رئیسی در دیدار با سفیر سوریه در تهران:

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشت

جنگ اقتصادی، ایران را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشت به گزارش رصد كالا رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: جنگ اقتصادی ایران و سوریه را از راهی كه در پیش گرفته باز نخواهد داشتبه گزارش رصد کالا به نقل از قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی که بامداد امروز (چهارشنبه) در انتها مأموریت عدنان محمود، سفیر جمهوری عربی سوریه در ایران میزبان وی بود، جایگاه سوریه در جبهه مقاومت را مثال زدنی خواند و تصریح کرد: آنچه سوریه را ماندگار و مردم این کشور را در منطقه و جهان سرافراز کرد، مقاومت و ایستادگی دولت و ملت سوریه در مقابل اسراییل و گروه های تکفیری دست ساز آمریکا و اسرائیل است.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که امروز نام سوریه با مقاومت عجین شده است، از نقش مرحوم حافظ اسد و فرزندش بشار اسد در ترویج و حفظ روحیه مقاومت در مردم سوریه قدردانی نمود و اظهار داشت: تجربه تاریخی و تصویری که از سوریه در مقابل دیدگان جهانیان و مردم منطقه قرار دارد نشان داد که سوریه در مقابل آمریکا و اسرائیل و تمام لشگریان آنها که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه هم هستند به خوبی ایستاد و در این جنگ سرافراز بیرون آمد.

رئیسی با اشاره به جنگ اقتصادی و روانی بسیار شدیدی که دشمن ضد ملت سوریه به راه انداخته، تصریح کرد: اساسا بی رحمی دشمن که حتی کالاهای بسیار مورد نیاز مردم سوریه و ایران اسلامی را تحریم کرده، جنایت ضد بشریت است.

رئیس قوه قضاییه در عین حال متذکر شد که جنگ اقتصادی نه توانسته ایران را از راهی که می رود بازدارد و نه موفق شده دولت و مردم سوریه را متوقف نماید و توطئه های آنها فقط باعث بدنامی بیشتر آنان و نقطه قوت جریان مقاومت شده است.

رئیسی تاکید کرد: یقین دارم ایستادگی مردم سوریه و جریان مقاومت و همه نیروهای مجاهد در منطقه از حزب الله تا حماس پیروزی را رقم می زند و نکبت و نفرت ابدی روز افزون را برای آمریکا و اسرائیل به دنبال خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در گذشته میزهای مذاکره و سازمان های آزادیبخش برای منطقه تصمیم گیری می کردند ولی امروز مردم احساس می کنند که ابتکار عمل در دست جریان مقاومت و مجاهدان در میدان قرار دارد و میزهای مذاکره و قول و قرارهای سیاسی دیگر کارساز نیستند.

رئیسی با تاکید بر این که هر قراردادی که بخواهد بقای اسراییل را تضمین کند محکوم به شکست است، تصریح کرد: اگر قرار بود قراردادها و مناسبات دولت ها با رژیم صهیونیستی کاری از پیش ببرد، قرارداد کمپ دیوید موفق می شد اما نه قرارداد کمپ دیوید، نه قرارداد اسلو و نه توافق شرم الشیخ هیچ کاری نتوانستند از پیش ببرند.

رئیس قوه قضاییه در همین راستا به نرمال سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهونیستی اشاره نمود و اظهار داشت: مناسبات دولت های دست نشانده آمریکایی با اسراییل مناسبات ملت ها نیست و هیچ کمکی به بقای باطل و رژیم اشغالگر اسراییل نمی کند و ما نگران این مناسبات نیستیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: مردم امارات و بحرین مردم خوبی هستند اما گرفتار دولت هایی شده اند که غیرت و هویت دینی و ملی خویش را فدای تعاملات و مناسبات ناپایدار با رژیم کودک کش و غاصبی کردند که ناقض حقوق انسان ها و معاهدات بین المللی است.

رئیس قوه قضاییه بر همین مبنا متذکر شد: آنچه امام بزرگوار ما امام خمینی (ره) فرمودند و امام خامنه ای هم بارها به ما و به ملت های منطقه فرمودند که «اسراییل از بین رفتنی است»، حتما تحقق می یابد چون باطل هیچگاه نخواهد ماند و از بین خواهد رفت.

رئیسی با تاکید بر این که مقاومت و ایستادگی فعال مردم و دولت های منطقه بخصوص ملت بزرگ و مقاوم سوریه، لبنان و ایران حتما در تسریع زایل شدن رژیم جعلی اسراییل نقش اساسی دارد، تصریح کرد: «راهبرد مقاومت» بهترین و کارآمدترین راهبرد در منطقه است و با «مقاومت فعال»، نه تنها بلندی های جولان بلکه همه مناطق اشغال شده آزاد خواهند شد.

رئیس قوه قضاییه از ترور شهید سلیمانی بعنوان جنایت بزرگ فراموش نشدنی یاد کرد و اظهار داشت که دشمن دید خون شهید سلیمانی برکات زیادی داشت و انسجامی که در ملت ایران و منطقه ایجاد کرد فوق العاده بود و انشاءالله به برکت خون شهدای مقاومت، شاهد زوال و اضمحلال هر چه بیشتر دشمنان خواهیم بود.

رئیسی در انتها از اقدامات و تلاشهای سفیر سوریه در دوره مأموریتش در تهران برای تحکیم و تقویت روابط دو کشور به صورت ویژه تقدیر و برای وی در مسئولیت جدیدی که بر عهده خواهد گرفت، آرزوی توفیق کرد که سفیر سوریه هم متقابلاٌ تاکید کرد در هر موقعیتی که باشد به تلاشهای خود در جهت تقویت مناسبات دو کشور ادامه خواهد داد.

عدنان محمود با تقدیر از حمایت های مسؤلان عالی جمهوری اسلامی برای تحکیم روابط ایران و سوریه، تصریح کرد: رهبر عالی قدر و دولت و مردم ایران اسلامی نقش مهمی در پشتیبانی از دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم تکفیری و خنثی کردن نقشه های امپریالیسم در منطقه داشته اند.

وی اضافه کرد: دشمنان ما الان تلاشهای خویش را بر جنگ اقتصادی متمرکز کردند که جنایت ضد کل بشریت است و ما باید برای ناکام کردن این جنگ و تحقق اهداف مشترک مان بیشتر از پیش روابط خویش را تحکیم بخشیم.

سفیر سوریه در تهران با بیان این که ایران همواره الگوی مردم سوریه بوده است، تاکید کرد: ایران و سوریه اساسا دشمن را در رسیدن به اهداف سلطه طلبانه خود در منطقه ناکام خواهند گذاشت و با وجود تمام مشکلات و چالش ها در راه پیروزی گام بر می دارند.

عدنان محمود در انتها بر اراده مردم سوریه برای آزادی سرزمین خود و بیرون کردن اشغالگران آمریکایی و تمام اشغالگران این کشور تاکید کرد.

منبع:

1399/08/09
13:56:23
5.0 / 5
1660
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها