معیارهای درست برای ازدواج چیست؟

معیارهای درست برای ازدواج چیست؟ به گزارش رصد كالا برای یك ازدواج موفق در گام اول بهتر است معیارهای اشتباه برای ازدواج را بدانیم و از آنها دوری نماییم.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، هر فردی امکان دارد در یک سنی تصمیم بگیرد ازدواج کند و زندگی خویش را با فرد شریک دیگری شود. این تصمیم بزرگ نیازمند بررسی دقیق است چونکه انتخاب اشتباه یا تصمیم ازدواج در زمان اشتباه می تواند منجر به شکست شده و تبعات زیادی به همراه داشته باشد.
بنابراین در گام اول بهتر است معیارهای اشتباه برای ازدواج را بدانیم از آن دوری نماییم.
برخی اشتباهات رایج برای ازدواج
* تصمیم گیری بر مبنای نظرات دیگران یا حرف مردم و اطرافیان
به عنوان مثال مردم می گویند حتما خواستگار نداشته که تا الان ازدواج نکرده، دوستانم اگر این شخص را ببینند امکان دارد بگویند همسرش چقدر زشت است و...
یادتان باشد این شما هستید که مقرر است تا آخر عمر با این فرد زندگی کنید نه دیگران، پس ظاهر، سن، رفتار و خصوصیات او باید در قدم اول مورد تایید شما باشد نه دیگران!
* همه چیز را سیاه یا سفید دیدن
شما برای تعادل در زندگی باید همه چیز را به رنگ خود ببینید. هیچ چیز غرق در بدی و سیاهی یا خوبی و سفیدی نیست؛ خاکستری هم رنگ زیبایی است! شما برای موفقیت باید دیدگاه متعادلی نسبت به زندگی داشته باشید. چونکه این تعادل است که در زندگی سبب آرامش و ثبات و پایداری می شود.
* عجول بودن
ازدواج انسانی صبور، خوددار و خونسرد می خواهد تا در مقابل مسائل زندگی بتواند مشکلات را در کنار شریک زندگی خود پشت سر بگذارد.
* بدون عشق و علاقه ازدواج کردن
طبق نظر روانشناسی تا وقتی علاقه میان شما و همسرتان نباشد، نباید انتظار داشته باشید که مشکلات شما به سادگی حل و فصل شود. پس عشق و علاقه را جدی بگیرید. اگر نسبت به همسرتان حسی ندارید باید از یک مشاوره روانشناس کمک بگیرید چونکه پایه های یک زندگی موفق، داشتن عشق و علاقه است.
مشاوره ازدواج در چه زمانی باید انجام شود؟
مشاوره ازدواج زمانی صورت می گیرد که طرفین تا حدود زیادی به هماهنگی و موافقت با هم رسیده باشند. مطمئناً هر چقدر شما اختلاف نظرات بیشتر باشد نتیجه خیلی خوبی هم نخواهند گرفت.
طرفین باید بدانند چه چیزهایی از زندگی می خواهند، در کدام موارد تفاهم دارند و در کدام موارد اختلاف نظر دارند و سپس با کمک مشاوره ازدواج اختلافات را بسنجند که آیا قابل هضم و چشم پوشی است یا خیر و سپس تصمیم بگیرند. اگر هنوز نمی دانید از چه چیزی از زندگی می خواهید ازدواج نکنید!
گاهی شخص هنوز نمی داند چه چیزی از زندگی و شریک زندگی خود می خواهد، طبیعتاً در این صورت توانایی تصمیم گیری درست را هم ندارد.
شما باید ابتدا با خودتان کنار بیایید، خواسته های خودتان را به خوبی بدانید و همینطور بدانید همسر آینده شما بهتر است چه خصوصیاتی داشته باشد.
اگر در شرف ازدواج هستید و هنوز مسائل مبهمی در مورد شناخت خود دارید بهتر است با مشاور روانشناسی صحبت کنید و بالا و پایین های شخصیت خویش را به خوبی درک کنید و بعد با خیال آسوده تری به تشکیل خانواده فکر کنید. معیارهای مهم یک ازدواج موفق چیست؟
معیارهای مهم ازدواج را ببینید، و بررسی کنید که چقدر این معیارها با نظر شما تفاوت دارد:
* عشق و محبت
* تعهد و وفاداری
* صبر و آرامش
* صداقت
* مسئولیت پذیری
این معیارها از معیار هزاران معیار ازدواج، جزوکلیدی ترین محسوب می شوند. مشاوره ازدواج به شما چه می گوید؟
* در امر ازدواج عجله نکنید، اما وسواس زیادی هم خوب نیست.
* زیر بار ازدواج تحمیلی نروید. رضایت قلبی شما مهم ترین نکته است.
* از آنجایی که ازدواج یک قرارداد است، ازاین رو زوجین باید تمام شرط هایی که دارند را در عقد ذکر کنند و در این مورد به توافق لفظی اکتفا نکنند.
* در زندگی مشترک علاوه بر همسر، شناخت اقوام، دوستان و خانواده هم اهمیت دارد.
* باید تمام موارد را به خوبی بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید، وجود تنها یک خوبی طرف مقابل اصلاً کافی نیست. بعنوان مثال امکان دارد خواستگار شما ثروتمند باشد اما در هیچ موارد عقیده ای، اخلاقی و رفتاری با شما تفاهم نداشته باشد. شما چند سال می توانید در کنار چنین فردی زندگی کنید؟
به هیچ عنوان از رفتن به مشاوره ازدواج صرف نظر نکنید
* گاهی امکان دارد به علت کمبود وقت، دسترسی نداشتن، وجود عشق آتشین و یا به علل دیگر، از رفتن به مشاوره ازدواج طرف نظر کنید.
فاصله شما با مشاوره ازدواج فقط یک تماس است، در مشاوره های ازدواج آرموو شما می توانید با استفاده از راهنمایی های فردی متخصص بعنوان شخص سوم و بی طرف یک دید درست و منطقی نسبت به زندگی و همسر خود داشته باشید و بهترین تصمیم را در مورد امر بزرگ ازدواج بگیرید.
اگر به راه های گوناگونی متوسل شده اید تا بتوانید بحران های ناشی از روابط و دوران کودکیتان را پشت سر بگذارید، اگر در دامان خانواده ای ناکارآمد رشد کرده اید، حتی اگر ضربه های عاطفی سختی را تجربه کرده اید و بارها احساس پوچی و خلا و طعم سردی را در روابط خودتان احساس کرده اید، اگر به دامان همسر، دوست و حتی فرزند خود چنگ زده اید تا حال خوب را تجربه کنید ولی باز هم هیچ نتیجه ای نگرفته اید و زندگی برایتان تنها مفهوم زنده بودن گرفته است به کمک مشاوران روانشناسی می توانید تمرین کنید و به مرور بیاموزید که زندگی کنید و از زندگیتان لذت ببرید.
کلام آخر مشاوره تلفنی آرموو این است، مهم نیست تا چه اندازه آشفته اید و گذشته تان مأیوس کننده باشد با کسب مشورت از مشاوران گروه مشاوره روانشناسی آرموو می توانید امید به زندگی تازه را در خود به وجود آورید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/08/14
20:52:01
5.0 / 5
2204
تگهای خبر: تخصص , متخصص , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها