پیش بینی روند معاملات بورس تا آخر سال

پیش بینی روند معاملات بورس تا آخر سال به گزارش رصد کالا ایرنا نوشت: کارشناس بازار سرمایه با اعلان اینکه اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه بوسیله ثبات قوانین، حذف قیمت گذاری دستوری و اهمیت یافتن بازار سرمایه در سطح کلان اقتصاد کشور بازخواهد گشت، اظهار داشت: فاکتورهای بنیادی بورس نوید رشد منطقی و خارج از هیجان را به سهامداران در مقایسه با سایر بازارها می دهد.


حامد ستاک اضافه کرد: پس از ریزش شدید معاملات بورس در چند ماه گذشته، بازار به سطح تعادلی دست پیدا کرد، البته همچنان این بازار به سبب تعدادی از ابهامات موجود در کشور نتوانسته به جایگاه واقعی خود نائل شود. این کارشناس بازار سرمایه با اعلان اینکه موضوع قیمت گذاری خودرو همچون مسایلی بود که در آبان ماه موجب ایجاد تردید در بازار سرمایه شد، اظهار داشت: تایید و تکذیب مربوط به قیمت خودرو موجب شد تا بازار سرمایه ترس از تغییر قوانین داشته باشد. وی اشاره کرد: در کنار بدبینی های به وجود آمده در بین سهامداران برای سرمایه گذاری در بورس اما با اجرائی شدن وعده های مطرح شده درباب حذف قیمت گذاری دستوری، زمینه بازگشت خوش بینی ها نسبت به معاملات بورس و ورود باردیگر نقدینگی های سرگردان به این بازار برقرار شد. این کارشناس بازار سرمایه با اعلان اینکه بصورت کلی بازار در آبان ماه با وضعیت تعادلی اما همراه با شک و تردید همراه بود، اظهار داشت: همه شاخصهای اقتصادی برای مقایسه بازار سرمایه با سایر بازارهای سرمایه گذاری، نشان دهنده آمادگی بازار سرمایه برای رشد عقلایی است اما در این میان سهامداران نباید در انتظار رشد هیجانی شاخص بورس باشند. وی معتقد می باشد که لازمه ایجاد چنین رشدی در بازار، بازگشت اعتماد به سهامداران برای سرمایه گذاری باردیگر در بازار سرمایه است. شروط لازم برای بازگشت رشد به معاملات بورس ستاک به شروط لازم برای بازگشت رشد به معاملات بورس اشاره نمود و اظهار داشت: اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه بوسیله ثبات قوانین و مقررات، حذف قیمت گذاری دستوری و دیده شدن بازار سرمایه در سطح کلان اقتصاد کشور بازخواهد گشت، در صورت رخ دادن چنین اتفاقاتی سهامداران امیدوار به تجربه روزهایی خوش در معاملات بازار سهام خواهند بود. بگفته این کارشناس بازار سرمایه، در این صورت سهامداران با خیالی آسوده می توانند برای سرمایه گذاری در بورس تصمیم گیری کنند و از این طریق اطمینان بیشتری را نسبت به این بازار داشته باشند. وی گفت: بازار سرمایه به لحاظ بنیادی و باتوجه به مقایسه با سایر بازارهای رقیب و موازی آمادگی برای رشد دارد و تا آخر سال می تواند روزهای خوبی را تجربه کند اما سهامداران نباید در انتظار ادامه رشد هیجانی بازار باشند بلکه این بازار تا آخر سال فقط می تواند رشد منطقی و عقلایی را تجربه کند. ستاک به آگاهی فعالان با تجربه بازار سرمایه نسبت به سطوح ارزندگی بازار سرمایه اصرار کرد و اظهار داشت: یکی از مسایل مورد تردید بازار، نقطه شروع صعود شاخص بورس است که به موضوعی غیرقابل پیش بینی تبدیل گشته است. وی افزود: به دنبال چنین اتفاقی، سهامداران دیگر قادر به تصمیم گیری برای ورود نقدینگی های خود به این بازار در زمان مناسب نیستند؛ چونکه ممکنست این بازار بصورت اتفاقی و به دنبال بهانه ای آماده صعود شود. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که باتوجه به موقعیت فعلی بازار سهام، احتمال روند نزولی عمیق و شدید شاخص بورس بعید به نظر می آید، اظهار داشت: رشد منطقی بازار حالا فقط در انتظار بهانه است، برای اینکه فاکتورهای بنیادی این بازار در مقایسه با سایر بازارها نوید رشد منطقی و خارج از هیجان را به سهامداران می دهد.
پیش بینی روند معاملات بورس تا اختتام سال وی روند معاملات بورس تا آخر سال را مورد پیش بینی قرار داد و اضافه کرد: به هیچ عنوان نمی توان پیش بینی دقیقی را از شاخص بورس تا آخر سال داد، چونکه اتفاقات مختلف ممکنست تغییر دهنده روند بازار باشند و گاهی این اتفاقات موثر بر معاملات بورس، غیرقابل پیش بینی خواهند بود. ستاک اشاره کرد: با قاطعیت می توان اعلام نمود که بازار مستعد رشد است اما نمی توان بطور دقیق اظهار داشت که روند صعودی بازار چه زمانی و تحت تاثیر چه بهانه ای شروع خواهد شد. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که سهامداران باید به طور قطع به ارزش دارایی ها توجه ویژه داشته باشند و نباید به هیچ عنوان تحت تاثیر سیگنال های مختلف از طرف برخی کارشناسان مبادرت به تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در بورس کنند، اظهار داشت: اگر سهامداران از دانش کافی برای سرمایه گذاری در بورس برخوردار نیستند، به طور قطع بمنظور جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی در این بازار از کارشناسان باسابقه این بازار کمک بگیرند. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در معاملات هفته ای که گذشت با قرار گرفتن در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحد پایان یافت. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1400/09/05
20:51:32
5.0 / 5
214
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها