خبر مهم برای متقاضیان مسكن ملی

خبر مهم برای متقاضیان مسكن ملی به گزارش رصد کالا تا یک هفته آینده ظرفیت های جدید و باقیمانده برای مسکن ملی در شهرها و استان های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می شود.به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین، محمود محمودزاده با اشاره به اینکه مهلت واریز وجه آورده اولیه مسکن ملی (40 میلیون تومان) دیگر تمدید نمی گردد، عنوان کرد: برای مهلت واریز وجه، تمدیدهای سه گانه ای صورت گرفت و در هر بار زمان واریز وجه تا یک ماه تمدید گردید ازاین رو دیگر مرحله اول تمام شده است و زمان واریز وجه دیگر تمدید نمی گردد.
معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: در حال پالایش نهایی هستیم که تا گزارشی از ظرفیت باقیمانده را در جلسه ای که فردا با حضور وزیر راه و شهرسازی و تمام استان ها برگزار می گردد ارائه و اعلام نماییم.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام مجدد صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: با عنایت به حجم تقاضاها بخصوص در شهرهایی که پیش از این به علت نبود زمین ثبت نامی انجام نشده، سایت طرح اقدام ملی مسکن برای ثبت نام مجدد بازگشایی خواهد شد. سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی انجام می شود. دو مرحله قبل پارسال انجام شد و مرحله سوم را تا چند روز آینده شروع می نماییم.
محمودزاده افزود: تا یک هفته آینده ظرفیت های جدید و باقیمانده در شهرها و استان های مختلف و تاریخ بازگشایی سایت برای ثبت نام مجدد را اعلام می نماییم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برخی از متقاضیان هم از دوره ثبت نام قبلی ذخیره شده اند که آنها هم می توانند در دور جدید ثبت نام ها، اطلاعات خویش را تکمیل کنند و این افراد از سامانه حذف نشده اند. افرادی در فهرست ذخیره قرار دارند که در دوره قبل ثبت نام انجام دادند اما با تکمیل ظرفیت و بسته شدن سایت به مراحل بعد راه نیافتند.
وی اظهار داشت: از ابتدا در طرح اقدام ملی مسکن قرار بر این بود که 400 هزار واحد ساخته شود که 100 هزار واحد از این تعداد در گروه نوسازی بافت فرسوده بودند. برای این 300 هزار واحد، بیشتر از 430 هزار واجد شرایط متقاضی وجود دارد که حدود 130 هزار نفر مازاد هستند اما سیاست وزارت راه و شهرسازی این بوده که تمام افرادی که واجد شرایط محسوب می شوند اگر نسبت به تکمیل مدارک و آورده اولیه اقدام نمایند، تأمین ظرفیت و زمین برای این افراد صورت گیرد و در این بخش محدودیتی قائل نیستیم.
محمودزاده ضمن اشاره به حذف متقاضیان بدحساب عنوان کرد: نکته مهم این است که تمام پروژه ها با مشارکت و آورده مردمی پیش می رود ازاین رو لازم بود که تکلیف متقاضیانی که نسبت به تکمیل آورده خود اقدام نکردند، روشن شود و این افراد از پروژه حذف خواهند شد تا برنامه ریزی دقیق تری برای ادامه پروژه ها صورت گیرد.
وی درباره انگیزه بعضی از متقاضیان از انصراف اظهار داشت: از بعضی از متقاضیانی که در کلانشهرها ساکن هستند علاقه ای به مهاجرت به شهرهای جدید ندارند که البته در تهران کمتر با این مورد مواجه بودیم و سال ها است که تمام برنامه های مسکنی در شهرهای جدید اطراف تهران به اجرا می رسد. از طرفی در کلانشهرها با مشکل تأمین اراضی دولتی مواجه هستیم و همینطور اساسا دیگر سیاست دولت بر گسترش کلانشهرها نیست.
223229

1399/10/08
23:51:54
5.0 / 5
1146
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها