نماینده مجلس در بازدید از بزرگترین پلتفرم تبلیغات آنلاین در ایران مطرح كرد؛

مجلس یازدهم به دنبال مرتفع ساختن موانع رونق كسب وكارهای آنلاین است

مجلس یازدهم به دنبال مرتفع ساختن موانع رونق كسب وكارهای آنلاین است به گزارش رصد کالا رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اظهار داشت: اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال مرتفع ساختن موانع و محدودیت ها برای رونق کسب وکارهای آنلاین است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، مجتبی توانگر، نماینده تهران، ری و شمیرانات و رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه، پنجم خرداد ماه ۱۴۰۰ به بازدید از مجموعه یکتانت پرداخت و درباب دغدغه های کسب و کارهای آنلاین به گفت و گو با مدیران این شرکت پرداخت.
رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس یازدهم درباب اهمیت نقش نقش استارت اپ ها و کسب و کارهای آنلاین در رشد و شکوفایی اقتصاد دیجیتال گفت: در دنیای امروز، اقتصاد دیجیتال به یکی از اهرم های رشد و پیشرفت کشور تبدیل گشته است. نقطه شروع و درگاه ورود به اقتصاد دیجیتال، استارت اپ ها هستند. پیشرفت کشور در این عرصه نیز از مسیر توسعه استارت اپ ها و کسب و کارهای آنلاین و شرکت های دانش بنیان می گذرد.

توانگر در قسمتی از سخنان خود به یکی از دغدغه های اکوسیستم کسب وکارهای آنلاین یعنی محدودیت فعالیت شبکه های اجتماعی و مشخصاً مسئله فیلترینگ اشاره نمود و اظهار داشت: قسمتی از جامعه ما حساسیت هایی نسبت به محدود کردن فضای مجازی دارند. دغدغه های این بخش دغدغه های درستی است اما این مساله به مفهوم آن نیست که محدود کردن، یک موضوع دائمی است. اکثریت مجلس یازدهم و گفتمان حاکم بر آن دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست بلکه به دنبال برطرف نمودن موانع و محدودیت ها است. علاوه بر رفع محدودیت ها در شبکه های اجتماعی، تقویت شبکه های اجتماعی داخلی نیز مدنظر مجلس یازدهم است.
نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس یازدهم با تاکید بر نقش تبلیغات در رونق کسب وکارهای آنلاین داخلی اشاره کرد: مجموعه هایی همچون یکتانت نقش قابل توجهی در کمک به رونق کسب و کارهای داخلی و اقتصاد کشور دارند و می توانند فضای کسب و کاری کشور را به سمتی هدایت کنند که در آن، رابطه بین کسب وکارها و مخاطبان و مشتریان آنها به خوبی برقرار شود.
وی در ادامه اضافه کرد: هوش مصنوعی یکی از قابلیت های جدیدی است که بشر به آن دست پیدا کرده و مورد توجه ما است. قوانین و تسهیلات لازم در این بخش در کشور ما هنوز ایجاد نشده اما ما در کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، مرکز پژوهش های مجلس و نهادهای پژوهشی همکار روی این مساله کار می نماییم. بازدید امروز ما از یکتانت نیز در امتداد استفاده از توانمندی های بخش خصوصی در همین بخش بوده است. اتفاقات دلگرم کننده ای در آینده نزدیک در این حوزه اتفاق خواهد افتاد و ما به آن امیدوار هستیم. در بررسی این مجموعه ها توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که چه قوانینی وجود دارد و چه موانعی وجود دارد. فکر می کنم مهم ترین نکته بحث تحریم ها است. برخلاف تصوری که تحریم ها را مانع می دید فکر می کنم این تحریم ها سبب شکوفایی نیروی نخبه ی جوان کشور و خلاقیت آنها شد.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس یازدهم در انتهای سخنان خود به اهمیت مشارکت مجموعه های بخش خصوصی در کمک و مشاوره به مجلس اشاره نمود و اظهار داشت: نگاه ما نگاه حمایتی است. یکی از شعارهای جدی مجلس یازدهم، موضوع شفافیت است. من فکر می کنم که بخش خصوصی مانند همین مجموعه یکتانت بایستی به ما در بحث محتوایی، قانون گذاری، تصمیم گیری و نظارتی کمک کنند. تلاش ما در مجلس این است که با معرفی گره های موجود در بازار از سمت بخش خصوصی، به برطرف شدن این گره ها کمک نماییم.


منبع:

1400/03/10
23:00:16
5.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها