پاداش معافیت های مالیاتی برای فروشگاه های آنلاین بزرگ بخاطر مبارزه با قاچاق

پاداش معافیت های مالیاتی برای فروشگاه های آنلاین بزرگ بخاطر مبارزه با قاچاق عضو کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: باید برای فروشگاه های آنلاین بزرگ معافیت های مالیاتی در نظر گرفت یا تخفیف هایی برای حامل های انرژی آنها پیش بینی نمود با تحقق این مهم نه فقط می توان زمینه فعالیت آنها را گسترش داد بلکه انگیزه فروشندگان سنتی برای فروش کالاهای قاچاق هم کاهش پیدا می کند.عصر ایران نوشت: محسن علیزاده با اشاره به ظرفیت فروشگاه های آنلاین بزرگ و قانونی مثل دیجیکالا و... در مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: نه فقط در وضعیت فعلی ابزارهای نظارتی مناسبی برای برخورد با فروشندگانی که مجوز نداشته و کالای قاچاق در مغازه ها می فروشند، به کار گرفته نمی گردد بلکه این ابزار بیشتر برای فروشگاه ها و فروشندگان آنلاینی که دارای مجوز بوده و کالاهای خودرا از مبادی رسمی وارد می کنند، استفاده می شود.
وی افزود: از آنجائیکه در وضعیت فعلی به سبب گستردگی بازارهای سنتی، نظارت دقیق بر آنها زمانبر بوده و مشکل است خیلی از فروشندگان فعال در این بازار کالاهای قاچاق را در مغازه های خود می فروشند، حال آنکه فروشگاه های آنلاین بزرگ و رسمی کالاها را از مبادی رسمی وارد کشور کرده و ناچار به سبب پرداخت عوارض گمرکی و... هستند در نتیجه ناچارند بعضی کالاها را گرانتر از بازارهای سنتی دارای کالای قاچاق بفروشند.
عضو کمیسیون اقتصادی با اعلان اینکه در بعضی موارد کالاها در فروشگاه های آنلاین به سبب پرداخت مالیات، عوارض ورودی و... از بازار گرانتر است این مضوع را با بیان مثالی توضیح داد: بطور مثال از تاکسی های درون شهری مالیات، هزینه تمدید مجوز و.. دریافت می شود اما افرادی که فاقد مجوز هستند از آنجائیکه هزینه های مذکور را پرداخت نمی کنند، درآمد بیشتری دارند.
علیزاده اشاره کرد: اگر مشوق های مناسبی برای افرادی که با مجوز فعالیت نموده یا در بستر فضای مجازی که هم اکنون یکی از ظرفیت های مهم دنیا است، پیش بینی شود، متخلفان نیز درصدد فعالیت مجاز بر می آیند.
وی افزود: باید برای فروشگاه های آنلاین بزرگ مثل دیجیکالا معافیت های مالیاتی در نظر گرفت یا تخفیف هایی برای حامل های انرژی آنها پیش بینی نمود با تحقق این مهم نه فقط می توان زمینه فعالیت آنها را گسترش داد بلکه انگیزه فروشندگان سنتی برای فروش کالاهای قاچاق هم کاهش پیدا می کند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف باید با پیش بینی تمهیدات لازم از فروش کالای قاچاق در بازار جلوگیری نمایند، اضافه کرد: سازمان تعزیرات حکومتی نیز باید با جدیت به این مساله ورود کند.
۲۱۲۱

1400/02/30
13:03:09
5.0 / 5
298
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها