پیش بینی تازه از قیمت طلا

پیش بینی تازه از قیمت طلا رصد کالا: بر اساس نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز، قیمت طلا که در بازه محدودی حبس شده است، انتظار نمی رود به این زودی جهت مشخصی پیدا کند.


قیمت طلا از اواسط ژوییه مقاومت در سطح ۱۸۳۰ دلار را آزموده اما موفق نشده است این سطح را حفظ کند. تازه ترین ناکامی طلا برای عبور از مرز ۱۸۰۰ دلار در آستانه تعطیلات آخر هفته موجب ناامیدی سرمایه گذاران و مفسرین خوش بین به این فلز باارزش شد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی آمریکا با هفت دلار و ۹۰ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، در ۱۷۹۲ دلار و ۱۰ سنت بسته شد و برای کل هفته بیش از دو درصد کاهش نشان داد که اولین کاهش هفتگی در پنج هفته گذشته بود. کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA اظهار داشت: بنظر می رسد طلا در محدوده ۱۷۶۰ تا ۱۸۴۰ دلار محبوس شده است و هفته جاری اخبار قابل توجهی در کار نخواهد بود تا این وضعیت را تغییر دهد. در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر معادل ۶۰ درصد نظر خنثی داشتند. در این بین سه نفر معادل ۲۰ به افزایش قیمت طلا و به همین تعداد به کاهش قیمت طلا رای دادند.
بااینکه سرمایه گذاران همچنان به طلا خوش بینی دارند اما عدم علاقه به بازار این فلز باارزش کاملا واضح است. تعداد شرکت کنندگان در نظرسنجی هفته جاری پایینترین رکورد را از ماه مه سال ۲۰۱۹ به این طرف داشت. در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد، ۴۹۴ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۲۷۴ نفر معادل ۵۵ درصد به افزایش قیمت طلا و ۱۲۷ نفر معادل ۲۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در صورتیکه ۹۳ نفر معادل ۳۵ درصد نظری نداشتند. اوله هانسن، مدیر استراتژی کالای ساکسو بانک در این زمینه اظهار داشت: طلا همچنان تقلا خواهدنمود برای اینکه دلار آمریکا نسبتا قوی مانده است. در صورتیکه بازده واقعی اوراق قرضه در محدوده منفی قرار دارد، دلار آمریکا قابل توجه ترین مانع در مقابل طلا مانده است. بااینکه هانسن انتظار ندارد قیمت طلا به این زودی بالاتر برود اما پیش بینی نمی کند در فضای فعلی اونس طلا در پایین مرز ۱۸۰۰ کاهش قیمت بیشتری پیدا کند. وی اظهار داشت: بازار طلا شاهد تقاضای فیزیکی قوی است اما اگر قیمتها بالاتر رود، در این صورت باید سرمایه گذاران کاغذی و سفته بازان به بازار برگردند و آنها تا آن زمان که بازگشت قیمتها به بالای ۱۸۳۰ دلار را مشاهده نکنند، حاضر به بازگشت نخواهند بود. دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت اکوئیتی کپیتال اظهار داشت: وی انتظار دارد طلا در بازه محدودی بماند. ابهامات رو به رشد بازار همچنان تقاضا برای طلا بعنوان دارایی امن را حفظ می نماید. مارک چندلر، مدیرعامل شرکت بانوک برن گلوبال فارکس به کیتکونیوز اظهار داشت: وی نسبت به قیمت طلا بدبین است برای اینکه نیروی صعودی بیشتری برای دلار آمریکا در کوتاه مدت مشاهده می کند. تورم رو به رشد نرخهای بهره را بالاتر می برد و از دلار آمریکا پشتیبانی می کند. با این وجود برخی از مفسرین حاضر نیستند از خوش بینی به طلا دست بکشند. آدام بوتون، استراتژیست ارزی ارشد فارکس لایو اظهار نمود: وی به دورنمای قیمت طلا خوش بین است برای اینکه تورم بالاتر می رود. نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت ABC Bullion هم با اشاره به عوامل فنی حمایت کننده، نسبت به افزایش قیمت طلا ابراز خوش بینی کرد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/06/20
12:35:59
5.0 / 5
99
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها