رئیس قوه قضائیه خبر داد:

ایجاد دادگاه های تخصصی اقتصادی و تجاری

ایجاد دادگاه های تخصصی اقتصادی و تجاری رئیس قوه قضائیه از ایجاد و راه اندازی دادگاه های تخصصی در حوزه اقتصاد و تجارت آگاهی داد و اظهار داشت: قوانین و دادگاه های ما باید در امتداد پشتیبانی از تولیدكنندگان باشد.


به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر چهارشنبه در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار نمود: حضور در میان مردم خراسان جنوبی در آستانه اربعین یک توفیق است.
رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در خراسان جنوبی یکی از نکات محوری سرمایه بزرگ دین مداری مردم است که عامل امنیت در این استان است.
وی عنوان کرد: خراسان جنوبی امروز با وجود مرز مشترک با افغانستان و تهدیداتی که وجود دارد در بهترین وضعیت امنیتی قرار دارد.
وی با اعلان اینکه در کنار اقدامات انتظامی و امنیتی نقش مردم نقش اولیه است، بیان داشت: پشتوانه عظیم امنیت این استان دین مداری مردم است که سنی و شیعه حقیقتاً نسبت به دین، اخلاق اسلامی و فرهنگ دینی توجه دارند.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه باید از این سرمایه بزرگ دین مداری حراست کرد، اضافه کرد: اندیشمندان و دانشگاهیان باید با شناسایی لطمه ها دراین زمینه تلاش کنند.
وی با اشاره به مسئله وحدت و انسجام با محوریت نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: پیشرفت اقتصادی و اجتماعی استان باتوجه به انسجام رخ می دهد.
رمز گشایش کشور حل مشکلات در داخل است
رئیس قوه قضائیه اظهار نمود: رمز گشایش در کشور این است که تمام مشکلات در داخل و با دست توانای مدیران و همراهی مردم حل می شود.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه ما همه مشکلات فعلی را قابل حل می دانیم، بیان کرد: شعار ما می توانیم می تواند بسیاری از گره ها را بگشاید.
وی با اشاره به اینکه طبق گفته رهبر انقلاب باید انقلابی بیندیشیم و عمل نماییم، اظهار داشت: وقتی که تجهیزات در کنار قدرت ایمان قرار گیرد می توانیم بعنوان یک کشور توانمند مطرح باشیم.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه نیروی انسانی قوی در دادگستری داریم، اظهار نمود: شرایط و وضعیت بودجه وارده به دادگستری خراسان جنوبی در کنار اقدامات انجام شده نشان از نظارت قوی دارد.
آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه نظارت درون سازمانی بهترین نوع نظارت است، بیان کرد: این مسئله در واحدهای تولیدی به جهش تولید منجر می شود.
قوانین و دادگاه ها برای پشتیبانی از تولید باشد
وی اظهار داشت: ما به دنبال اینکه دادگاه ها به صورت تخصصی مسائل تجاری و اقتصادی را پیگیری کنند، هستیم و در این راستا دادگاه های تخصصی اقتصادی و تجاری در آینده خواهیم داشت.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه اولویت ما همچنان پشتیبانی از تولید است، اضافه کرد: قوانین و دادگاه های ما باید در امتداد پشتیبانی از تولیدکنندگان باشد.
وی با اعلان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی یکی از اقدامات مهم در امتداد جهش تولید است، اظهار داشت: این مساله در خراسان جنوبی در مورد کالاهایی چون سنگ های قیمتی جدی گرفته شود.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه موضوع مواد مخدر یکی از مسائل نگران کننده برای خانواده ها است، اظهار نمود: امروز افغانستان در سایه حمایت کشورهای غربی از تولید مواد مخدر سنتی به سمت تولید مواد صنعتی رفته و میزان آن نیز افزایش یافته است.
دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر فعال شود
رئیس قوه قضائیه با اشاره به لزوم برخورد با معتادین متجاهر و گروه های سازمان یافته قاچاق افزود: مسئله دیپلماسی مبارزه با مواد مخدر در سطح جهان باید فعال شود.
رئیسی با اشاره به اینکه تنقیح قوانین وظیفه مجلس، قوه قضائیه و دولت می باشد، اضافه کرد: قوانین باید شفاف و گویا باشد پس تنقیح قوانین از جانب مقام معظم رهبری ابلاغ گردید و هر سه قوه مقرر است دراین زمینه همکاری کنند.
وی با اعلان اینکه حفظ اراضی ملی در کشور یک لزوم اجتناب ناپذیر است، اظهار داشت: منابع طبیعی در همه جا مهمست اما مجریان باید در اجرای آن دقت و اولویت ها را خصوصاً در استان هایی که به سبب عدم نزولات آسمانی گرفتار مشکل شدند را در نظر بگیرند.
وی بیان کرد: حفظ اراضی ملی در همه نقاط کشور مهم و لازم است ولی در بعضی از نقاط برای ماندگاری روستاییان در منطقه نیاز به توجه خاص دارد.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه در برخورد با تخلف ها باید اولویت ها را مدنظر داشته باشیم، تصریح کرد: بعنوان مثال فرق بین قاچاقچی عمده و کوله بر است.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در کاهش جرم و جنایت گسترش اخلاق، معنویت و رفع مشکلات معیشتی مردم است، عنوان کرد: نقش مدیران دستگاه های اجرائی در پیش گیری از وقوع جرم بسیار نقش آفرین است چونکه هیچ دستگاهی در کشور وجود ندارد که در کاهش ناهنجاری های جامعه مسئولیت نداشته باشد.
رئیس قوه قضائیه افزود: لطمه های اجتماعی باید توسط دستگاه های اجرائی شناسایی و در جهت کاهش آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

1399/07/18
21:42:26
5.0 / 5
1974
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بودجه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها