افزایش ۷۷ درصدی تورم نقطه به نقطه تولید كننده صنعتی

افزایش ۷۷ درصدی تورم نقطه به نقطه تولید كننده صنعتی مرکز آمار اعلام نمود: میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به فصل پاییز ۱۳۹۸، ۷۷.۳ درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین به نقل از مرکز آمار، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ۱۳۹۹ به ۲۱.۸ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ۹.۹ واحد درصد کاهش دارد. در بین زیربخش های مختلف صنعتی در فصل مورد بررسی کم ترین تورم فصلی مربوط به انتشار، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده (۵.۴ درصد) و تولید محصولات از توتون و تنباکو سیگار (۶.۹ درصد) و بیش ترین آن به ترتیب مربوط به ساخت چوب و فرآورده های چوب و چوب پنبه و کالاها از نی و مواد حصیربافی (۳۷.۳ درصد)، ساخت مواد شیمیایی و فرآورده های شیمیایی (۳۷.۱ درصد)، ساخت کاغذ و محصولات کاغذی (۲۷.۲ درصد) ساخت منسوجات (۲۶.۴ درصد) و ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک (۲۶.۳ درصد) است. تورم نقطه به نقطه درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ۱۳۹۹ به ۷۷.۳ درصد رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به فصل پاییز ۱۳۹۸، ۷۷.۳ درصد افزایش دارد. تورم نقطه به نقطه در فصل تابستان سال جاری ۴۶.۱ درصد بوده است. در بین بخش های مختلف صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به تولید محصولات از توتون و تنباکو سیگار (۲۲.۹ درصد)، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده (۲۶.۹ درصد) و ساخت سایر مصنوعات (۳۷.۳ درصد) و بیش ترین تورم نقطه به نقطه به ترتیب مربوط به زیربخش های صنعتی ساخت سایر تجهیزات حمل و نقل (۱۷۶.۲ درصد)، ساخت فلزات پایه (۱۳۹.۰ درصد)، ساخت مواد شیمیایی و فرآورده های شیمیایی (۱۰۸.۸ درصد)، ساخت تجهیزات برقی (۹۳.۷ درصد) و ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک (۹۰.۶ درصد) است.
تورم سالانه درصد تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۹ نسبت به زمان مشابه در سال قبل به ۳۷.۴ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۳.۵ واحد درصد افزایش نشان میدهد. در فصل مورد بررسی، در بین زیربخش های مختلف صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به ساخت کُک و فرآورده های حاصل از پالایش نفت (۴.۶ درصد) و بیش ترین آن به ترتیب مربوط به ساخت سایر تجهیزات حمل و نقل (۱۰۸.۸ درصد)، ساخت فلزات پایه (۸۳.۹ درصد)، ساخت مبلمان (۵۴.۴ درصد) و ساخت تجهیزات برقی (۵۳.۸ درصد) است. ۲۲۳۲۲۹

1399/11/18
20:46:55
0.0 / 5
1086
تگهای خبر: تورم , تولید , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها