هر شانه تخم مرغ درب مرغداری چند

هر شانه تخم مرغ درب مرغداری چند باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران نوشت: با عنایت به شرایط کنونی تولید و عرضه پیشبینی می شود که نا به سامانی ها تا بهمن در بازار ادامه یابد.


ناصر نبی پور رییس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به این که گرانی تخم مرغ ارتباطی به مرغدار ندارد، اظهار نمود: قیمت تمامی اقلام سبد خانوار لحظه ای در نوسان است که تخم مرغ هم از این امر مستثنی نیست. او قیمت فعلی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام نمود و اضافه کرد: قیمت فعلی هر شانه تخم مرغ ۲ کیلویی درب مرغداری ۳۶ هزار تومان است. نبی پور قیمت تخم مرغ در میادین را ملاک بازار دانست و اظهار داشت: باتوجه به افزایش هزینه تولید، عرضه هر شانه تخم مرغ با نرخ ۴۲ تا ۴۳ هزار تومان در مغازه های خرده فروشی گران نیست. رییس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران افزود: باتوجه به بسته بودن سامانه بازارگاه، مرغداران به سبب کمبود دان ناچار به تامین از بازار آزاد هستند که با این وجود عرضه هر کیلو تخم مرغ با نرخ ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان صرفه اقتصادی ندارد. او قیمت فعلی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۵ هزار و ۳۰۰ تا ۵ هزار و ۴۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۷ تا ۸ هزار تومان اعلام نمود.
نبی پور کمبود عرضه را یکی از دلیلهای اصلی گرانی تخم مرغ در بازار اعلام نمود و اضافه کرد: باتوجه به پیش بینی وضعیت نامطلوب تولید و بازار تخم مرغ در شش ماه دوم سال، تصمیم گرفته شد که در ماه های خرداد، تیر و مرداد، مرغ تخم گذار تولک الزامی برده شود. او از استمرار نابه سامانی بازار تخم مرغ تا بهمن ماه آگاهی داد و اظهار داشت: قیمت پایین تخم مرغ از اسفند تا تیر منجر به ارسال مرغ به کشتارگاه شد که در نهایت به جهت کمبود عرضه، بازار تخم مرغ ملتهب خواهد شد. این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تن اعلام نمود و اظهار داشت: با احتساب سرانه مصرف ۱۰ تا ۱۰.۵ کیلو تخم مرغ، تولید ۹۰۰ هزار تن محصول جوابگوی نیاز کشور است، اما جو روانی بازار منجر به گرانی تخم مرغ شده است. او قیمت فعلی تخم مرغ را از گوجه فرنگی ارزان تر دانست و اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت جدید هر چند تمامی مشکلات یک دفعه رفع نمی گردد، اما امیدواریم به تولیدکننده بها داده شود. نبی پور افزود: پتانسیل تولید تخم مرغ در کشور به حدی بالاست که امکان صادرات ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تن با برنامه ریزی مسئولان و عدم دخالت وجود دارد بطوریکه اگر دخالتی در کار مرغداران صورت نگیرد، مشکلات رفع می شود. رییس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با اشاره به این که ۷۰ تا ۷۵ درصد کنجاله سویا و ۱۰۰ درصد ذرت از سامانه بازارگاه تامین می شود، بیان کرد: تاخیر در توزیع نهاده دامی باعث شده تا مرغدار مجبور به تامین از بازار آزاد شود که این مساله هزینه تولید را به شدت می افزاید. او در آخر اشاره کرد: با وجود فراوانی نهاده دامی در بازار آزاد، اما ذرت و کنجاله در سامانه بازارگاه نیست. ۲۲۳۲۲۷

1400/05/12
23:41:17
5.0 / 5
233
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , توزیع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها