5
239
تگهای خبر: ارز , بسته بندی , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها