معاون وزیر راه خبر داد:

صندوق های جدید زمین و ساختمان در راه بورس

صندوق های جدید زمین و ساختمان در راه بورس معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ساخت چند پروژه مسكونی در چارچوب صندوق های زمین و مسكن آماده شده و به زودی، جزئیات آن منتشر خواهد شد.به گزارش رصد کالا به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود محمودزاده در پاسخ به این پرسش که آیا بورس مسکن می تواند به بخش مسکن کمک نماید، اظهار داشت: موضوعی که باید به آن تاکید و اشاره نمود این است که آن چیزی که وزارت اقتصاد در مورد بورس مسکن مطرح کرده آن چیزی نیست که مطرح می شود؛ چون که بر مبنای قانون، تمام دستگاه ها موظف می باشند که اراضی مازاد خویش را به فروش برسانند تا منابع لازم تأمین شود.
وی اضافه کرد: پس موضوعی که وزارت اقتصاد آنرا دنبال می کند، فروش اراضی به صورت آگهی است تا در نهایت وارد بورس شود تا شفافیت عموم تری پیدا کند. البته امکان دارد در این خصوص واحدهای صنعتی و مسکونی هم باشد، پس به واقع مبحث بورس مسکن نیست.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: به هر حال برای رفتن به سمت تأمین منابع و ایجاد پروژه های بزرگ نیازمند منابع مالی زیاد هستیم؛ پس ازاین رو صندوق زمین و مسکن را مطرح کردیم و با اصلاح آیین نامه ای که دریافت شد چند پروژه در چارچوب صندوق های زمین و مسکن آماده شد که در حال به روز رسانی اطلاعات آنها هستیم و بزودی هم جزئیات آن منتشر خواهند شد.
به سمت تولید مسکن و پروژه های بزرگ مقیاس حرکت کنیم
محمودزاده با تاکید بر اینکه یکی از ضعف های بخش مسکن، نبود منابع مالی برای تولید انبوه مسکن می باشد، اظهار داشت: تولید انبوه مسکن توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و از جانب دولت هم ریل گذاری می شود پس باید بگونه ای حرکت نماییم که به سمت تولید مسکن و پروژه های بزرگ مقیاس حرکت نماییم.
وی با اشاره به اینکه از پروژه های بزرگ مقیاسی که اجرا شده می توان به پروژه اکباتان و یا شهرک غرب اشاره نمود، تصریح کرد: پروژه های بزرگ نیازمند سرمایه های بزرگ است پس ازاین رو تأمین منابع مالی به صورت عام چندین راه دارد که می تواند یکی از این راه ها ایجاد و گسترش صندوق های زمین و مسکن باشد.

1399/06/01
22:52:21
5.0 / 5
2046
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها