مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد:

تكلیف زنجیره تامین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش

تكلیف زنجیره تامین فولاد به ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش به گزارش رصد كالا مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد از تكلیف زنجیره تامین فولاد برای ثبت اطلاعات موجودی، تولید و فروش خود در سامانه جامع انبارها آگاهی داد و اظهار داشت: مدیریت عرضه و تقاضای فولاد در دستور كار است.


به گزارش رصد کالا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرتضی احمدی اظهار داشت: باتوجه به حساسیت ویژه دولت و نهادهای نظارتی روی قیمت محصولات میانی و نهایی فولاد، گاها شاهد آن هستیم که برخی تولیدکنندگان، محصول خودرا خارج از بورس و با قیمتهای بالا عرضه می کنند و به افزایش قیمت ها دامن می زنند.
وی اضافه کرد: همین طور به سبب انتظار تورمی در کشور، بخشهای پایین دست این صنعت نیز بیش از نیاز واقعی متقاضی خرید هستند و گاهی اشخاص غیر تولیدکننده نیز به نام تولیدکنندگان و فقط جهت بهره برداری از اختلاف قیمت بازار و بورس، در بازار تقاضای غیر واقعی ایجاد می کنند که این مساله هم سبب تشدید بحران در بازار می شود.
احمدی اشاره کرد: از این روی و برمبنای مصوبات کارگروه تنظیم بازار که قسمتی از آن توسط معاونت بازرگانی و بخش دیگر آن که مربوط به تقاضای ورقهای فولادی است و توسط معاونت صنایع لحاظ شده است، کلیه عرضه محصولات می بایست در بورس صورت گیرد.
وی افزود: همه اعضای زنجیره تامین مکلفند اطلاعات موجودی، تولید و فروش خودرا در سامانه جامع تجارت ثبت کنند و این مساله هیچ استثنایی نخواهد داشت.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اظهار داشت: صادرات این محصولات و خرید مواد اولیه نیز وابسته به رعایت مصوبات توسط شرکتها و ایجاد شفافیت در عملکرد آنها خواهد بود.
احمدی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و همین طور مجموعه دستگاههای نظارتی مصمم به اجرای این سیاست هستند و در آینده با اجرای این سیاست، شاهد تنظیم بازار این محصولات خواهیم بود.
مدیر پروژه رصد سیستمی فولاد اشاره کرد: هفته گذشته با ابلاغ دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت کلیه شرکتهای تولید کننده بیلت، بلوم و اسلب مکلف به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت شدند و به تدریج سایر اعضای زنجیره نیز مشمول این مساله خواهند شد.


منبع:

1399/06/10
17:34:42
5.0 / 5
2040
تگهای خبر: بازار , بورس , تورم , توزیع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها