فروش مستقیم و بدون واسطه گوسفند زنده

فروش مستقیم و بدون واسطه گوسفند زنده به گزارش رصد کالا برای خرید گوسفند زنده و ذبح آن نکاتی همچون اطمینان از سلامت دام، نژاد، وضعیت ظاهری و... وجود دارد که در نظر گرفتن آنها بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، بیشتر افراد گمان می کنند که گوسفندان تنها برای گوشت و شیر تولید آنها نگه داری می شوند. در صورتیکه این تصور غلط است و گوسفند زنده دارای مزایای فراوانی برای انسان می باشد. گوشت حاصل از پیکر گوسفندان پس از ذبح کردن می تواند برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار گیرد و حتی در بازار با قیمت خوبی فروخته شود.
پشمی که از گوسفند زنده حاصل می شود در صنایع نساجی و فرش بافی استفاده می شود و هم چنین شیر این حیوان می تواند مورد مصرف شخصی قرار گیرد و حتی فروخته شود. حتی فضولات این حیوان هم دارای خواص و مزیت هایی برای زمین های زراعی و مراتع و طبیعت می باشد و بعنوان کود های حیوانی شمرده می شود. اما باید بدانید که اینگونه تولیدات گوسفند زنده در تمامی نژاد ها یکسان نیست و میزان و روش آن با هم متفاوت می باشد.
گوسفند زنده، همراه همیشگی عید قربان، عروسی ها، ماه محرم و نذری ها و بیشتر مراسم هایی که نیاز پخت غذا برای جمعیت زیادی هستند، است. با توجه به این که برخی از دامداری های سودجو، گوسفند زنده خودرا با تغذیه نامناسب مثل روزنامه و پلاستیک بزرگ می کنند، خرید از دامداری مناسب که به تغذیه و بهداشت گوسفندان خود اهمیت فراوانی می دهد، رضایت شما را جلب می کند.
یکی از رسم های سنتی و قدیمی ایرانیها قربانی کردن است که بدون خرید گوسفند زنده امکان پذیر نیست!
همیشه افرادی را می بینیم که سر خیابان ها یک تکه پلاک کارت دستشان گرفته که روی آن گوسفند زنده نوشته شده است.
حالا سوال این جاست که برای خرید گوسفند زنده که گوشت خوب و تازه داشته باشد، تغذیه ای مناسبی به او داده باشند، و وزن آنرا زیادتر از آنچه هست به ما نفروشند واقعاً باید به کجا مراجعه کنیم؛ دامداری ها، قصابی ها یا …؟
قبل از هر چیز برای خرید گوسفند زنده سلامت با گوشت تازه و لذیذ شناخت گوسفند سالم از مریض بسیار مهم و مهم است.
وقتی به محل فروش گوسفندان زنده می روید، نخستین نکته ای که به آن باید توجه داشته باشید، بهداشت آن منطقه است؛ روشن است که بهداشت و پاکیزگی محیط زندگی این دام می تواند در سلامتی آن تاثیر به سزایی بگذارد.
مرحله دوم بررسی خاصیت های ظاهری دام است؛ بررسی دقیق خاصیت های ظاهری گوسفند، می تواند تا حد زیادی به خرید خوب شما کمک نماید.
کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا ببینید آیا بیماری خاصی در بدن آن به چشم می خورد یا خیر؟
اگر گوسفند زنده حالاتی شبیه حالت های سرماخوردگی مثل داشتن آبریزش های زیاد از بینی، داشتن عفونت، اشک چشم، اسهال و دل درد، ضعف بدنی و بی حالی، تحرک کم، سقط و از دست دادن بچه و.. داشته باشد این دام دچاری مریضی شده و بهتر است که از خرید آن اجتناب کنید.
گوسفند زنده سلامت، پر انرژی و پر جنب و جوش است؛ به آسانی بدون هیچ ضعف جسمی از این سو به آن سو می پرد و می دود که این مورد نشان از سلامت جسمانی گوسفند است و شما با یک نگاه گذرا می توانید پی به این مساله ببرید.
یکی از نکات مهمی که باید یک قصاب و یا یک دامدار به آن توجه کند، این است که دقیقاً خواسته های مشتری را متوجه شده و همان گوشت و گوسفند زنده ای که می خواهند را به آنها بفروشد، بسیارند کسانی که به دنبال بهترین گوسفند با مناسب ترین قیمت می باشند.

انواع گوسفند زنده در ایران پرورش داده می شود که هر کدام مناسب عده ای خاص می باشد و باتوجه به نیاز خود مبادرت به خرید این دام می کنند.
برای مثال نیاز یک شخص روستایی که یک گوسفند شیرده میخواهد تا از شیر آن ماست و کره مورد نیاز خودرا درست کند، با نیاز کسی که نوعی از گوسفند زنده را می خواهد که گوشتی باشد و گوشت فراوانی برای غذا به او بدهد، فرق بسیار دارد.
دامدار باید اطلاعات مناسبی از انواع گوسفند زنده و حتی از بز به مشتری بدهد که او بتواند با دید باز خرید خودرا انجام بدهد.
فرض کنید، شخصی برای نذر خود قصد خرید گوسفند زنده کرده است، خوب مسلم است که او به دنبال گوشت خوشمزه و لذیذی است که نذری او را خوش طعم کند، علاوه بر آن گوشتی باشد که زمان پخت نسبتاً سریعی هم داشته باشد.
اگر به این فرد گوشت بز فروخته شود، کار این فرد با مشکل مواجه می شود؛ برای اینکه زمان پخت گوشت بز از گوشت گوسفند طولانی تر است و پس از پخت نیز سفتی خاص خودرا در غذا دارد.
بهترین نوع گوسفند زنده برای این فرد، بره یا گوسفند زنده سالم و جوانی است که گوشت خوب و لذیذ با زمان پخت کم داشته باشد.
نکته بعدی میزان گوشتی است که افراد می توانند از خرید یک دام زنده به دست بیاورند.
با توجه به اینکه دارای پوست، کله و پاچه و… است، ممکنست عده ای بر این باور باشند که خرید گوشت کیلویی برایشان به صرفه تر است.
اما نباید فراموش کرد که گوسفنده زنده ای که قصاب برای شما همان لحظه سر می برد و گوشتش را به شما تحویل می دهد، گوشت تازه ای دارد و شما دیگر نگران ماندگی آن گوشت نیستید.
علاوه بر این، با بررسی میزان گوشت گوسفند و استخوان های آن می توانید هنگام خرید مقدار گوشت گوسفند به دست آمده را حدس بزنید.
البته، قیمت گوسفند زنده خصوصاً گوسفند در همه استانها و همه شهر ها یکسان نیست.

از همه اینها که بگذریم، قیمت گوسفندی که علوفه بسیار خوبی خورده، یا اصلاً به دل طبیعت و کوه رفته و از مراتع طبیعی تغذیه کرده، مسلماً با گوسفندی که از کاغذ و روزنامه و مواد مضر تغذیه شده فرق چشم گیری دارد.
این روزها گوسفند زنده یکی از دام هایی بشمار می رود که خرید و فروش آن از دیگر انواع دام ها سبقت گرفته است. گوسفند را اگر بخواهیم با دیگر دام ها مقایسه نماییم به این نتیجه خواهیم رسید که دلیلهای زیادی سبب شده اند که این نوع دام بیش ترین تعداد معامله را به خود اختصاص داده باشد. نخستین دلیل این امر آنست که گوسفند زنده جثه متوسطی دارد بعنوان مثال، عده ای هستند که بجای خریدن گوشت، می خواهند خودشان یک دام زنده بخرند و ذبح کنند. این کار علاوه بر اینکه گوشت مورد نیاز آنها را تامین خواهد کرد، موجب می شود که آنها از سایر محصولات دام نیز استفاده کنند. بعنوان مثال کسی که گوسفند ذبح می کند، علاوه بر اینکه گوشت مورد نیاز خودرا تامین کرده است، محصولاتی مانند کله و پاچه، پوست، جگر، قلوه، دل، سیرابی و غیره را نیز به دست خواهد آورد. گوسفند با داشتن جثه ای متوسط نسبت به دام های بزرگ تر مانند گاو و گوساله ذبح آسان تری دارد و همین طور با نیاز خانواده ها مطابقت بیش تری دارد، به خاطر اینکه مقدار گوشتی که از کشتن گاو یا گوساله به دست می آید خیلی بیش تر از نیاز خانواده ها است.
شماره تلفن همراه: ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹، ۰۹۱۲۷۱۲۵۳۴۵
شماره تلفن های ثابت
شمال تهران: ۲۲۵۰۷۲۵۵، ۲۲۳۰۲۰۳۰، ۲۲۳۲۲۱۰۰، ۲۲۳۱۸۷۵۹، ۲۲۳۲۱۰۹۱، ۲۲۵۲۲۴۶۷
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/09/23
22:43:44
5.0 / 5
1189
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها