ترازوی دیجیتال چیست بهترین برندهای ترازو دیجیتال

ترازوی دیجیتال چیست بهترین برندهای ترازو دیجیتال رصد كالا: ترازوی دیجیتال وسیله ای كاربردی برای وزن كردن مواد، كالاهای مختلف و... با بهره بردن از پیشرفته ترین سیستم های الكترونیكی و دیجیتال است.


به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، ترازوی دیجیتال وسیله ای کاربردی برای وزن کردن مواد، کالاهای مختلف، انسان و حیوان، با استفاده از پیشرفته ترین سیستم های الکترونیکی و دیجیتال است که امروزه سهم بزرگی در اقتصاد و تجارت، در خرید و فروش کالاها و در فعالیتهای علمی و آزمایشگاهی و همین طور در پزشکی و سلامت و تندرستی دارد. امروزه خرید ترازو دیجیتال مورد نیاز گستره وسیعی از شغل های مختلف است. انواع ترازو دیجیتال برای وزن کردن هر ماده ای، از کوچک ترین و سبک ترین مواد در آزمایشگاه تا احتیاج های روزمره زندگی، و از توزین مواد مورد نیاز روزانه تا وزن کردن انسان و حیوان، کاربردهای بسیار و متنوعی دارد.
انواع ترازوی دیجیتال نسبت به ترازوهای مکانیکی برتری های بسیاری دارد که در ابتدا می توان به بهره گیری ترازوی دیجیتال از مدارها و بردهای الکترونیکی اشاره نمود که میزان خطای کمتری نسبت به ترازوهای مکانیکی دارند؛ دومین برتری انواع ترازو دیجیتال نسبت به ترازوهای مکانیکی سرعت توزین آنهاست که لازمه زندگی امروز ماست و تقاضاهای خرید بسیار، نیاز به سرعت را در تجارت و خرید و فروش کالاها می طلبد؛ و سومین برتری انواع ترازوی دیجیتال دقت توزین آنهاست که بخصوص در انواع ترازوی گرمی دیجیتال بسیار مهم می باشد. میزان دقت در ترازوهای دیجیتال از کمتر از یک صد هزارم گرم در ترازوهای گرمی و آزمایشگاهی آغاز می شود و به چند کیلوگرم در ترازوهای فروشگاهی و صنعتی می رسد. استفاده از انواع ترازوی دیجیتال بسیار ساده است و کافی است تا ماده یا شخص یا حیوان مورد نظر روی ترازو قرار گیرد تا ترازو بدون نیاز به وزنه یا دخالت دست، توزین را انجام دهد. منبع انرژی انواع ترازو دیجیتال برق یا باتری است، که باتری ها معمولاً داخلی و قابل شارژ هستند. عامل مشترک در انواع ترازوی دیجیتال بدنه، سینی، و نمایشگر آنهاست. بدنه انواع ترازوی دیجیتال از پلاستیک یا فلز ساخته شده و سینی آنها از استیل یا فلزهای دیگر است و نمایشگر آنها نیز امکان دارد LED یا LCD باشد.
انواع ترازو دیجیتال با عنایت به کاربرد آنها:
از انواع ترازو با عنایت به کاربرد آنها، ترازوی گرمی دیجیتال را می توان نام برد. ترازوی دیجیتال گرمی ترازویی با سرعت، دقت و حساسیت بسیار زیاد در توزین مواد است. انواع ترازوی دیجیتال گرمی قابلیت وزن کردن مواد از چندهزارم گرم تا حدود شش کیلوگرم، با حساسیت یک دهم گرم تا یک صدهزارم گرم و حتی بیشتر را دارند.
انواع ترازوی گرمی دیجیتال از پیشرفته ترین و به روزترین تکنولوژی ها در عرصه توزین بهره می برند و در شغل هایی مثل طلافروشی وفروش محصولات کمیاب دارویی و گیاهی استفاده می شوند و بنابراین به این نوع ترازوها ترازوی طلاکشی و ترازوی زعفران هم گفته می شود و خرید ترازوی دیجیتال گرمی به یکی از ضروریات حرفه خرید و فروش فلزها و گیاهان قیمتی تبدیل گشته است. انواعی از ترازوی گرمی به ترازوی آزمایشگاهی دیجیتال معروف هستند و در آزمایشگاه های مختلف و در سنجش دقیق ترین اندازه گیری ها در آزمایشگاه های مختلف فیزیک و شیمی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. ترازوی دیجیتال آزمایشگاهی تفاوت هایی با ترازوی معمول گرمی دارد. خیلی از انواع ترازوی آزمایشگاهی دیجیتال دارای سرپوشی هستند تا مواد در هنگام توزین در معرض هوا و واکنش شیمیایی حاصل از ترکیب با عناصر موجود در هوا قرار نگیرند. ترازوی فروشگاهی دیجیتال نوع دیگری از انواع ترازوی دیجیتال است که برای وزن کردن مواد مختلف با هدف فروش یا بسته بندی آنها استفاده می شود. پرفروش ترین و پراستفاده ترین انواع ترازوی دیجیتال در دنیا، ترازوی فروشگاهی دیجیتال است. ظرفیت توزین انواع ترازوی فروشگاهی دیجیتال از ۳۰ تا ۷۰ کیلوگرم، یعنی به اندازه خرید روزانه مردم است. ترازوی صنعتی دیجیتالنوع دیگری از انواع ترازو دیجیتال است و در وزن کردن و بسته بندی مواد مختلف خوراکی و غیر آن در کارگاه ها و کارخانه های مختلف استفاده می شود و از آنجائیکه امکان دارد با رطوبت و شستشو و گرد و خاک و دیگر عوامل مخرب محیطی روبرو شود، باید دارای استقامت بیشتری باشد. بنابراین معمولاً بدنه و سینی ترازوی دیجیتال صنعتی از فلز مقاوم یا بهترین نوع استیل ضد زنگ ایجاد می شود تا علاوه بر قابلیت شست و شو گرفتار لطمه زودهنگام هم نشود، همین طور در مقابل ضربه های احتمالی در محیط صنعتی مقاوم باشد. بنابراین انواع ترازوی صنعتی دیجیتال دارای درجه حفاظتی، یا اصطلاحاً IP بالاتر هستند و نکته آخر اینکه برخلاف ترازوی دیجیتال فروشگاهی که دارای تنوع بسیار زیاد است،

ترازوی دیجیتال صنعتی تنوع زیادی ندارد. یکی دیگر از انواع ترازوی دیجیتال ترازوی خانگی دیجیتال است که برای وزن کردن افراد در خانه مورد استفاده قرار می گیرد و ترازوی زیرپایی نیز خوانده می شود و خیلی از مردم با خرید ترازو دیجیتال خانگی بطور مرتب وزن خودرا کنترل می کنند تا گرفتار اضافه وزن نشوند. بیشترین ظرفیت معمول توزین انواع ترازوی خانگی دیجیتال تا حدود ۱۵۰ کیلوگرم است، هرچند ترازوی خانگی دیجیتال تا حدود ۲۰۰ کیلوگرم نیز با کاربرد محدود وجود دارد. معمولاً انواع ترازوی دیجیتال وزن کشی با گذاشتن پا بر روی آنها فعال شده، وزن را نشان می دهند و بعد از پائین آمدن از روی آن نیز بعد از مدت کوتاهی خاموش می شوند. ترازوی پزشکی دیجیتال یکی دیگر از انواع ترازو دیجیتال است و خرید ترازوی دیجیتال پزشکی بطور خاص مورد نیاز بیمارستان ها و درمانگاه ها و آسایشگاه ها و داروخانه ها و حتی باشگاه هاست و از انواع ترازوی پزشکی برای وزن کردن بیماران و سالمندان و افراد مورد مراقبت و همین طور افراد سالم استفاده می شود. ترازوهای پزشکی / باشگاهی بیشترین تعداد این گروه ترازوها را می سازند و در کلینیک ها و باشگاه ها و داروخانه ها و مراکز عمومی برای سنجش وزن و قد افراد مورد بهره برداری قرار می گیرند.
برخی دیگر از انواع ترازوی پزشکی دیجیتال به صورت صندلی ساخته شده اند و فرد مورد مراقبت برای اندازه گیری وزن روی آن می نشیند و برخی دیگر مناسب قرار گرفتن ویلچر هستند که به آن ترازوی ویلچری گفته می شود و افراد با ویلچر بر روی آن قرار می گیرند؛ بعضی نیز مخصوص تخت بیمارستان هستند و به آنها ترازوی تخت بیمارستانی گفته می شود و بیمار با تخت بر روی آن قرار می گیرد. ترازوی قد و وزن نوزاد نیز زیر مجموعه انواع ترازوی پزشکی دیجیتال است. ترازوی آشپزخانه دیجیتال هم از انواع ترازوی دیجیتال است که کاربرد خانگی دارد و برای وزن کردن مواد مختلف مورد استفاده در پخت وپز و درست کردن خوراکی های مختلف در خانه استفاده می شود. ترازوی آشپزخانه دیجیتال از چندصدگرم تا حدود ۱۵ کیلوگرم را وزن می کند.

برای خرید ترازو دیجیتال به سایت ما مراجعه نمایید: tajhizat.co
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/07/08
13:26:25
5.0 / 5
2099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها