افزایش سرمایه آسان پرداخت به ۵۵۵ میلیارد تومان

افزایش سرمایه آسان پرداخت به ۵۵۵ میلیارد تومان مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی آسان پرداخت در آخرین روز تیر ماه در محل شرکت اجرا شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، در آخرین روز تیرماه، مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی به طور فوق العاده آسان پرداخت در محل شرکت انجام شد و علاوه بر تقسیم سود ۸ تومانی به ازای هر سهم، با افزایش سرمایه شرکت از ۲۶۵ میلیارد تومان به ۵۵۵ میلیارد تومان موافقت شد.
در این مجمع که با حضور ۸۷ درصدی سهامداران برگزار شد، نتایج عملکرد شرکت آسان پرداخت پرشین در سال مالی منتهی به ۱۳۹۹.۱۲.۳۰ مورد بررسی قرار گرفت.
محمدرضا اسکندریون، مدیرعامل آسان پرداخت در این رویداد اظهار داشت: چشم انداز آسان پرداخت تبدیل شدن به مجموعه ای از مورد اعتمادترین و نوآورترین شرکت های صنعت پرداخت با ارائه بهترین، بروزترین و متنوع ترین خدمات به مشتریان در بازار است. یکی از اهداف اصلی شرکت این است که سال آینده در صنعت پرداخت رتبه اول سهم بازار را در اختیار خود داشته باشد. ماموریت آسان پرداخت نیز تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی در شکل دهی به جامعه بدون پول نقد است.
اسکندریون در ادامه با اشاره به خدمات اصلی شرکت در زمینه پرداخت الکترونیک در چهاربخش اظهار داشت: پایانه های فروشگاهی، درگاه پرداخت اینترنتی، یو اس اس دی و اپلیکیشن آپ، چهار بخش مجزا از کارهای شرکت آسان پرداخت است. در قسمت پایانه های فروشگاهی چیزی بیش از ششصد هزار پایانه فعال در کل کشور نصب شده است. در این عرصه آسان پرداخت اهتمام کرده است از بهترین برند پایانه های موجود در بازار برای ارائه سرویس باکیفیت تر به مشتریان خود بهره ببرد.
مدیر عامل آسان پرداخت در مورد اپلیکیشن آپ نیز اضافه کرد: اپلیکیشن آپ چیزی بیش از ۴۵ میلیون دانلود و ۱۴ میلیون کاربر فعال دارد که بطور ماهانه از خدمات آن استفاده می نمایند. آپ با امکانات گوناگون هم اکنون با اختلاف زیادی از سایر رقبا بزرگترین سوپر اپلیکیشن کشور است. سال قبل محصولات و خدمات زیادی به آپ افزوده شد. سرویس پرداخت مستقیم و Direct debit، سرویس پیچک، احراز هویت غیرحضوری سجام و خمات گردشگری و همین طور خدمات گوناگون حوزه خودرو همچون خلافی خودرو و کرایه تاکسی در تهران و سرویس مترو و شارژ کارت مترو و خرید بلیط تک سفره بوسیله اپلیکیشن آپ قابل ارائه است. در زمینه بورس نیز خدمات مختلفی به اپلیکیش آپ اضافه شده است. همین طور در سالهای اخیر حدود ۹۹ میلیارد تومان کمک بوسیله اپلیکیشن و USSD برای مجموعه های خیریه جمع آوری شد.

سهم آسان پرداخت از بازار پرداخت
وی اشاره کرد: آسان پرداخت ۱۲% از سهم تراکنش های پرداخت الکترونیک سال ۱۳۹۹ را به خود اختصاص داد و بین شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت در رتبه چهارم قرار گرفت. آپ در کارتخوان های فروشگاهی چیزی حدود ۱۰% تراکنش ها و در زمینه پذیرندگان اینترنتی ۲۸% این بازار را در اختیار دارد و در تراکنش های موبایلی با ۲۱% در رتبه دوم این صنعت قرار می گیرد.
۷۰ میلیون تراکنش کارت به کارت ماهانه
اسکندریون با اشاره به سرویس مهم کارت به کارت آپ اظهار داشت: در زمینه کارت به کارت، آسان پرداخت تمامی بانکهای مبدا را بجز دو بانک پشتیبانی می کند. امروز شرکت آسان پرداخت بعنوان یکی از شرکت های پیشرو، سرویس کارت به کارت خودرا روی هاب فن آوران شاپرک برده است. این اتفاق خوبی است و بطور ماهانه میانگین ۷۰ میلیون تراکنش کارت به کارت با کف کارمزد ۶۰۰ تومان بوسیله آپ انجام می شود. بیش از ۴۲ میلیارد تومان کارمزد این سرویس است که در شبکه بانکی توزیع می شود ولی تا به امروز چیزی از این مبلغ سهم آسان پرداخت نشده است.
جایگاه شرکت در بورس
مدیرعامل آسان پرداخت اشاره کرد: در سال قبل میانگین حجم معاملات انجام شده سهام آسان پرداخت، روزانه حدود شش میلیون سهم بود. ارزش شرکت در آخر سال ۹۹ به میزان ۴، ۸۰۰ میلیارد تومان رسید و میانگین دفعات معامله روزانه ۲۲۷۰ معامله در روز بود.
از سال ۱۳۹۵ که سهام آپ در بورس ارائه شد شرکت سه دوره افزایش سرمایه داشت و به ترتیب ۳۲% و ۱۰۰% و در سال ۱۳۹۷ میزان ۳۲.۵% افزایش سرمایه اجرا شده که در مجموع سرمایه ثبتی شرکت را به ۲۶۵ میلیارد تومان رساند.
رتبه های آسان پرداخت
مدیر عامل آسان پرداخت با اشاره به این که در آخرین رتبه بندی نشریه نیلسون ریپورت، آسان پرداخت در رتبه ۲۳ قرار گرفت اظهار داشت: در IMI۱۰۰ در سالهای اخیر به طور متوسط رتبه آسان پرداخت ۵۰ بوده است.
امروز، پس از مجمع عادی، مجمع عمومی بطور فوق العاده انجام شد که در آخر این مجمع علاوه بر این که پاداش اعضای هیات مدیره صفر ریال تعیین شد، با تقسیم ۸ تومان سود به ازای هر سهم و افزایش سرمایه از مبلغ ۲۶۵ میلیارد تومان به ۵۵۵ میلیارد تومان از محل سود انباشته موافقت شد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/05/03
12:36:47
5.0 / 5
207
تگهای خبر: ارز , اینترنت , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها