مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام خبر داد

آمادگی برای تامین محصولات پروتئینی شب عید

آمادگی برای تامین محصولات پروتئینی شب عید مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به افزایش ذخایر نهاده های دامی تا آخر سال اظهار داشت: مشکلی دراین زمینه نداریم و برای تامین محصولات پروتئینی شب عید هم آمادگی کامل داریم.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، محمدرضا طلایی بامداد امروز در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با اشاره به اینکه از شروع سال تا حالا سه میلیون تن نهاده وارد کشور کرده ایم، گفت: طی چهار ماهه اول سال به سبب محدودیت هایی که وجود داشت ارزی به شرکت پشتیبانی امور دام داده نشد ضمن اینکه تا حالا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ارزش یورویی ارزی بوده که برای واردات سه میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه واردات گوشت امسال به حداقل رسیده است، اشاره کرد: امسال برای تنظیم بازار داخل، شرکت پشتیبانی امور دام ۵ هزار و ۴۰۰ تن گوشت از دامداران خریداری نموده است.
۱۰۲ هزار تن گوشت قرمز و مرغ منجمد در بازار توزیع شد
طلایی با اعلان اینکه حدود ۴۹ هزار تن مرغ از تولید کنندگان برای تنظیم بازار خریداری کردیم، اشاره کرد: در این راستا، ۲۷ هزار تن گوشت قرمز و ۷۵ هزار تن گوشت مرغ منجمد در بازار توزیع شد که این توزیع ها از محل تولید داخل و ذخایر وارداتی انجام شده است.
وی اضافه کرد: ما در بحث خرید محصول مازاد تولید کنندگان دخالتی در تعیین قیمت نداریم و هر قیمتی که ستاد تنظیم بازار اعلام نماید، ما با همان قیمت کالا را خریداری می نماییم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ۴۸ میلیارد تومان از مطالبات شرکت پشتیبانی امور دام در سال ۹۹ وصول شده است، افزود: امسال حتی یک ریال هم مطالبه برای شرکت ایجاد نشده و هر فروشی که انجام دادیم، وجه آن وصول شده است.
۹۲ درصد رفع تعهد ارزی کردیم
این مقام مسئول با اشاره به بحث رفع تعهد ارزی شرکت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: تا این تاریخ میزان عدم رفع تعهد ارزی شرکت کمتر از ۸ درصد است و ما معادل ۹۲ درصد ارزی که دریافت کردیم، کالا وارد کشور کردیم و باقی آن نیز یا در حال واردات و یا در کشتی است. ضمن اینکه آخر سال مشکلی در زمینه رفع تعهد ارزی خود نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: اگر بانک مرکزی به تعهدات خود عمل کند تا آخر سال هیچ مشکلی در زمینه تامین نهاده های دامی نخواهیم داشت و حتی در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ نیز مشکلی دراین زمینه نخواهیم داشت.
کمبود جو ناشی از حضور کمرنگ بخش خصوصی است
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دلیلهای کمبود جوی دامی در بازار اظهار داشت: یکی از این دلیلهای، کمرنگ بودن حضور بخش خصوصی در این عرصه بوده و ما در ماه های مرداد و شهریور گذشته، اعلام کردیم که ثبت سفارش جو کاهش یافته است.
طلایی بیان کرد: جو که امروز در بازار عرضه می شود از محل ذخایر خوب شرکت پشتیبانی امور دام بوده و در سه روز گذشته فقط ۲۰۰ هزار تن جو در سامانه بازارگاه عرضه شده است.
۲۰۰ هزار تن جو وارداتی از آلمان در راه ایران است
این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حال افزایش ذخایر جو هستیم، اشاره کرد: تا حالا به میزان سه کشتی جو از آلمان خریداری کردیم که حجم آن حدود ۲۰۰ هزار تن بوده که تا دو سه روز آینده وارد ایران می شود همین طور یک کشتی در حال تخلیه داریم و محموله هایی نیز در اسفندماه وارد کشور می شود ضمن اینکه از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت جوی تولید داخل وارد بازار می شود.
وی نیاز کشور به جو را ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تن اعلام نمود و اظهار داشت: ما با احتساب ذخایر راهبردی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن جو در کشور داریم اما همیشه باید بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بیشتر از نیاز توزیع صورت گیرد تا در بازار خللی ایجاد نشود.
مشکلی برای تامین و توزیع مرغ و گوشت شب عید نداریم
طلایی با اشاره به اینکه در امتداد تنظیم بازار مرغ، توزیع مرغ منجمد نیز از روز گذشته شروع شده است، گفت: برای تنظیم بازار شب عید نیز هیچ مشکلی دراین زمینه نداریم. ذخایر مرغ، گوشت و تخم مرغ آماده است و آمار تولید نشان میدهد که با مازاد دراین زمینه مواجه هستیم.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اشاره کرد: قیمت مرغ گرم دولتی در بازار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان، مرغ منجمد درب سردخانه ۱۴ هزار و ۴۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان و گوشت منجمد درب سردخانه ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان توزیع می شود.
وی همین طور قیمت تخم مرغ درب مرغداری را ۱۴ هزار تومان عرضه پشتیبانی امور دام ۱۴ هزار و ۵۰۰ و ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان، قیمت هر شانه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار بدون بسته بندی ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان و با بسته بندی ۳۶ هزار تومان است. طلایی همین طور درباره احتمال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی و یا افزایش قیمت ارز ترجیحی نیز گفت: فعلاً تمام برنامه ریزی ها برمبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام شده و هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت ارز ترجیحی گرفته نشده است. در نتیجه برنامه ریزی ما برای واردات نیز به همین دلیل است.

1399/11/15
13:08:40
0.0 / 5
983
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها